Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Légzésfigyelö legyen vagy ne...

Légzésfigyelö legyen vagy ne legyen?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy mire szolgál és hogy életet menthet.Viszont azelött nem volt ilyen és mégis felnötek a gyerekek.Most tanácstalan vagyok....
2009. nov. 22. 16:33
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
31%
Ezt az érzékenységet betudom a terhességi hormonoknak,és a közelgő szülésnek.2 gyerekes anyuka
2009. nov. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
Elképesztő micsoda irónia árad belőled.Tudd be annak aminek akarod,csak tedd meg légyszi,hogy nem írsz nekem többet
2009. nov. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
42%
Kedves,bennem nincs irónia,belőled pedig a humorérzék hiányzik.Semmi bántót nem írtam(az sztem nem az,h furinak tartom,h a babát is oda írod),nem gúnyolódtam(annyit írtam,h mosolyogtam),és még soha nem pontoztalak le(miért is tenném?)De más is írta,h kicsit érzékeny vagy.Mivel sokat írogatsz erre az oldalra tudnod kell,h nem gondolkozunk egyformán(ami rendben is van).Szval ne hepciáskodj,mert egy fikarcnyi negatívumot sem kapál tőlem!És ha felhúzod magad(semmiségeken,ami szóra sem érdemes) csak a kicsinek ártasz.Szép napot!
2009. nov. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
53%
szia.szerintem nagyon kalssz dolog a légzésfigyelő.mi már nem használjuk,mert már "nagyok" vagyunk,de biztos hogy nem hagynám ki ha még egyszer terhes lennék,legfeljebb,10 ezerrel kevesebbért veszek babakocsit.és akkor is hasznos ha nem végeztél semmilyen tanfolyamot.ahogy tapasztaltam is (sajnos) a picik nagyon mélyen tudnak aludni.mi is beleestünk ebbe.nekem is kellett felébresztenem,mert nem vett levegőt,és ezt is légzésfigyelőnek köszönhetem,hogy jelezte a ritka levegő vételt is.Ha pedig nagy a baj akkor nem mindegy mennyi idő múlva veszed észre.ha van légzésfigyelőd azonnal,és segítséget is kérhetsz azonnal,és még az meg nem érkezik biztos segítenek neked te mit csinálj pontosan.ezt is tapasztalatból tudom.De ha nincs légzésfigyelőd akkor nagyon késön veheted csak észre ahhoz,hogy elkezd a segítségnyújtást és akkor már késő lesz.teljesen mindegy mennyi a kockázata annak,hogy a te babáddal ez történik,de ne ti legyetek az fél százalék se.mert amit el lehet kerülni azért tenni kell.maga a készülék nem divat készülék,az hogy milyen márkát választasz az már az.a lapokat olyan klasszul fel lehet tenni,hogy akárhová mászik nem jelez feleslegesen.én ennék a helyedbe,és azt kívánom felesleges pénzkidobás legyen.
2009. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem felesleges. Az a probléma vele, hogy sokszor beriaszt feleslegesen, ezzel pedig rosszabbat tesz a babának, mintha hagyná aludni. Sokszor van olyan a babáknál, és nálunk felnőtteknél is, hogy kimarad egy-egy légvétel. Ez teljesen normális. Pláne, ha álmodnak :) Ha volt kruppos, vagy az előző gyerekeid között előfordult ilyen, akkor jól jön. Normális esetben csak a baba bioritmusát zavarja meg, vagy megijedhet tőle. Míg pici, addig érdemes a szülők hálószobájában, külön kiságyban aludnia, ha baj van, akkor így rögtön fel tudsz kelni hozzá, meghallod ha netán fulladni kezdene.

Sok boldogságot a picihez! XD

2009. nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Bennünk is felmerült a vétel. De van csecsemőorvos ismerősünk és védőnő ismerösünk is. Megkérdeztem az ő véleményüket, teljesen felesleges és haszontalan holmi. Mert ha valóban elfelejt levegőt venni a baba, akkor az konkrétan azt jelenti, amit, hogy elfelejti hogyan kell levegőt venni és rázogatásra sem jut eszébe. De ha téged megnyugtat, vegyél vagy kölcsönözzél, nem jelentős kiadás. De életet nem ment. Legalábbis ismerőseim szerint, pláne tanfolyam nélkül. Mert ha nem vesz levegőt a rázogatás után sem, akkor mit csinálsz?

És mielőtt bárki kommentálni kezedené az üzenetemet:

1) a kérdezőnek és csakis neki válaszoltam

2) millió dolgot tudnék fel sorolni, amit fontosnak tartanak valakik valahol és probálnak is erről meggyőzni, pedig valójában haszontalanok. Tehát attól, hogy létezik ilyen készülék, és ez a neve: légzésfigyelő, még nem biztos hogy fontos.

3) Érdekes, hogy akiknek van azoknak nagyon jó, mert már jelzett és megrázták a babát és ezzel megmentették a baba életét. Akiknek meg nincs, azok babája meg mindig rendesen vesz levegőt? Hogy van ez?

2009. nov. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ezt egy ezzel foglalkozó honlapról másoltam ide, alátámasztandó a fentebb, általam leírtakat:


Nincs kézzelfogható bizonyíték, ami támogatná ezen termékek használatát. Némely elektronikus (csecsemőhöz csatlakoztatható) alvásfigyelő hanggal figyelmeztethet, ha a csecsemőnek leáll a légzése, de nincsen olyan kutatás, ami alátámasztaná, hogy ezen figyelőeszközök segítenek megelőzni a bölcsőhalált. Az orvos általában akkor javasolja egy ilyen készülék beszerzését, ha a csecsemőnek volt már életveszélyes légzési problémája vagy fennáll más kockázati tényező.


Az Alapítvány a Gyermekhalál Tanulmányozására szervezet szakértője, Dr. Sara Levene szerint: „Nincs bizonyíték arra vonatkozóan, hogy a hirtelen bekövetkezett bölcsőhalálnak bármilyen előjelei is volnának, amelyek ráadásul monitorozhatóak is. Nincs különösebb okunk azt hinni, hogy az eszköznek van gyakorlati értéke.”

2009. nov. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!