Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés érzéstelení...

Természetes szülés érzéstelenítővel vagy császár?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb a babának és a mamának is?Melyik fáj jobban? Félek,mert kicsi a csípőm:S
2009. nov. 29. 22:04
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
88%
Természetes szülés érzéstelenítővel
2009. nov. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
62%

Én természetesen szültem érzéstelenítő nélkül.

Annyira nem fájt, mint ahogy sokan mondták,lehetett volna rosszabb is szerintem. Teljesen átlagos méretekkel mentem szülni. Én örülök,hogy nem kaptam érzéstelenítőt, mert nagyon meghosszabbítja a kitolási időt. 45percet voltam a szülőszobán.

A babának természetesen nem tesz jót az érzéstelenítő.

2009. nov. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
91%

Szintén természetes úton, fájdalomcsillapító nélkül. Abszolut kibírható volt. Fuss neki így és ha nem bírod, még mindig kérhetsz fájdalomcsillapítást.

A császár életmentő beavatkozás, nem előre tervezett "luxus" fájdalomcsillapító.-melleseg szerintem sokkal nagyobb fájdalom és hosszabb gyógyulás, mint a normál szülés...

2009. nov. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosod mondta, hogy keskeny a csípőd, mert ha igen, akkor úgyis megcsászároz valószínűleg.

Egyébként, ha vajúdás alatt nem tágulnál megfelelően, akkor kaphatsz még oxitocint is és azzal igencsak fájdalmas a szülés. Ez is benne lehet a pakliban.

2009. nov. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

a barátnőm olyan kis vékonyka, nagyon keskeny csípővel mint egy kisfiú,és érzéstelenítés nélkül, természetes úton simán szült. nagyon féltettük ott topogtunk a szülőszoba előtt ( a barátnők), erre amikor kijött mosolyogva közölte, hogy jöhet a következő.

nekem széles a csípőm, és páróra alatt én is túl voltam rajta, de én nem vágytam következőre:)

2009. nov. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
56%
Természetes szülés érzéstelenítő nélkül, én így szültem, és szuper élmény volt és kibírható. Ja, és 4100 grammos babát szültem!!
2009. nov. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
81%
Pont pár hete tanultuk pszichológiából, hogy azért jobb a természetes szülés, mert akkor játszódnak le azok a folyamatok, testileg-lelkileg, amikre a babának szüksége van. Lehet akár nagyobb trauma is neki, ha csak úgy sitty-sutty kikapják a hasfalon át, mert nem tud rá kellőképpen felkészülni. Persze van amikor császárra van szükség, de ha orvosilag nem indokolt, akkor a természetes szülés a jobb. Benne is van a szóban, hogy természetes.
2009. nov. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
74%

Természetes szülés, érzéstelenítő nélkül. :)


Én még oxitocint is kaptam, mert indítottak, (én is rettegtem a fájdalomtól, szerintem ezért is döntött úgy a kisfiam, hogy akkor ő "bent marad"), mégis életem legnagyobb élménye volt...

Abszolút kibírható a fájdalom. Két fájás között pedig, a "szünetekben" van lehetőség rá, hogy pihenj. Persze csak akkor, ha nem a következő fájástól rettegsz már jó előre... A fájdalom jó. Azért fáj, hogy tágulj. Ha képes vagy elfogadni, semmi gond nem lesz.


Hidd el, sokkal rosszabb a szüléstől való rettegés hosszú heteken át, mint maga a szülés. Én is mindenhonnan csak a csupa rosszat hallottam... Ne higgy senkinek! Ez a világ legtermészetesebb dolga, tudni fogod, mit kell tenned, és segítséged is lesz! Mindenkinek más a fájdalomküszöbe. Nekem egy egész éjszakás fogfájás százszor rosszabb érzés, mint a szülés. Hiszen abban még szünet sincsen...


Könnyű szülést kívánok!


Egy 21 hónapos legényke anyukája

2009. nov. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
81%
Természetesen nem a császár a jobb, hiszen az egy nagy műtét! A hüvelyi szülés még fájdalomcsillapítással is természetesebb folyamat.
2009. nov. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
72%
természetes úton és érzéstelenítővel.De erről beszélj az orvosoddal,mert ha ott bent vagy a szülőszobán,már simán lebeszélnek róla,és nem biztos hogy azért mert igy jobb mindenkinek,hanem mert nekik igy kényelmes.Sajnos ez is benne van a pakliba.
2009. nov. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!