Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A férjem apás szülést szeretne...

A férjem apás szülést szeretne, de én nagyon idegenkedem a dologtól. Nektek mi a véleményetek róla, tapasztalatok? Esetleg valami áthidaló megoldás, kompromisszum?

Figyelt kérdés

Első baba, még csak 14 hetes vagyok, de a férjem már a legelső pillanattól mondogatja hogy apás szülést akar. Én viszont jobban szeretném, ha a kezét tördelve várna a folyosón, ahogy régen volt szokás. :)


Nem akarom, hogy lássa, hogy szenvedek, a vért sem bírja,és attól is félek, hogy ha végignézi a szülést, többet nem fog tudni nőként tekinteni rám. (Tudom hogy ez valószínűleg hülyeség, de akkor is így érzem.)

És persze annak is jobban örülnék, ha a gyerekünket már szép tisztán, megfürdetve pillantaná meg először, nem véresen, gyűrötten.


Nálatok hogy volt, illetve mit tanácsoltok? Van valamilyen kompromisszumos megoldás, hogy mindkettőnknek jó legyen? Vagy engedjek neki?



2014. febr. 18. 10:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%

Kompromisszumos megoldás az, ha vajúdáskor bent van, kitoláskor kimegy.

Viszont én nem vennél el tőle ezt a lehetőséget, ha ő ennyire szeretné.

Nálunk végig ott volt a férjem, ő vágta el a köldökzsinórt, tehát mikor előre ment, látott mindent :))

A lányunk nem volt se gyűrött, se magzatmázas, mivel 1 héttel túlhordtam, de hidd el, ha szürkén és csúnyán jön világra, akkor is csodálattal fog ránézni, hiszen az ő vére.

Igaz, őszinte házasságban nincsenek titkok, mindent megosztunk egymással, így a szenvedést is.

Eszembe nem jutott kiküldeni a párom, hiszen ő az egyetlen ember a földön, a TÁRSAM, aki előtt semmi nem kínos és aki a legnagyobb támaszt tudja nyújtani, jobb bármilyen fájdalomcsillapítónál a jelenléte.

Sajnálom, ha a ti házasságotok nem ennyire igaz, de azért gondold át ezt az együtt szülést.

Hatalmas plusz töltetet adhat nektek.

2014. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
kompromisszumként bent lehet a vajúdásnál, aztán meg a kitolásnál már kint vár. Egyébként én ugyanígy voltam vele, mint te, végül bent maradt a párom, én kértem rá, hogy ne menjen ki
2014. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Mi úgy beszéltük meg, hogy mindkettőnknek vétójoga van. Bent kezd velem, de ha akár én, akár ő úgy gondolja, hogy nem bírjuk tovább, akkor kimegy.

30 hkm

2014. febr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem jól fogalmaztam. Nem kizárni akarom őt az élményből, hanem megkímélni attól, hogy szenvedni lásson. Akkor is halálra aggódja magát miattam, ha kettőt köhögök. :)
2014. febr. 18. 10:22
 5/19 anonim ***** válasza:
ha meg csak ez a probléma, akkor bent van, ha esetleg meg nem bírja, kimegy. Úgyis menet közben látjátok meg, hogy mennyire neki való
2014. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Mi megegyeztünk hogy végig fejnél lesz, de később megmutatta a fotókat és van olyan amin a kisember éppen kibújik. Nem is vettem észre hogy mikor csinálta :) Nagyon nehéz szülésem volt, azt mondta a férjem hogy ha kint a folyosón kellett volna végighallgatnia, akkor garantáltan megőrül. Bent legalább tudta hogy mi történik, ráadásul nagyon sokat segített nekem lelkileg is, és azzal is hogy minden fájás közben masszírozta a hátamat. Ha a férjedet nem szeretnéd hogy bent legyen, valakit mindenképpen vigyél, mert ha pl a szülésznőnek el kell mennie valahová (akár csak wc-re), akkor te ott szenvedsz a szülőszobán egyedül. Az is jó megoldás (ahogy előttem már többen is írták) hogy a kitolásnál kimegy a férjed. A baba pedig magzatmázasan, véresen is szép :)
2014. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 lcs ***** válasza:
nekem mindkét szülésnél bent volt a férjem, hidd el sokat tud ám segíteni :) a véres részét pedig nem feltétlenül fogja látni, mert szokát kérni, hogy a fejednél legyen, segítsen tartani a fejed és a lábad, így nem premierben látja a szülést:) de természetesen, ha te úgy érzed, hogy ezt semmiképp nem szeretnéd, akkor egyet értek azzal, hogy a vajúdásnál legyen esetleg melletted, és a szülésnél várjon kint :) de aztán az élet úgyis hozza meglátod...:)
2014. febr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kompromisszum, hogy a vajúdáskor bent van, kitoláskor meg kimegy - mint ahogyan már írták.

Viszont azt garantálom, ha már addig bent volt veled, kitoláskor sem fogod kiengedni! Annyira jó, ha valaki abban a helyzetben fogja a kezedet!


Nálunk kettő poronty van, nagyon örültem volna ha apuka bent van velem, de inkább kint maradt, sőt a másodiknál még csak bent sem volt a kórházban, mert a nagyobbal volt otthon, aki éppen betegeskedett.

2014. febr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 kíváncsicska ***** válasza:

Hidd el nagyon jó ha bent van.Igaz nem tud ténylegesen segíteni, de jó ha fogja a kezed.Nálunk a férjem nem akart bejönni,de megbeszéltük, hogy a vajjúdásnál bent lesz és a szülész nő szól neki, ha ki "kell" mennie. A burokrepesztéshez nem hívták be, aztán bejött.Ott volt végig velem.A szülésznő szólt neki, hogy akkor most van lehetősége még kimenni, de ő azt mondta, ha eddig velem volt nem megy ki.És igen jó volt, hogy bent volt végig.A legfontosabb instrukció amit kapott a szülésznőtől:Apukának anyuka vállánál a helye.

Hagyd, hogy ott legyen, de beszéljétek meg, hogy ha megkéred akkor menjen ki.

2014. febr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Lehet, hogy mégis belemegyek az apás szülésbe, ha ennyien mellette voksoltok. :)


Bár igazából még az is aggaszt, hogy ha a férjem végignézi a szülést, akkor utána esetleg nem fog hozzám vonzódni szexuálisan. Persze én is tudom, hogy ez hülyeség, de annyi ilyen "rémtörténetet" lehet hallani.

Nálatok nem volt ezzel probléma?

2014. febr. 18. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!