Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második szülésetek könnyebb,...

Második szülésetek könnyebb, gyorsabb volt mint az első?

Figyelt kérdés

Persze tudom,hogy nem törvényszerű de azt mondják a második szülés általában könnyebb mint az első.(ha nem telik el a 2 szülés között hosszú idő)

Nagyon szeretnék még egy babát de rettegek a szüléstől,pedig viszonylag gyorsan komplikációmentesen szültem,csak sajnos nincs garancia arra hogy a következő könnyebb vagy legalább ilyen lesz.

Kinek milyen volt a második szülése az elsőhöz képest,mennyi idő telt el a két szülés között?



2014. jan. 23. 00:50
 1/8 anonim ***** válasza:
1,5 év van a két gyerek között, az elsővel 5 órán keresztül üvöltöttem, a másodikkal alig egyet. Az első után nem is tudtam lábra állni, tolókocsival vittek le a szobába, a másodiknál simán lesétáltam.
2014. jan. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szia! első szülés kb. 10 órás volt(éjszaka), második kb 2 óra (délelőtt)alatt kibújt. Másodiknál intenzívebbek voltak a fájások. 1 év a különbség.
2014. jan. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én csak azt hallom, hogy gyorsabb, de sokkal intenzívebb.
2014. jan. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta a szülész, hogy általában gyorsabb, de intenzívebb. (nálam is beigazolódott).

17 hónap lett köztük. Az első nagyon gyorsan és gond nélkül meglett, a második extra gyorsan született, de a rátekeredett zsinór miatt nagyon megszenvedtünk mindketten. Kategóriákkal intenzívebb volt (közben többször elájultam a fájdalomtól, nem is tudom hogy bírtam ki épp ésszel), de talán ha nincs ez az oda-vissza liftezés meg a hercehurca, akkor nem lett volna ilyen borzasztó. Mindenesetre egészen biztosan nem merek több gyereket vállalni, még egy ilyet én nem bírnék ki, az tuti!

2014. jan. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Másfél év van a gyerekeke között.

A második sokkal gyorsabb, de sokkal intenzívebb és sokkal fájdalmasabb volt.


Lányomat 4 óra 40 perc alatt szültem meg mindennel együtt, fiamat pedig 50 perc alatt mindennel együtt. Hát a fiam után azt mondtam én tuti nem szülök többet...(aztán persze mégis, tervezzük a harmadikat:)

2014. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az elsőnél több mint fél napig vajúdgattam, a szülőszobán kb. 3 órát töltöttem, az is elég könnyű volt. Két év múlva, a másodiknál 2-3 napig 2-3 perces jóslóim voltak, mikor bementünk a szülőszobára, egy óra alatt aztán megvolt. Ez volt a legkönnyebb szülésem. Másfél évre rá volt a harmadik, akkor nem nagyon tágultam, burkot repesztettek, bő óra múlva megvolt a gyerek, de az az óra nagyon intenzív volt.
2014. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17 hónap van köztük,az első kb:8-10 órát tartott,a 2. olyan 1,5 óra alatt cakk-pakk,a 3. babára vártunk 10 évet,5 óra alatt lett meg,olyan volt,mint az első szülés,mert sok idő eltelt,minden visszaállt közben a helyére
2014. jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem könnyebb volt a második szülés, de maga a vajúdás egy egész nappal tovább tartott - az elsővel 14, a másodikkal 38 órába tellett az első fájástól a megszületésig.
2014. jan. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!