Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Légzésfigyelö legyen vagy ne...

Légzésfigyelö legyen vagy ne legyen?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy mire szolgál és hogy életet menthet.Viszont azelött nem volt ilyen és mégis felnötek a gyerekek.Most tanácstalan vagyok....
2009. nov. 22. 16:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%

Automata mosógéped, gőzölős vasalód, porszívód, konyhai robotgéped, stb., stb., van? Pedig "régen" ezek sem voltak.

A légzésfigyelőt azért találták fel, mert "azelőtt" mégiscsak meghalt álmában jónéhány gyerek - kivéve persze, akik "mégis felnőttek" :)

Bocs, de ez milyen hülye kérdés...??? Ha bármilyen eszközzel növelni tudod a biztonságot, akkor miért ne vennéd meg?

Ha tragédia történik, akkor azt fogod mondani "nem adtam ki x ezer forintot légzésfigyelőre, mert régebben is nőttek fel gyerekek enélkül?"

Ha ennyitől tanácstalan vagy, mi lesz veled, veletek komolyabb döntési helyzetben?

2009. nov. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem hülye a kérdés,inkább a válasz.Itt mindenki azt kérdi amire kiváncsi.Gondolom te sem véletlenül vagy itt,már voltál kiváncsi valamire és tettél fel kérdést.En véleményekre voltam kiváncsi nem pedig ilyen flegma válaszra.Különben meg már álltunk fontos kérdések és döntések elött.
2009. nov. 22. 16:54
 3/27 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Nekünk nincs mert nem volt rá pénzünk, de lehet hogy a következő gyerek születése előtt veszek vagy kölcsönzök egyet. Azóta tudom, hogy használtan is lehet venni.

Ha megteheted vegyél, egy barátnőmnek sokat segített mert sajna jelzett.

2009. nov. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Igen az a piszkos anyagi nagy ur.Köszi a választ.
2009. nov. 22. 17:06
 5/27 anonim ***** válasza:
28%

Vegyél de csak ha elmész egy tanfolyamra még a szülés előtt.Tanfolyam nélkül felesleges,mert becsipog,te meg csak állsz és nézed ahogy meghal.Durván hangzik de így van.

Lehet egyébként bérelni is,legalábbis nálunk.


Ada és Abigél:)

2009. nov. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Van én úgy kölcsönzöm már 8.hónapja!1000 ft havonta!Nyugodtabban alszom,azért van!
2009. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
67%
Én is ezen filóztam, hogy ha tehetetlen leszek, akkor nincs sok értelme... A védőnőnél van ilyen tanfolyam? Ha tudunk menni, akkor is csak kölcsönözni fogjuk a készüléket, mert megvenni nem tudnánk :(
2009. nov. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk nincs, leginkább az anyagi része miatt, na meg tuti lemerednék ijedtemben.Pedig én tanultam is az újraélesztést.

Viszont az első időkben nagyon sokszor ott álltam mellette és néztem ahogy lélegzik.

Szóval ha van rá pénzed és elmész egy tanfolyamra szülés előtt akkor vegyél.Legalább nyugodtabb leszel.Ha nem teheted meg anyagilag vagy ilyesmi akkor ki lehet bírni nélküle.

2009. nov. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
67%

Nekünk volt,engem megnyugtatott.

16 hónapos nagyfiú anyukája

2009. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%

Ha van lehetőséged vegyél vagy bérelj, szerintem nagyon hasznos.

Egyébként nem kell feltétlenül tanfolyamra járni, a védőnő/gyerekorvos elmond és megmutat mindent, és a használati útmutatóban is egyértelműen le van írva a lélegeztetés folyamata. Ha akkora baj van úgyis telefonálsz a mentőknek, a kiérkezésükig meg folyamatosan lélegeztetni kell a babát.

Egyébként nem kell mindjárt az ördögöt a falra festeni, a pici babáknak még sokszor kihagy a légzésük.

Boldog babavárást:-)

2009. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!