Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » TI MILYEN HANGOKAT ADTATOK KI...

TI MILYEN HANGOKAT ADTATOK KI SZÜLÉS KÖZBEN?

Figyelt kérdés
Most őszintén! Úgy képzeljem el a szülést, mint a filmekben? Ordítás, fogcsikorgatás? Vagy csak jajgatás? Valaki némán tűr? Mennyire viselte meg a párodat?
2013. dec. 9. 23:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól esik, üvölts. Nekem az segített (szintén rengeteg oxi és nuku fájdalomcsillapítás, mert pont az edától álltak le a fájásaim).


Soha többet művi szülesztés, nem is tudom ki volt az az idióta, aki kitalálta, hogy fekve fejts ki ilyen iszonyatos erőt úgy, hogy még kapaszkodni sincs mibe...

2013. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
94%
Már nem emlékszem pontosan, de ha jól rémlik, sziszegtem, meg jajjgattam. Ezek még a vajúdóban voltak, és ekkor még nem voltak erős fájások. A szülőszobára kerülve, kaptam oxit, amitől iszonyatos fájdalmaim lettek, de itt is csak jajjgattam meg sziszegtem, csak hangosabban. Meg tudom, hogy mindig dumáltam. Ha jött a fájás, mindig mondtam, hogy "ó, már megint egy", "jön-jön", ilyeneket, fájásszünetben is mondtam a magamét, hogy "mikor lesz már vége?", vagy "sok van még hátra?", bár a szülésznő leállított, hogy ne beszéljek, mert kifárasztom magam. A végén már csak azt kiabáltam, hogy "nem bírom, nem bírom, csináljanak valamit, hogy vége legyen".
2013. dec. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
volt középhangos hmmm, és hangosabb levegővételek. Mikor tudtam hogy jönni fog a fájás, általában halkabb "basszus" vagy "naneee" volt a kommentár. Rendszeres volt a "meddig tart még" kérdés is. Egyszer ordítottam el magam, az első tolónál, aminél még nem nyomhattam, mert nem volt ott senki a páromon kívül. Ez valahogy kibukott, amúgy nem esett volna jól hangoskodni. Csendben szenvedő típus vagyok máskor is. Aztán összesen 2 nyomásból 2 fájás alatt meglett a baba. Azért azt nem hiszem el, hogy valaki némacsendben szül. Se sziszegés se semmi....
2013. dec. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
SZia, én halkan mantráztam, beszííííív, benntaaaaart, kifúúúúúj és közben mélylégzés. :) A kitolásnál meg nyögtem, de ott nem is szabad kiabálni, mert a nyomás ereje elveszik. Mellettem lévő szülőszobákban kiabáltak az anyukák, de a doki mondta, hogy nem jó taktika, mert sok erőt veszít vele az ember. Ja, a párom meg mondogatta velem a varázsigét... :)
2013. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Babeli Zurzavar ***** válasza:
hat lanyok, ahogy olvastam a kommenteket, a "hok a vege","jajj megint egy", " nem hiszem hogy ezt kibirom", "most mar eleg" mondatokat olvasva, kicsit ujraeltem az egeszet. szep dolog, szep nem mondom, de igasloval nem lehetne a harmadik szulesre elvontatni:-):-):-)
2013. dec. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
8-aska vagyok es yeeey minden anyukanak kulonosen azoknak akik sokaig vajudtak, tenyleg megprobaltak de sajnos nem sikerult hagyomanyos modon. Annyit tennek hozza, hogy aznap amikor a Kisfiam szuletett, meg 4 masik kisbaba is szuletett. Masik szobaban volt ugyan mindenki- mindenkinek sajatja volt - de az ajtok nyitva voltak, fuggonyok ovtak a maganszferat az ajtok fele...szinte kismama orult hangokat adott a kitolasnal. Az orvos es a noverek - vagy szulesznok? - biztattak meg a szulo not is tulkiabaltak. Nagyon segitettek a kismamat es egy szot nem szoltak, hogy ne adja ki magabol azt ami faj. Ahol en szultem a szobahoz "jart" egy nover aki velem volt egeszen addig amig at nem vittek a post partum - szules utani(?) labadozoba. Ferjem benn volt velem a 3 napot, karosszekben aludt, boldog volt, hogy apa lett es buszke volt ram - s ma beszeltunk rola ujra. Most is az.
2013. dec. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
azért pontoztatok le mert csendben szültem?? vicces...
2013. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy megtiszteltetek ezzel a sok válasszal. :)
2013. dec. 14. 01:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!