Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gáz, hogy a kórház, ahol...

Gáz, hogy a kórház, ahol szülni fogok másfél órára van tőlünk kocsival? Vagy hogy is megy ez ilyen esetben?

Figyelt kérdés
32 hetes vagyok,a dokim átment másik kórházba,akit már felfogadtam,de másfél óra még autóval is.Elég sokat gondolkodtat ez engem,mert ,márciusra vagyok kiírva és ha hó lesz mint tavaly, akkor még több időbe telik odaérni. Vagy ilyenkor ha mentővel mennék be és megmondom hol szülök,akkor oda visznek és nem a legközelebbi kórházba? Vagy hogyan működik ilyenkor?

2014. jan. 11. 22:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha akkor hó lesz mint idén volt, azon a mentőautó sem tud átmenni. Idén is egy kismamát vonattal vittek többek között kórházba, mikor beindult a szülés. Nálam sanszos lett volna, hogy nem érek be, ha ilyen messze van a kórház, pedig első baba volt, mégis gyorsan jött. Másfél órát egyébként nem biztos, hogy kibírsz egy könnyen egy helyben ülve. A mentő viszont a körzeti kórházba fog vinni, nem fog másfél órát autózni veled. Az orvosod mit mondott?
2014. jan. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Hát...nálunk 1 órára van a kórház, a városban a gyerekek fele a mentőben született.
2014. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

A mentő az a területileg illetékes,azaz a legközelebbi kórházba fog vinni,ezen Te nem tudsz változtatni.

Egyébként én a helyedben még átgondolnám,hogy biztosan a másfél órányira lévő kórházban szeretnék-e szülni.Ha beindul a szülés,nem biztos hogy ki fogod bírni a másfél órás autókázást,főleg ha még "hóhelyzet" is lesz.

2014. jan. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Én is azt tanácsolom, hogy a legközelebbi kórházban szülj. Hidd el, nem lesz leányálom vajúdás közben utazni, ráadásul, ha elfolyik a magzatvíz, jobb, ha minél hamarabb kórházba kerülsz. Ha így alakult, én fogadnék egy másik dokit, vagy egyszerűen csak az ügyeletesre bíznám a szülést. Én SZTK-s rendelésre járok amúgy is, nem lesz fogadva senki. A mentő még egy városon belül, ha a szülsz és a dokid beleírja a kiskönyvedbe a kórház nevét, elvisz akkor is, ha nem az a területileg illetékes intézmény. Kolléganőmnél is így volt, de veled 1-1, 5 órát nem utazik a mentő, nem is tehetik meg. Szóval, gondold át szerintem.
2014. jan. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Max te is bent leszel a híradóba, hogy külön vonattal visznek szülni, mint tavaly.
2014. jan. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát én sem merném bevállalni, de sokan megteszik, hogy másik városban szülnek, 2 esetet ismerek: egyik kb. a 38. héten odament a kórház városába a szüleihez, hogy közel legyen és ott várta ki a szülést, másiknál meg vizsgálaton kiderült, hogy gond van és benn fogták. De olyat is hallottam, hogy befektették előre a kismamát, mert már időben volt és havazást jósoltak.
2014. jan. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez nagyon lutri. Senki nem tudja, hogy fog szülni. Nekem is a kettő kétféle volt. Az elsőnél szakadó hóesésben mentünk a kórházba, de nem fájásokkal, csak indításra, több mint 1 óra volt. A kicsivel 2x átautóztunk a városon az orvoshoz és vissza, majd itthonról a 3/4 órára lévő kórházba. Utána még volt 2,5 órám a szülőszobán.

Sajna se az időt, se a szülésed lefolyását nem lehet előre tudni.

2014. jan. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
szerintem túlságosan bevállalós. én eleve nem is terveznék ott szülni, ha már most tudom, h a szülés megindulásának pillanatában másfél órányira leszek tőle. vagy próbáld meg előre befektettetni magad az orvosoddal abba a kórházba vagy gondolkodj másik kórházban mert ezt a döntést abban a pillanatban jó eséllyel bánni fogod.
2014. jan. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én pont ezért váltottam le a 16 éve "bejáratott" orvosomat. Mielőtt a fiam megszületett, ő befektetett a kórházba. Most ezt nem tudom hetekig bevállalni.
2014. jan. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fogadott dokim is egy tőlünk egy órára lévő kórházban vezet le szüléseket! Ötperces fájásokkal indultunk el, és simán beértünk, délután ötkor született a kisfiam. A kis könyvembe beírta, hogy hol fogok szülni, ha mentőt kellene hívni, de extrém esetben el tudom képzelni, hogy a legközelebbi kórházba visznek.
2014. jan. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!