Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második szülés könnyebb,...

A második szülés könnyebb, gyorsabb volt, mint az első? (akit az elsőnél nem császároztak)

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Az első szülésem, legalábbis nekem hosszú volt, 16 órát vajúdtam, van aki még ennél is többet. A második 9 órán át tartott. Most a 3. babával vagyok állapotos, igaz még csak 10 hetes, kíváncsi vagyok, hogy vele mennyi lesz, de viszont a 2. szülésem fájdalmasabb volt, mint az első.
2013. nov. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyorsabb volt, az eleje egyszerűbb (a nagyot indították, a kicsi indult magától) a vége viszont másodszorra sokkal intenzívebb volt.
2013. nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyorsabb volt, de mint ahogy az előző is írja az utólsó 1,5 óra nagyon kemény volt. Fájdalmasabb mint az elsővel.
2013. nov. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ugyanaz volt az én tapasztalatom is, mint a többi válaszolóé.

Az elsô babámat indították, reggel "kezdtük", és délután fél 5-re érkezett meg, viszont szó szerint alig fájt. :) Mire fájt volna, már jött kifelé. :)

A második babám "villámszülés" volt. Otthon már délután fájdogáltam, este mentünk be, két percesekkel. (Ez még nem volt vészes.) Kórházba érés után egy órával már a kezemben tarthattam, de az utolsó pár fájásnál konkrétan csillagokat láttam...

Ettôl függetlenül, ha csak a szülésen múlna vállalnék akár még tíz gyereket is! :)

2013. nov. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rovidebb volt, de sokkal gazabb. Elso alkalommal tobb, mint egy oran at toltam ki egy tobb, mint 4kg-mos babat, megis inkabb atelnem meg 3* azt a szulest, mint akar csak 1* is a masodikat. Masodjara fajas fajast ert, erosebbnel erosebbek. Mire kitolasra kerult a sor total kimerultem.

Ja es mindkettonel magzatviz elfojassal indult a dolog.

2013. nov. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elsővel oxit kaptam mert nem voltak fájásaim. 4 óra alatt meglett a baba, de nem mindenre emlékszem mert nagyon fájt.

Második baba magától indult fájásokkal 2 óra alatt meglett és mindenre emlékszem mert kevésbé fájt.

2013. nov. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem a második hosszabb volt 12 óra (az első 8 óra)És 100 fájdalmasabb:(((
2013. nov. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindkét szülésemet indították, mert bár már 5-6 cm-re tágultam, a burok sosem repedt, a doki viszont így már sosem engedett haza.

Szóval első is viszonylag gyors, 6 és fél óra volt, edával, a fájásokat emiatt nem éreztem, végigröhigcséltük a férjemmel, a kitolásra sem emlékszem, hogy annyira fájt volna, a végeredmény egy 4020 gr-os 60 cm-es kislány, jó nagy metszéssel, ahol a varrás fájt a legeslegjobban az egész szülésből.

Második baba 2 óra 5 perc a burokrepesztéstől, szintén epivel, bár itt a fájásaim egyáltalán nem is rendszereződtek, még az oxi hatására sem, ami viszont egyből intenzív tolófájásokat csinált, arra viszont már nem kaptam újabb adag edát (ott összesen egy adag ment le), így az elsőhöz viszonyítva elég kemény tolófájásaim lettek. 3630 gr-os 57 cm-es ismét kislány, kicsi vágás, aznap már bőven törökülésben ültem, és szaladgáltam a folyosón. A varrás sem fájt egyáltalán, bár most lidokaint kaptam a varráshoz érzéstelenítőként :)

Ha így harmadolódik a szülési időm, a doki azt mondta inkább megadja a címét (pont félúton lakik köztünk és a kh közt) :)

2013. nov. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!