Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a kórházi ágyon...

Szülés után a kórházi ágyon hogyan vigyáztok a tisztaságra?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy mit tehetnék annak érdekében, hogy ne vérezzem össze állandóan majd a lepedőt? Ahol szülni fogok, naponta egyszer cserélik a lepedőt, de ennél ritkábban is akár. A legutóbb állandóan szégyenkeztem, mert mindig véres vcolt alattam a lepedő. Nem nagyon, de mégis. Bugyit nem húzhattunk, egyszerű hálós vattát kellett egész nap szorongatni magunk alatt.
2009. nov. 20. 15:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Na az Balkán lehetett. Nekem még az anyukám volt csak ilyen helyen. Van még ez? Jó ég!

Én egy csomó használt törölközőmet vinném be és tenném rétegezve magam alá.

Egyébként ha kéred, sem cserélnek ágyneműt? Lehet ilyen?

2009. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem húzhattok bugyit akkor nehogy már még neked kelljen szégyenkezned, hogy véres lesz a lepedő! Egyébként is véres lehet egy akkor is ha ha van rajtad bugyi, ha meg nincs akkor pláne. Szerintem ebben semmi szégyellni való nincs. Ne érezd magad kellemetlenül e miatt, másnak is ugyan olyan nem csak neked. A takarítók/nővérek meg azért vannak ott, hogy áthúzzák a lepedőt ha kell. Ahol én szültem ott ilyenért nem kellett szólni, ha kellett egy nap 2x is áthúzták. Jött a kis csaj reggel is este is kérdezni ki kér lepedőt. Úgy látszik volt bőven :)
2009. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a bugyit nem engednek húzni egy nagy ökörség! Nehogymár nekem megtiltsák! Lehet, hogy szerintük jópofa dolog, vattával a lábunk közt totyogni, de szerintem nem.

Ahol én szültem, ott nem vártak el ilyet, szerencsére, mert tuti kikeltem volna magamból.

No, én azt javaslom, hagyd a hálós vattát a csudába! Létezik olyan Tena betét, ami akkora kb, mint a babákhoz képest a pelusuk. Majdnem köldöktől popsi föléig ér. Ehhez lehet kapni Tena hálós bugyit is, amivel rögzítheted magadhoz. Nem mozdul el, nem megy mellé semmi. Tuti jó!

2009. nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Kapható a dm-ben (vagy a rossmannban??!!), olyan pelenkázó alátét, aminek az egyik olfala puha, papírtextil, a másik pedig vízálló anyag. Ehhez hasonló alátétet (végülis ugyanilyet, csak nem volt rajta minta) kaptunk magunk alá a klinikán. Ha véres lett, kaptunk újat, nem a lepedőt kellett cserélni.

Ha a ti kórházatokban nincs ilyen, akkor vegyél vagy két csomaggal szülés előtt, annyi biztos elég lesz.

2009. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Első eltalálta, a Balkánon élek. De valamit tennem kell, ha nem akarok a saját véremben feküdni majd.
2009. nov. 20. 15:41
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Titokban sem vehetsz fel bugyit+betétet?? Ha jön a doki, leveszed??
2009. nov. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Kedves Kérdező! Esetleg vigyél néhány kisebb, félbehajtott lepedőt és azt tedd magad alá, keresztben a derekad alatt. Sajnos ezt a hozzátartozóidnak kell otthon mosni, de így Te se érzed majd magad kellemetlenül. Megkérdezhetem, hol laksz a Vajdaságon belül? w
2009. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt erős vérzésem szülés után, elég volt sima intim betét. Bugyit felvehettünk, egyébként meg ki ellenőrzi, hogy van-e rajtam, vagy nincs?
2009. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Adán lakom.
2009. nov. 20. 15:47
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk senki sem nézegette, hogy van-e rajtam bugyi. Én első nap nem is tudtam felkelni, hogy felvegyem, így csak betéttel a lábam közt feküdtem. Alattam 8-szor cseréltek aznap lepedőt. Szerintem ez nem a te gondod, szólj erélyesebben a nővérkéknek, ki kellene cserélniük napi többször is.
2009. nov. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!