Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik kórházban volt rossz...

Melyik kórházban volt rossz szülési tapasztalatod? Elmesélnéd?

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 23:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szent Borbála Tatabánya!Én most csak a problémáimat mesélem el.

1.Bunkó volt a szülésznö

2.1 hétig ugyanaz a dzsuvás lepedö volt alattam hiába kértem újat

3.1 növér van az egészosztályra

4.a csecsemösök semmit nem mutattak meg(se szopi, se pelenkázás,se a csonk ellátása se öltöztetés,és nem is csináltak semmit meg.)

5.állandóan teával itatták a babám

6.csúnyán viselkedtek velem

7.4 órán keresztül állnom kellett szülés közben úgyh az 1ik kezemben az infuzió komoly fájásokkal és se nem ülhettem le se nem sétálhattam (még wcre sem)

2009. nov. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ja és még nem ihattam 1 korty vizet sem egész szülés közben
2009. nov. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a Szent István kórházban szültem. 40 hét+3 napos volt a kisfiam, mikor megszületett. Sürgősségi császárra volvt szükség, mert meconiumos volt a magzatvíz (túlhordásnál előfordul). A kisfiammeg fertőződött emiatt, és a születése utáni nap estéjén beszürkült. Elvitték a Tűzoltó utcai Gyermekklinikára. Teljesen kikészültem, h az egy napos gyerekemet elviszik tőlem. Másnap (császár után két nappal) átmentem hozzá, inkubátorban volt, kínlódot szegény... A tejem épp aznap kezdett beindulni, szoptatni nem engedtek.

Aztán a bekerülése utáni 3.napon lekerült az intenzívről a csecsemőosztályra. Ott már szoptathattam, és bent voltam, nála reggeltől estig, és örültem, h egyre jobban lesz. Igazi kis csibész ma már. (3 és fél éves)

Amin kiakadtam, hogy a dokim azt írta a zárójelentésembe, hogy az utolsó héten végzett amnioszkópiát és tiszta volt a magzatvíz.

Na ez az, ami nem történt meg, tudnék róla. Ha ellenőrizte volna a magzatvizet, valószínűleg nem így alakul.

2009. nov. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jáhn Ferenc kórház 2 és fél éve!Este 10-kor elfolyt a magzat vízem de zöld volt és véres rohantunk a kórházba,ott aki a betegfelvételnél volt röhögve kérdezi nem csak bepisiltem?Miközben az alatt a 3 perc alatt amig bent voltam egy hatalmas tócsa volt alattam ami ugyszintén véres és zöldes volt!Na nagy nehezen felvittek a szülőszobára ott elkezték vizsgálgatni a méhszájamat és ahogy kihuzták a kezüket elkezdett ömleni a vérem rákötöttek a gépre és ott hagytak!Mindeközben még 4-szer néztek méhszájat és 3 -szor ultrahangoztak!Eljött a hajnali 5 óra jött egy másik orvos az látta hogy vérzek!Mondta a szülőész nőnek na akkor méhszájat nem vizsgálunk:S!Ultrahang azonnali császár kell mert leszakadt a méhlepény!Császárnak vége babám kint öröm könnyek!Mikor elvitték mosdatni tisztitani 2 perc mulva!!!!Dr úr kérnék kis tűt mert belevágtak a gyerek fejébe!Kösz!És a csecsemősök egy igazi bunkok semmibe nem segitettek alattam is véres lepedő de a párom adott nekik rögtön lett tiszta lepedő!De ez a legkevesebb ha belegondolok abba hogy majdnem meghaltam ha hagynak rendes úton szülni!Nemm hiába ugy hívják A Jáhn ferencet hogy halál korház!Most megint terhes vagyok de máshol fogadok orvost oda nem megyek!
2009. nov. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kiskunhalasi Semmelweis kórházról vannak szörnyű élményeim..

1. a fogadott dokim nem azt nézte, hogy nekem és a gyerekemnek mi a jó, mikor szeretne a baba kibújni, hanem azt, hogy ő minél hamarabb túl legyen az egészen.

2. a szülésznő bunkó volt, csak hanyatt feküdni engedett a vajúdás alatt, ha elfordultam0 az oldalamra, ordított, hogy "elmegy a fájás..".

3. 6 ágyas kórtermek..1 mosdó a folyosón...tele eldobálta betétekkel, vattával ( az etnikum is ott mosdott néha - miután a nővérek elzavarták őket zuhanyozni).

4. a csecsemősök nagy része (tisztelet a kivételnek!!) csak letette a babát és ment is, semmiben nem segítettek ( a tapasztaltabb szobatársak mutattak meg mindent az első babás anyukáknak).

5. védőnőt egyszer láttunk, a hazajövetelkor..

3 gyereket szültem ott, a picinél váltottam, inkább Kalocsán szültem, ott egészen normálisak voltak a viszonyok és az ott dolgozók hozzáállása is más volt.

2009. nov. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja! Az nem írtam, hogy az első 2 gyereknél a vajúdás alatt teljesen egyedül hagytak, néha benézett a szülésznő, hogy megnézze a ctg-s papírt. A dokim csak a kitolásra ért oda..kinyomta a gyereket, adott Lidocaint és rögtön nekiállt összestoppolni..mindent éreztem, amikor felszisszentem, leordított, hogy nem érezhetem, mit hisztizek... szintén Kiskunhalas.
2009. nov. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jahn Ferenc.

Volt fogadott szülésznőnk-isteni volt, nagyon sokat segített.Rá egy szavam sincs.

DE:

40. hétre szültem meg a 3600 gr-os babámat és mivel streptoccocus volt a kenetvizsgálatkor bennem, ezért erre hivatkozva 6 napig elvitték a babámat a koraszülött osztályra inkubátorba, PEDIG vettek tőle mintát azonnal és semmi jel nem mutatott fertőzésre.

Én is kaptam antibiotikumot szülés alatt, mégis elvitték.

6 napig nem is láthattam, csak naponta negyedórára, nem szoptathattam.

Betettek egy üres szobába a terhespatológián, majd harmadnap hazaküldtek, a babám pedig maradt.

Kész csoda, hogy a mai napig tudom szoptatni, de a mai napig nem dolgoztam fel, hogy miért vették el HAT napra a teljesen egészséges babát.

2009. nov. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Váci kh. Szüléssel nem volt gond, spontán,gyors, könnyű, fogadott orvossal. De utána az osztályon!... A szülésznők minden nap bejöttek reggel, és "leb@sztak",hogy milyen könnyű nekem, első gyereket 4 órás vajudás után szültem,azt sem tudom, mi a szülés!!!

Csecsemősnővérek kérésre sem mutattak semmit, egyszer a lányom sem akarták odaadni, csak több órás könyörgésre!!!

2009. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Vasgyári! Befektettek túlhordással, éjjel meg is indult a szülésem. Elkezdett szivárogni a magzatvíz, szóltam a nővérnek, aki aludt. azt mondta pihenjek le, mert az csak a nyákdugó( addigra 2 éjszakai always telement). rendszeres 5 perceseim voltak, sétáltam a folyosón, ő meg nem hitte el, hogy beindult a szülés, csak mikor végre rám tette a ctg-t. De arra is azt mondta, h. jósló. Aztán mikor felálltam a bokámig csorgott a vizem és akkor kezdte elhinni, hogy az első gyermekét váró kismami nem hülye, hanem tényleg szül. Akkor is csak annyit mondott: "jééé, ez tényleg a magzatvíííízzz!!!" :S

Amúgy rendben volt minden. Dokim fogadott volt, a szülésznő egy tündér(szerencsém volt), a csecsemősök java segítőkész, a nővérek rendesek. A kaja elviselhető volt, bár nem ettem túl sokat, lepedő, hálóing mindig volt tiszta. Tehát a kórház annyira nem gáz, csak az a nővér.....na mindegy! :)

2009. nov. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A szülééssel nem volt semmi probléma.A doki és a szülésznö rendesek voltak.Csak utánna amikor kikerültünk az osztályra.Friss császárral feküdtem fél napja,mozdulni sem tudtam,berontott a csecsemös ezzel a duámval hogy mi az anyuka nem megy a gyerekért hiszen anyai szeretetre vágyik,könyörgöm hogyan ha megsem tudtam mozdulni.Erre kihozta de egyálltalán nem tudtam felkelni a baba megcsak sírt.Erre bejött és letólt hogy miért nem megyek kajáért neki,de könyörgöm hogyan?Nagynehezen kimentem nagyon szédültem,leültem erre rámszólt hogy mit képzelek magamról,mert multkor egy anyuka ugyanígy összevérezte a széket.Köv.alkalomkor megyek tápszerért/tejem nem volt/szólok hogy mit akarok,hát teljesen kivolt kelve magából,hogy önnálósítsam magam tegyek az üvegbe annyit amennyit gondolok és melegítsem meg ahogyan gondolom.A vizitet sem tudtam mikor van nem mondták.A takarító nö szólt rám hogy vigyem vissza a babát.Na mondanom sem kell mit kaptam ezért.Semmit nem mondtak azt sem hogy mennyit eszik a bab mennyi idöközönként,meg stb.Mondhatni azt sem tudtam melyik a peleneka eleje vagy hátulja.Csak lázat jöttek mérni.Akkor örültek a csecsemösök ha nem szóltál hozzájuk.Meg még tudnék mesélni.Margit kórház.
2009. nov. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!