Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » S. O. S. anyukak,29en megszult...

S. O. S. anyukak,29en megszultem 2. gyermekemet minden komplikacio mentesen 2 es fel ora alatt, de kertem epiduralt ami miatt szornyu fejfajasom van, masnak is volt epidural utan fejfajasa?

Figyelt kérdés
szornyu ez a fejfajas,amugy sem voltam fejfajos soha es most meg kinoz.es igy eleg nehez jo kepet vagni mindenkinek.en csak szerettem volna fajdalom mentesen szulni es ennek ez az ara?!olyan jo elmeny volt most szulnom.a korhazban 2nap utan mikor mondta h fejfajasom van,lecsapoltak a verem es vissza csapoltak a gerincembe.ezutan 1 napig nem fajt a fejem es most megint faj.meddig lesz ez igy h visszajarok "csapolasra"mindig?!valakinek tapasztalata ilyen teren!angliaban elek.
2014. febr. 3. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi? Hogyhogy lecsapolták a véred és a gerincedbe tolták? ilyet még nem hallottam!
2014. febr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az epidurál után ajánlott 24 órát vízszintes testhelyzetben maradni, mert állítólag még a fej mozgatása is okozhat később pl. migrénes fejfájást. De még olvasható derékfájás illetve időjárásra való érzékenység is(ahova beszúrták a tűt). Én nem tapasztaltam, mert én inkább érzéstelenítő nélkül szültem.. :-)
2014. febr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
bocs ,hirtelen igy tudtam magam kifejezni h "lecsapoltak",levettek a vert.
2014. febr. 3. 13:14
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hűűűűű.



Az epidurális térbe adott érzéstelenítő után a fejfájás meglehetősen általános jelenség. A liquor (agyvíz) a szöveti térbe szivárog még egy darabig, ami miatt csökken a mennyisége az őt megillető helyen, és az agyhártya súrlódása okoz fejfájást. Eléggé jellemző mellékhatás. Megoldás: infúzió, és a fej vízszintesen tartása minimum 12 órán át.


A fejfájás extrém esetben akár egy hétig is eltarthat, óriási mennyiségű folyadékbevitellel, súlyos esetben koffein infúzióval lehet rajta segíteni. Akinél igazán súlyos, az nem tud írni gyakorikérdésekre, mert hordágyon jön vissza, és hány a fájdalomtól. Szóval: algopyrin vagy panadol, pihenés, napi 4 liter folyadék és el fog múlni.



Orvos vagyok, ezért abban biztos vagyok, hogy semmidet nem csapoltak sehová.

2014. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
En ket honapja szultem csaszarral ahogy szoba tarsam is. Mi is epiduralt kaptunk s ott mondta az altato orvos hogy egy pici gerinc folyaxekot szivnak le nehogy rosz helyre szurjanak. Ettol fajhat a fejed.
2014. febr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4-es, de mi a területed?

Mert nálunk is alkalmaztak már ilyen eljárást, mint amit a kérdező leírt.


Szerintem konzultálj a kezelőorvosoddal mindenképp.

Addig is sok-sok folyadék, próbálj koffeines italt fogyasztani, és amennyit csak tudsz, pihenni.

2014. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Neurológus vagyok, tehát azt hiszem, ide vág a dolog. Hol alkalmaznak olyat, hogy az epidurális térbe vért fecskendeznek?!?!?
2014. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Anaesthesiológus kollégádnál kérdezz rá erre. :)

Nálunk ők végeztek ilyen beavatkozás.


Bocsánat az offért, 6-os voltam.


Kérdező! Mielőbbi javulást kívánok! És kérlek írd meg mi hogy alakaul Veled

2014. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
angliaban elek (london)es tenyleg igy tortent,h a levett veremet visszafecskendeztek a gerincbe.blood patch -nek hivjak.anesteziologusok csinaltak,nem volt fajdalom mentes.
2014. febr. 4. 22:02
 10/13 anonim ***** válasza:
Hű... Valóban csinálnak ilyet az aneszten, a férjemmel áttelefonáltattam tegnap (ő is orvos). Bocsi. Soha nem gondoltam volna. :) Mi csak gerincvizet veszünk ilyen-olyan vizsgálathoz, nálunk ilyen nincs, de hogy őszinte legyek, hallani sem hallottam róla... A férjem meg már igen, és nem mondta...?! :)) Köszi csajok, legalább tanultam valamit... :D
2014. febr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!