Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárral szült anyukák,...

Császárral szült anyukák, hoygan éltétek meg, hogy nem természetes úton adtatok életet babáitoknak?

Figyelt kérdés
2009. nov. 29. 21:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A legborzasztóbb az volt, hogy utána 14 hóig fejnem kellett az anyatejet, mert 5 óra múltán hozták hozzám enni a babát. Sosem sikerült megtanítanom szopizni, pedig mindig próbálgattam.
2009. nov. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 igabcsy ***** válasza:
100%

Én mind a két fiamat császárral szültem, és egyedül azt sajnálom, hogy nem tudom mit jelent a szülés élménye.

De lelki problémát nekem nem okozott.

2009. nov. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én mind a két gyerekemet császárral szültem. A szoptatás nekem is gond volt én egyáltalán nem tudtam szoptatni, mert nem is volt tejem, ez persze nem biztos, hogy a császár miatt volt.

Megmondom őszintén én is féltem, hogy más lesz, mint amúgy, de nem lett más. Amior megszülettek a kicsik azonnal megkaptam őket és amig összevarrtak mellettem tartották őket és mire felébredtem, már megint mellettem voltak. Egy szimpl szülés után se biztos, hogy azonnal megkapod, hiszen el kell látniuk téged és a picit is.

Szóval ne emiatt aggódj, mert semmi hátránya nincs, így is úgy is az orvos után te látod meg először. És mindegy, hogy hogyan születik ő akkor is a te szíved lesz örökre

2009. nov. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Én eddig egy babát szültem császárral.

Sokat vajúdtam, már a kitolás indult, amikor műtöttek, így eléggé belekóstoltam mindkettőbe. Szülés szempontjából semmilyen traumát nem jelenetett a császár, fantasztikus élmény volt, amikor kiemelték a babát.

A vajúdás természetesen borzasztó volt, most írhatnám, hogy kihagytam volna, de azt hiszem a hamar jövő tejemet ennek köszönhettem.

Szóval szülésélmény szempontjából én semmilyen különbséget nem érzek. Olyan szempontból viszont nagyon-nagyon-nagyon rossz emlék a császár, hogy 7-8 napba is beletelt, míg el tudtam látni a babát rendesen :((( Én emiatt remélem a következő hüvelyi lesz, de csak emiatt.

2009. nov. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én így utólag egy kicsit elgondolkodtam(főleg, hogy feltetted a kérdést). Mint szülésélmény, hiányzik. De tudom, hogy a babámnak jobb volt így, mert lehet nem élne már. A hasamon a vágás, kicsit fura, de megszokható. Végülis, ha nem a pocim vágták volna, akkor máshol...Hiányzik az amit írtak, hogy elönt a boldogság stb. Én a spinális érzéstelenítő miatt és attól, hogy nagyon kimerültem a vajúdás alatt nem is nagyon láttam a babámat. A tejjel nem volt gondom, szerencsére.
2009. nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Én őszintén nem értem azokat az anyukákat, akik ezen rágódnak!

Viszont az a jó, hogy ezek szerint nincs más probléma az életükben!

Én császárral szültem és boldog vagyok tőle, nekem igazán nem hiányzik a fájdalom.

Na, természetesen nem programozott volt, hanem így alakult, mert magas lett a vérnyomásom és a baba szívhangja sem volt jó!

Egy percig sem tudok ezen bánkódni, van egy tökéletes kisfiam és kész!

2009. nov. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen ugyanúgy érzek, ahogy az utolsó válaszoló. Engem egyáltalán nem zavar hogy császár lett, akkor ott az volt a legjobb megoldás mindkettőnknek, és van egy egyészéges gyönyörű kisfiam nekem is :))
2009. nov. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék az utolsó kettőhöz.

Semmi, de semmi rossz élményem és hiányérzetem nincs, pedig én programozott császárral szültem. Szerintem a felépülés sem volt hosszabb, mint egy sima szülés után, első perctől én láttam el a babát, -mármint miután felkelhettem- és egy hét múlva semmi bajom nem volt, főztem, mostam, takarítottam, bevásároltam, kocsit vezettem, stb. Nekem sem hiányzik a fájdalom, ráadásul nagy volt a lányom, szóval én nem bánom, hogy kimaradtam a dolognak ezen részéből. Pedig az utolsó hétig természetes szülésre készültem, fel sem merült a császár. Mégis így alakult. De van egy egészséges vidám gyönyörű kiscsajszim.

2009. nov. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Így utólag csodás dolog h így született meg a hercegnönk mert lehet h vagy beteg lett volna vagy már nem lenne.Amikor közölték velem h császár lesz el voltam keseredve mert én mindig azt kaptam h nem teljes értékü nö az aki nem tud szülni.Elsírtam magam és még bocsánatot kértem a páromtól(nem ö mondta h nem teljes értékü nö az aki nem tudja megszülni a gyereket)erre ö azt mondta h ne vicceljek már eleget szenvedtem és a pici meg én vagyunk a legfontosabbak.Mikor kitoltak az volt az elsö mondata h ügyes vagyok nekem pedig az h ugye szép?Na a lényeg h akkor lelkiismeret furdalásom volt de rá fél órára már nem akkor meg aztán pláne nem amikor kiment a fájdalom csillapitó belölem.És igen is h teljes értékü nö vagyok mert kihordtam és 18 órát szenvedtem és akkor is megszületett végül!
2009. nov. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%

Hát jobb természetesen szülni az bisztos!Nem csak lelki okok miatt,hanem azért is mert általában akik császárosak sokkal nehezebb a felépülés mert fáj a seb, az még is csak egy vágás, és persze belűl is meg van vágva a méh!Szóval jobb hüvelyi na meg persze hogy nagyon fáj ha természetesen szül az ember, de én azt mondom sokkal szebb élmény, mert ott nagy szenvedés után kijön a baba meglátod, minden fájdalom elmúlik stb.


Lelki okok hááát nem tapos bele az ember lelkébe, nem megy tönkre, csak általában nehezebben jön a tej, később indul meg nehezebben szoptatsz, és ezek már kicsit megviselik az embert. De mindezeknek ellenére tökmindegy csak egészséges legyen!!!!!!

2009. nov. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!