Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lesz igény, munkahely rám, ha...

Lesz igény, munkahely rám, ha szülésznő leszek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igény biztosan lesz. Nagyon sokan vannak úgy, főleg többedik gyermekesek a környezetemben, akik már orvost nem, csakis szülésznőt fogadnak fel. Ha jó szülésznő leszel, jól bánsz a mamákkal, meghálálják, mert továbbadják a neved. Az én szülésznőmet is így választottam, barátnőm szült vele és nagyszerű élmény volt. Már 12 hetes terhesen le kellett foglalnom, hogy a szülésem időpontjában szabad legyen! Azaz fél évvel korábban, annyira telítve van!

Nehéz szakma de egyben csodálatos és kihívásokkal teli! Jó szakemberre pedig az élet összes területén szükség van.

Sok sikert!

2 gyermekes 37 hetes km

2009. nov. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, amit az elso valaszolo irt, viszont hozzateszem, hogy ahhoz, hogy jol tudj banni a kismamakkal es sokan felfogadjanak eloszor is el kell helyezkedni szulesznokent valahol (nagy esellyel allami intezmenyben). En viszont ugy tudom, hogy a szulesznoi munka elegge betoltott kor, az orvosokkal szemben. Tehat a legtobb korhazban a kapacitasok szerinti maximalis szamu szulesznot alkalmazzak es szinte ide is kihalasos alapon lehet bekerulni.

Erdeklodj korhazaknal (nem fognak hulyenek nezni), keress hirdeteseket, nezd meg, hogy konkretan milyen lehetosegeid lesznek elhelyezkedni az iskola elvegzese utan. Gyakorlaton leszel minden evben, arra is van esely, hogy megkedvelnek es suli utan visszahivnak (bar ez allami intezmenyeknel nem igy mukodik, mert hiaba szeretne az egesz orvos-team veled dolgozni, ha a korhaz vezetosege szerint nincs szukseg plusz emberre az allandosokon es a gyakornokokon kivul.)

Azert gondolom, hogy nem lehet konnyu elhelyezkedni, mert a sogornom gyakorlo (es jo) szuleszno volt, gyed-re ment, majd felszamoltak az adott korhazban a szuleszetet. Ez ugye azt jelentette, hogy hiaba kell az anyukakat visszavenni, de nem volt hova, tehat nem volt fix helye ahova visszamehetett volna. Nagyon parazott, hogy nem fog munkat talalni a szakmajaban, ugyanis a kolleganoinek a felet tudta allambacsi masik helyre atrendelni, a tobbieknek nem tudtak szulesznoi poziciot felajanlani, apolokent es hasonlo munkakorben akartak oket elhelyezni (sokan nem fogadtak el). Szoval ebbol gondolom, hogy nem lehet tul hatalmas a kereslet.

(Vegul a sogornom problemaja megoldodott, mert visszarendeztek a szuleszetet az eredeti helyre, igy az o munkaja is visszaallt.)

2009. nov. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Leginkább én is a munkahelytől félek, de kisbaba is egyre kevesebb van Magyarországon. Ennek ellenére reménykedem benne, hogy megállom a helyem. Köszönöm a kommenteket!:)
2009. nov. 21. 08:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A szülésznőn sokkal több múlik, mint az orvoson, kivéve persze, ha császározni kell. Az elsőnél kifogtam egy csúcsszuper, vérprofi szülésznőt, neki köszönhetem, hogy megúsztam a császárt. A másodiknál már felfogadtam az orvosom által javasolt szülésznőt, és életem végéig hálás leszek neki, annyit segített. Most a harmadiknál is saját szülésznőm lesz. Szerintem a legfelelősségteljesebb feladat rá hárul a szülésnél, és egyre többen veszik ezt észre.
2009. nov. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én most szülésznőnek tanulok az egyetemen. Gyakorlat igazi szülés levezetéssel csak a harmadik évtől lesz. Sajnos beszüntették az okj-s szülésznőképzést, így 4 év kemény iskola szükségeltetik hozzá. Nem könnyű a tanulás, főleg az új bsc-képzésben. Elhelyezkedés szempontjából szerintem jó szakma. Lehet magánúton csinálni vagy magánovoshoz menni, így szinte mindig van álláslehetőség. Diplomával a kezedben meg végképp.

Egy szó mint száz, munkahely és szükség biztos lesz, csak az iskola nagyon kemény.

Ha szeretnél még infót kepni ezzel kapcsolatban, nyugodtan írj privátot!

2009. nov. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!