Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a kórházi ágyon...

Szülés után a kórházi ágyon hogyan vigyáztok a tisztaságra?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy mit tehetnék annak érdekében, hogy ne vérezzem össze állandóan majd a lepedőt? Ahol szülni fogok, naponta egyszer cserélik a lepedőt, de ennél ritkábban is akár. A legutóbb állandóan szégyenkeztem, mert mindig véres vcolt alattam a lepedő. Nem nagyon, de mégis. Bugyit nem húzhattunk, egyszerű hálós vattát kellett egész nap szorongatni magunk alatt.
2009. nov. 20. 15:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez nem rég az én kérdésem volt....hátha vígasztal egy kicsit.... (remélem sikerül bemásolni....ha mégsem, azért maga a kérdés címe látszik, rá tudsz keresni)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2009. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Valóban van olyan, hogy eldobható pelenkázó alátét a dm-ben olcsó és elég vastag is nekem végig ez volt alattam, de nem azért mert nem vehettünk fel bugyit, hanem mert féltem a betét használattól ugyanis amikor még mensiztem nekem folyamatosan kifolyt a betétből annyira megvolt mindig. A bugyit pedig nem azért nem engedik mert az őskorban élnek, hanem mert az az egészséges a bacik miatt, de a hálós bugyi szellőzik szerintem azt használhatsz.
2009. nov. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Rohadjon meg az egészségügy! És szégyenkezzen, aki nem enged bugyit húzni! Ez 20 éve nem divat!

Pelcsialátét!

2009. nov. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ez korházfüggő. 4 hónapja szültem, minden reggel cserélték a lepedőt, ha szükséges volt, napközben is. Ezen kívül igény szerint adtak pelenkázólap szerűséget, kb akkora, mint 1 törülköző, jó nedvszívó. Olyan volt az anyaga, mint a betéteké. Ezt raktuk magunk alá, így ritkán lett véres a lepedő.
2009. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én az István kórházban szültem, ott nem cserélnek lepedőt, amíg el nem hagyod a kórházat. De bugyit lehet húzni.
2009. nov. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Pelenkázóalátét! Nemcsak a DM-ben van eldobható verzióban, sok márka gyártja és sok helyen lehet venni nagyobb hipermarketekben. Ha megmarad, később a babával utazásnál jól jön. Ha aláteszel egy vagy két törülközőt, 100 %-os. Ha nem kapsz a szülésig, akkor a törülköző fölé tegyél vasalt textil-pelust, a törülköző alá meg neylont vagy gumilepedőt, olyasmire gondolok, amit a baba lepedője alá szoktak tenni, hogy a sok bukás miatt ne ázzon át a matrac. Véres vizes hasmenése volt félévesen a fiamnak, és nem igazán jeleskedtek az ágyneműcserével a kórházban, pedig Pesten voltunk, és én így oldottam meg, hogy folyton kifolyt az anyag a pelusból, amikor épp elfogyott a pelenkázóalátétünk...
2009. nov. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 12 éve szültem. Akkor szintén megtiltották a bugyit. Én meg felvettem. Amikor meg a nővérek pampogtak, leordítottam a fejüket, hogy járkáljanak ők bugyi nélkül, ha gondolják, nekem meg alapvető emberi jogom, hogy az vegyek fel a hálóing alá, amit akarok. Egy viziten meg is kérdeztem a főorvostol, hogy honnan van ez a felháborító szokás. Tudod mi volt a válasz? Hogy sok nőnek nem tiszta az otthonról hozott bugyija. Na ezen mégjobban bepipultam. Mondtam, hogy az enyém tiszta és ne vegzáljanak tovább. Nem is szólt rám többet senki. Sajnos a nők szülés után néha nagyon el vannak anyátlanodva, kiszolgáltatva érzik magukat és nem tudják megvédeni a saját érdekeiket. Ne hagy magad! Állj ki az elveid mellett, hidd el nem lesz abból semmi gond!
2009. nov. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Fú,durva dolgok ezek.EL sem bírtam volna képzelni h rögötn szülés után ne vegyem fel a bugyit.Előre bekészítettem a táskám tetéjbe a bugyit,már benne a betéttel,és mikor a szülés után vittek a szobába,lefeküdtem,bár alig bírtam mozogni az első az volt h felvegyem a bugyit-nehezen de sikerült.És nagyon megkönnyebültem,mert oltári rossz érzés ha csak egy vatta csomó van a lábad között,közben pedig ömlik belőled a vér.Én legalábbis rendesesn fizikai rosszullétet éreztem emiatt.Utána minden jobb volt.

A lepedő pedig,mindig jött a nővér és kérdezte h hozzon e újat,akinek véres lett kapott újat,és hálóinget is akár naponta többször.BÁr én már a második naptól a sajátomban voltam.Az utolsó napokon pedig már melegítő naciban! :)

Na nekem szólt volna valaki h ne vegyek bugyit,vagy nadrágot!!!Azt megnéztem volna.Nem igazán érdekelt.


Az ágyon pedig volt nylon,hogy ne ázzon át a szivacs,majd azon ez a pelenkázóalátét,és azon egy lepedő még keresztben,pont a fenekünk alatt,majd azon mégegy lepedő.Szóval bevolt biztosítva.

2009. nov. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!