Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamik, van e valami bevállt...

Kismamik, van e valami bevállt tippetek könnyebb legyen a vajúdás és maga a szülés?

Figyelt kérdés
2013. dec. 1. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Az első tanácsom, hogy ne parázz rá, ne rettegj tőle, az legyen a szemed előtt, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga. Ha hosszúnak is tűnik, a baba mindenképp megszületik. Ami szerintem nagyon segít, hogy a fájásokat "pozitívan" fogod fel, mondogatod magadban, mindezek azért vannak, hogy a pici születését segítsék. Nekem ez nagyon bejött, hogy nem az én fájdalmamra gondoltam, hanem a pici szemszögéből néztem a dolgot. Én pl. sokat beszéltem is hozzá vajúdásnál, bíztattam őt is, hiszen ezt együtt viszitek véghez. A másik tipp, hogy lebegjen a szemed előtt, hogy értelme van a fájdalomnak, hiszen megszületik a kicsi, és tudd, hogy nemsokára túl lesztek rajta. Az pedig abszolút nem közhely, hogy a kitolás után minden fájdalom megszűnik. (Ne rettegj, simán lehet, hogy gyors, könnyű szülésed lesz.) Sok sikert kívánok nektek!
2013. dec. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Az elsőhöz hasonló gondolataim vannak.

Az első szülésem nagyon hosszúra nyúlt és komplikáció is adódott a végén. BIztosan tudom visszanézve, hogy a legnagyobb baj az volt részemről, hogy amikor jöttek a fájások, akkor magammal voltam elfoglalva és görcsösen összeszorítottam az izmaimat is, mintha attól kevésbé fájna. Ez hiba volt.


Második-harmadik egyre jobb lett, mert tudatosan készültem és tudtam, mit kell csinálni.


A fájások alatt arra gondoltam, hogy "ez az, nagyon jó, most mozdul előre a babám", és még biztattam is, hogy "gyerünk".


Nagyon fontos, hogy fájás közben gondolj az alsó izmok ellazítására, mert akkor sokkal gyorsabban megy a tágulás. Ha a szájad laza, akkor alul is laza leszel, így tudod ellenőrizni, mert a sima izomzat összefüggésben van a többivel.


A megfelelő légzés elsajátítsa lehetséges, ezzel mindenképp készülj, tényleg segít. Fájás alatt a lassú kilégzés, kitolás alatt meg a levegő benntartása nyomás közben, ha kell levegő csere, akkor meg irtó gyors kifúvás és újra belégzés kell, de ezt a felkészítőkön általában megmutatják.


A megfelelő pozíció megtalálása is fontos, ha bírsz függőleges helyzetben lenni, akkor segít nagyon a gravitáció is, de jó lehet labdán ülni (ha van), vagy más eszközt használni.


Nekem így már jól ment és tényleg gyors szülések lettek.

2013. dec. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Abszolút nem kell félni tőle, ússz az árral. Ami nekem nagyon bevált, hogy vajúdás közben a férjem erősen maszirozta a derekam. Valamint a légzésre érdemes oda figyelni, sok helyen le is vannak ezek írva, akár a Felisitas füzetekben is, de neten is megtalálod, ezekből egy picike jegyzetet érdemes készíteni amit viszel magaddal. De sok helyen a szülésznők is elmondják mikor milyen légzés a tanácsos. Valamint vannak szülés felkészítő foglalkozások is esetleg 1-1 ilyen alkalomra érdemes elmenni a légzést megtanulni. Nekem ez a 2 dolog ami be vált. (Még annyi, hogy én 3 napig vajúdtam és nagyon elleneztem az EDÁ-t semmiképpen sem akartam, féltem tőle nagyon, de végül kaptam és nagyon nagy megkönnyebbülés volt. Nem kell azonnal kérni, de ha elhúzódik a szülés és az orvos is javasolja akkor érdemes megfontolni. )
2013. dec. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia ! Homeopátia. Ha ahhoz már késő neked, akkor tényleg annyi, hogy ne félj tőle. Bár sajnos ez beállítottság kérdése. Én egyáltalán nem féltem tőle, még az előkészitésnél is mosolyogtam, és ugy fogtam fel, hogy nem sok idő és vége. Elég komoly fájásaim voltam az utolsó hetekben.. nagy volt a teher is.. 5nappal túlhordtam.. tehát én tényleg nagyon örültem, hogy beindult.. pedig 3740grammal nem volt túl könnyű a szülés.. onnantól, hogy elkezdtem nyomni, 5fájással meglett.. csak a gátmetszésen kivül lett egy sebem is.. a méhnyaktól egészen kintig, jobb oldalra repedtem.. ha neled nem lesz sérülés, akkor nem olyan vészes a szülés, mint sokan mondják.. bár lehet, hogy nekem a homeos bogyók segitettek. 34. héttől szedtem, meg ittam a málnalevél teát is. A varrás tényleg sokkal rosszabb mint maga a szülés. Hála Istennek felszivódó varratokat kaptam, pedig nem volt fogadott dokim. nem tudom hogy éltem volna túl a varratszedés ilyen sok helyen.. bocsi, kicsit elkalandoztam.. lényeg, hogy ne félj !! fogd fel ugy, hogy nemsokára megszabadulsz a tehertől, fájdalomtól. fájások szünetében próbálj lazitani. szép dolgokra gondolj. és teljes erődből nyomj a végén.. ha ugy érzed nem birod, akkor nyomj a legnagyobbakat. nekem még csak a feje bubja látszodott a babának, mondták h következővel kint lesz a feje, erre fellendülve akkorát nyomtam, h szó szerint kiugrott egybe a baba. alig tudta elkapni a doki :)
2013. dec. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kávétejszín ***** válasza:

1 hete szültem.

Amik sokat segítettek:

- a helyes légzés

- párom jelenléte

- párom masszírozta a derekamat, de csak két fájás között, mert fájás alatt zavart, ha hozzámér, akkor inkább arra volt szükségem, hogy szoríthassam a kezét - az utolsó fájásoknál meg arra, hogy ő szorítsa az enyémet

- a labda is jó, bár nekem állva, kissé előre hajolva enyhült a fájdalom, a labdán nem nagyon


Emellett nekem kifejezetten jó volt, hogy férjem nézte az nst-n, hogy mikor jön a következő fájás, és szólt, hogy készüljek, lassan vegyem a levegőt és mélyen. Szóval tudtam előre, hogy jön a következő. :)

2013. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én paráztam, rettegtem a szüléstől, egész terhességem alatt rémálmok gyötörtek a szülés miatt. A férjem keltett fel állandóan, mert sírtam, ordítottam álmomban minden éjjel. A szülésznőm és a nőgyógyászom is azt mondták, hogy menjek el pszichológushoz. De én annyira szégyelltem az egészet, hogy nem mertem elmenni. Mindezek ellenére nagyon könnyű és gyors szülésem volt. (Tehát ha félsz, az nem jelenti egyértelműen, hogy nehéz szülésed lesz.) Miután elfolyt a magzatvíz és beindultak a fájások, nem feküdtem többet 10 percnél. Minden fájásnál lazítottam és biztattam a fiamat, hogy siessen, nagyon várjuk. A félelemnek az az egy haszna volt, hogy sokat olvastam a szülésről, illetve egész terhességem alatt dolgoztam, nagyon aktív voltam, hogy minél kevesebbet legyen időm aggódni azon, ami rám vár. Nekem ez bevált, mert 4 óra vajúdással és 15 perces kitolással megszületett a babám. Nekem testileg nem tudott segíteni a férjem, lelkileg kellett, hogy ott legyen, mert megnyugtatott a jelenléte, hogyha bármi van, kiáll értünk. Használtam homeopátiás bogyókat is, nem tudom, hogy azok is segítettek-e. Légzéstechnikáról olvastam több helyen is, illetve tanultam is, hogyan kell lélegezni, de amikor jöttek a fájások, nem tudtam úgy lélegezni, ahogy tanultam, ösztönösen lélegeztem, ahogy jól esett és a szülésznő szerint köszönőviszonyban sincs a szülésfelkészítőn tanultakkal, de nekem mégis bevált. Úgyhogy egyértelmű recept nincs, hallgass majd a testedre, és mindent úgy csinálj, ahogy neked jól esik. Szerintem ezzel lehet a legjobban megkönnyíteni a szülést. Ne görcsölj azon, hogy mit olvastál, mit mondtak, mit kell érezned, mert minden test más.
2013. dec. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. ahol én szülök nincs lehetöség apás szülésre sajna, ugyhogy valahol attól is félek, hogy egy csomó idegen vesz majd körül...
2013. dec. 4. 12:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon kötelesek beengedni egy általad választott személyt a szülésre. Nem tudom itt szülsz-e.
2013. dec. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem.
2013. dec. 5. 06:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nehéz, infúzióval irányított szülésem volt, és ha ismét szülnék, epidurális érzéstelenítést kérnék,így a fájdalom nem gátolna abban, hogy jobban a testem ura legyek. A sikeres szülést követően olyan boldog voltam, hogy minden fájdalomra azt gondoltam, hogy megérte az én csodálatos kisfiam. Felemelő, hősies közérzetben toltak ki a folyosóra.
2013. dec. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!