Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 37 hetes kismama! Első gyerek,...

37 hetes kismama! Első gyerek, eddig még természetes szülésnek látszik! Kinek milyen tapasztalata van? Tényleg annyira fáj? Vagy kibírható? és utána meddig vannak még fájdalmak?

Figyelt kérdés
2014. jan. 10. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tényleg borzasztóan fáj, de természetesen ki lehet bírni. Nekem utána pár hétig fájt még a gátsebem és némi aranyerem is lett, de ez teljesen kibírható fájdalom.
2014. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én azt hittem városi legenda, hogy mennyire rohadtul fáj, meg én amúgy is jól bírom a fájdalmat, gondoltam meg sem fog kottyanni nekem. A frászt nem! Semmi más fájdalomhoz nem hasonlít. Kegyetlen. De ki lehet bírni, gondolom... mivel nekem huszonórák után sem haladt előre a szülés, megműtöttek, de a fájdalmat megérezhettem, és őszintén mondom, nem gondoltam volna, hogy ilyen kemény. Ha jól halad a szülés, akkor pár óra alatt túl vagy rajta, és mivel fokozatosan erősödik, lesz időd mindig alkalmazkodni. Kívánom, hogy gyors és problémamentes szülésed legyen!
2014. jan. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

csak arról tudok nyilatkozni hogy nálam hogy volt. Az eleje nem fájt, alig éreztem valamit. Spontán indult szülés volt, burokrepesztésig semmi kellemetlen nem történt. Aztán utána egy darabig azt éreztem hogy már zavarnak a fajasok, kellemetlenek, fájnak. Osszehúzott a görcs, nehéz volt beszélni vagy figyelni valamire. A kitolas előtti szakaszban már szentségeltem néha. Azt hittem elájulok de legalábbis belepusztulok. Pedig lehetett volna még fokozni... A kitolás eleje nekem nagyon fájt, feszített. De legalább gyors volt. Meg közben tudtam hogy minél többet beleadok, annál előbb vége. A vágást nem éreztem. A varrásbol 1-2 szúrást a lidocain ellenére is. Nem volt utána sem betapintás sem méhtisztítás, de még utófájás sem. Oxyt a lepény leváltása előtt kaptam, a tágulási szak vége felé pedig méhszájlazitót, ami után brutál fájások lettek de legalább lehetett nyomni. 2 dolog maradt meg bennem kellemetlenségként: a végén a katéter, mikor már azt hittem hogy nincs több macera, a másik a kanül a koromban amit elég nehéz volt betenni. Ráadásul felesleges is.

Szóval összességében mazlink volt. Ha nem lett volt a vágás, másnapra a fáradtságon kívül nem lett volna semmi gondom. Így meg óvatosan kellett ülni.

2014. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nos akkor alljon itt egy ellenpelda is. En sokkal de sokkal rosszabra szamitottam. Elso baba es mindennel egyutt 6 ora alatt meg is volt. Nem mondom hogy semmi fajdalmat nem ereztem, mert ez hazugsag lenne, de a terhesseg alatt elsajatitottam egy legzestechnikat, aminek a segitsegevel el tudtam lazulni es pikk-pakk ki is tagultam. Azt hiszem a legzes az alapja a konnyu szulesnek. Bar nem akarok altalanositani, mert lehetett volna maskepp is...
2014. jan. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én is 6 óra alatt szültem, de ebből a kitolás 3 óra volt. Itt sajnos a légzéstechnikával nem sokra megy már az ember. Viszont én is azt mondom, hogy lehetett volna ennél sokkal rosszabb is és végeredményben mindent megért a fiam. Ő a lényeg, nem a fájdalom.
2014. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
akkor én is jövök ellenpéldával, ne rémisszünk annyira el! :) én este 10-kor mentem be, és egész éjjel csak enyhe görcseim voltak... még aludtam is közben a vajúdóban :D reggel 7-kor aztán mondta a doki, hogy már nem várunk tovább, megrepeszti a burkot... abból semmit nem éreztem... utána már erősebb fájásaim voltak de még mindig nem elég erősek... kaptam egy kis gyorsítót vénásan :) na igen... az a fél óra ónnét keménynek mondható... én úgy lihegtem 1-1 fájás alatt mint a filmekben :D kapaszkodtam az ágy felett a keretbe.. de azért az a fél óra teljesen kibírható volt... vágást nem éreztem, mintha egy cérnát húzott volna el, nem pedig szikével vágott volna.. :) kitolás nekem csak olyan volt, mintha nagyon durva szorulásom lett volna és nehéz nyomni... de az inkább kellemetlen volt , mint fájdalmas... varrást lehet érezni, de hát az se borzalmas... inkább ott már azt érzi az ember, hogy hagyjanak más békén.. :) mondjuk mikor mondták, hogy feküdjek át a másik ágyra a szülőágyról nem gondoltam volna hogy ennyire kimerültem.. fel akartam pattanni, hogy simán átülök, erre semmi erőm nem volt :D kértem, hogy segítsenek... :) én másnap már simán szültem volna a következőt... semmi rossz élményem nem volt :) sógornőm adott egy jó tanácsot előtte, hogy számoljam milyen hosszú 1-1 fájás... mondjuk elszámolsz 10-ig.. mikor jön a következő fájás elkezdesz megint számolni és 5-nél már tudod, hogy mindjárt vége. mindjárt itt a 10... ez megnyugtató volt nekem...:)
2014. jan. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
hát remélem minden rendben lesz és kibirjuk! köszi a kommenteket!
2014. jan. 10. 18:27
 8/12 anonim ***** válasza:
nálam indított szülés volt és azthittem hogy : "én vagyok a kemény csaj " aztán jött a koppanás, már amikor a megzatvizet nézték meg már az sem esett "jól" .. a burokrepesztésnél már sejetttem hogy nem lesz egyszerű menet.. aztán oxitocin infúzió.. 10 perces fájások majd 5 és 2 percesek.. ami ugye folyton fáj.. én azthittem belehalok.. a párom végig fogta a kezem és melletem ált, ami hatalmas segítség volt!! nem tudom mi lett volna nélküle, VISZONT amikor jöttek a tolófájások (4óra után) az már nem fáj azt tudom mondani, csak éreztem hogy nyomni kell és tényleg nagyon koncentráltam hogy minden rendbe legyen ( ígyis csak a 7.re jött ki ) és az az érzés amikor kibújik na az a felbecsülhetetlen!! ezt nem lehet szavakkal leírni nem csajok ?? kicsit biztassuk már mert halálra rémmül szegény :) szóval igen fáj ez tény ( bár hozzá teszem volt ott anyuka aki meg se nyikknt ( 8-10. gyereket várta , enyhán barna bőr ) :) fáj de amikor kibújik te leszel a világ legboldogabb embere!! a méhlepányt megszülni na az még "poén" :) fura érzés nagyon :D viszont a varáás.. kinek mi.. én majdnem ott maradtam az asztalon ( nem vették észre hogy repedtem is majd érzéstelenítő néllkül 3,5 órát vartak 4 orvos állt fölöttem.. és azt mondták h : " nem fájhat " mindenki gondoljjon bele.. hogy vajon fájt e..2 órával szülés után tünt föl nekik h a gátsebet összevarták.. de ömlik a vér) NYUGALOM , ugy tudnám le írni hogy a : világ legborzasztóbb legjobb érzése :)
2014. jan. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
egyet nagyon tudok ajanlani, legzestechnika!!! Probalj interneten talalni valamit, mert a helyes legzes felbecsulhetetlen. En fajas alatt probaltam, hogy mi van ha mashogy lelegzem, na legalabb ketszer annyira fajt, mint amikor visszatertem a begyakorolt legzeshez. En jartam kismamatornara, tudtam, mit kell tennem. Fájni fáj, azt nem lehet mondani, hogy nem, de amint megszuletik minden fajdalom elmulik. A gatmetszesbol semmit nem ereztem, a varrasnal szerencsem volt, bar 15 oltest kaptam, de a doki adott erzestelenitot. Szules utan problema nelkul tudtam setalni. Es a korhazban toltott 4 nap alatt 4 orat aludtam. Ez jelzi szerintem igazan, hogy mennyi erot tud adni a kicsi.
2014. jan. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

azért azt ne felejtsük él hogy az idő megszépiti az emlékeket. Szerintem mindenkinél vannak szülés alatt olyan pillanatok, mikor "túlélésre játszik". :-)

3 óra sem volt a szülésem mindennel együtt de eskü voltak pillanatok mikor azt gondoltam, hogy inkább vágják le a karomat. Pedig nekem meg könnyű volt, mert se Oxy se repedés.

2014. jan. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!