Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A természetes szülés mennyire...

A természetes szülés mennyire természetes?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az állami kórházak szokásaira. Ha kell , ha nem:

-oxitocin

-gátmetszés (jó ha a harmadik gyereknél nincs)

-kikötözve, vízszintbe fekve...

Szerintem több mint egy ambuláns kisműtét.

Számomra a természetes szülés azt jelenti, hogy mindenféle beavatkozástól mentes (akár még beöntéstől is).


2014. febr. 5. 23:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

Egyetértek, ezért én nem is természetes szülésnek hívom:)

Én háborítatlanul szeretnék szülni, mindenféle felesleges orvosi beavatkozás, sürgetés nélkül. Ez persze tudom, hogy mindaddig működik, amíg a baba jól van. Mert az az első. De amíg minden rendben, én nem engedek oxit, metszést, kikötözést, vízszintes szülést, könyöklést, stb...

Aztán ember tervez...remélem azért olyan szülésem lesz, amit elképzelek.

2014. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem volt beöntés, mehszájlazíto injekció, burokrepesztés, gátmetszés. És persze fekve szültek és többnyire a vajúdás is úgy történt. Azért egy káder vizet kipróbáltam volna. Sehogy máshogy nem volt elviselhető a.fekvése kívül. A kitolás viszont kényelmesebb lett volna félig ülő helyzetben. A gátmetszést azért picit bánom, de a burokrepesztés egyáltalán nem. Ha a méhszájlazítot nem kapom vagy nem tudok tolni, vagy szanaszét repedek belül. Inkább ez. Örültem hogy 2,5 óra alatt túl voltam mindenen. Nem vagyok egy nagy termeszetesseg párti, inkább szenvedek gyorsan keveset mint sokáig közepesen. Egyaltalán nem zavar hogy nem mondhatom él azt hogy teljesen természetesen szültem. Volt így is szülésélmény, féltem volna ha azt mondják az elején, hogy na akkor csináld meg egyedül.
2014. febr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

3x szültem, az elsőnél volt beöntés-burokrepesztés-oxitocin és gátmetszés is.

Ekkor én is átgondoltam, hogy ezt mind muszáj? Persze a baba az első, meg a mama- de hát akkor is. Egyébként az első szülésnél elhiszi az ember - leglábbis legtöbbünk- hogy mindez szükséges és kell, mert nekem is úgy mondta a dokim, hogy persze én választok, anyuka dönt, de kellene a babának az oxitocin, hogy... és megmagyarázta hogy miért is. Én meg el is hittem, hogy ez tényleg kell. Akkor most mit mondtam volna erre? hogy á nem kell az! Másodjára már tudtam, hogy nem kell az- de először... hiába olvastam annyi mindnent - akkor is a doki szavába bíztam. :)

2-3. szülésnél mondjuk a beöntést én nem bántam, és burkot repesztettek, mert nem akart repedni, de onnantól minden ment a maga útján. Nem volt infúzió és gátmetszés sem.

Sajna mind a kétszer az első szülésnél szerezett gáthegem felrepedt- de csak külső varrás kellett, kb 2öltés, mindkétszer 10perc alatt végzett velem a doki. :)

Vajúdtam állva, sétálva, állva és előredölve az ágyra és fekve is, a tolófájásoknál pedig szinte ültem- félülő pozícióba állították a szülőágyat.

A 2-3. szülést elég természetesnek éltem meg, jó volt nagyon - nekem nagyon szép emlék-élmény maradt!

2014. febr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Néhányan félreértettek! Én nem azt mondtam, hogy az ördögtől való az oxi, meg persze sokszor szükség van egyéb beavatkozásra is (pl. burokrepesztés, gátmetszés, könyöklés vagy akármi).

Csupán azt nem értem, hogy ezt miért nevezik TERMÉSZETES szülésnek??? Én nem nevezném azt természetesnek amibe igencsak be kell avatkozni, inkább csak szülésnek mondanám. Azért mert hüvelyen keresztül szül egy nő, még nem biztos, hogy természetesen! Olyan durva beavatkozásokat kap némely szülő nő, hogy az már sokszor egy kisműtéttel megegyezik!

2014. febr. 6. 14:34
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez orvosfüggő, ki mennyire bízik a szülő nőben. Egyébként szerintem ha nem automatikusak a beavatkozások az már egy jó szint ma az egészségügyben. Én is természetes szülésre készültem, készültem gátmasszázzsal, málnalevél teával, homeós bogyókkal, de nekem is volt végül burokrepesztés (nem automatikusan, hanem mikor nagyon leállt a vajúdás, úgy a 20. óra táján), a legvégén még oxitocint is kaptam a kitolásra, mert már semmi erőm nem volt, és sajna a gátvédelem sem sikerült. Ennek ellenére meg voltam elégedve, mert semmi sem volt automatikus, mindenről megkérdeztek, nem erőltettek, csak javasoltak. Fekvő testhelyzetről szó sem volt, volt labda, fürdőkád, szülőszék, matracon "hempergés", mindenféle testhelyzet. Szóval nem mindegy, hogy milyenek a körülmények. (Ja a beöntést én akartam, mert így nyugodtabb voltam, hogy nem akkor fog kijönni, mikor a baba.)
2014. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van kérdező, ezek nem természetes, hanem inkább hüvelyi szülések, de ha úgy nézzük, egy császárnál természetesebb, talán ezért hívják sokan így.
2014. febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
most értettem csak meg, hogy mire szerettél volna kilyukadni a kérdéseddel. És igazad van, attól hogy egy már meglévő lyukon bújik ki a baba, az meg nem természetes szülés (a szó szoros értelmében) ha mellette vakuumoztak, vágtak, környékig turkaltak az anyukaban, húztak vontak és a többi. érdekes hogy ezekre viszont olyan esetben kerül sor, amikor- utólag talán a császár jobb döntésnek bizonyult volna, egészségügyi szempontból. Aztán lehet hogy tévedek, mert nyilván a kisebb beavatkozásnak is lehetnek nagyobb következményei, amik amúgy elkerülhetők lettek volna, ha nem buzeraljak "csak megszokásból" a kismamat.
2014. febr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
92%

A hüvelyi szülést természetes szülésnek nevezik, bármennyire is több benne az orvosi beavatkozás.

Tehát van a természetes szülés (hüvelyi) és a császár.

A természetes szülésen belül nevezik háborítatlan szülésnek azt, amikor orvosi beavatkozás nélkül, nyugodtan, komplikáció mentesen barátságos légkörben szüli meg az anya a gyermekét.

Egy természetes szülés is lehet borzalmas, mert hiába hüvelyi úton történik, de tele van beavatkozással. Attól az még természetes szülés, csak nem háborítatlan.

2014. febr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Igazad van, a természetes szülés valóban attól lenne természetes, hogy az általad felsoroltak közül egyiket sem alkalmazzák.

Én azért csatlakozok az egyik válaszolóhoz, hogy még a beavatkozások ellenére is élmény volt a szülésem. Igaz, csak a harmadik, ráadásul egy császár után sikerült a hüvelyi szülés. Ami volt: burokrepesztés (nem bántam, mert vagy beleegyeztem, vagy hazamehettem volna még várni, hogy erősödjenek vagy legalább sűrűsödjenek a fájások), oxitocin (szerencsére csak kevés lehetett, de az pont elég volt), gátmetszés. Ami nem volt: kikötözés, vízszintbe fekvés (utóbbi csak a kitolásnál jött elő, de ott meg annyira ültem fel, amennyire én akartam, mikor jött a fájás), hasbakönyöklés (na, az már gáz lett volna a császáros heg miatt, pont elég volt az oxi).

Mindezek ellenére tényleg szép élmény volt a szülés, főleg, hogy azért végig bennem volt, hogy az előző császár miatt bármikor vihetnek megint a műtőbe. Megjegyzem, többször is találhatott volna rá indokot az orvos, egyszerűbb és gyorsabb is lett volna neki, főleg, hogy csak miattam volt ott, mégsem tette.

Esetemben kellett, amit kaptam, őszintén szólva pont elég volt az 5 óra, ha nem kapok oxit, akkor lehetett volna 10 is akár, sőt, lehet, hogy nem is bírom végig, és császár a vége. Szóval, mérlegelni kell, valamit valamiért. Inkább elfogadtam egy "kis" természetellenes segítséget, mint vigyenek a műtőbe.

2014. febr. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!