Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális lefolyású szülésnél...

Normális lefolyású szülésnél (akár császár akár természetes) az ügyeletes orvosnak és szülésznőnek muszáj pénzt adni? Ez ennyire elvárt? Én inkább a kicsire költeném azt a pénzt!

Figyelt kérdés

2014. febr. 22. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 2x szültem ügyeleten..1x sem adtam pénzt.Probléma mentes volt az egész folyamat..természetesen a s.e.g.g.e.m nem volt kinyalva azt gondolhatod!!!Nekem nem ér 100.000-et, az hogy a doki ott üljön mellettem és fogja a kezem!!
2014. febr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hm...orvosa válogatja. Nekem fogadott orvosom volt, és egy fillért sem volt hajlandó elfogadni, hiába erőltettük, pedig sürgősségi műtéttel mindkettőnk életét megmentette.

Második nap hozott be anyukám nekem egy nagyon finom házi sütit, amit megkóstolt, azt mondta, hogy ha szeretnék adni valamit, akkor egy tálca ilyen sütit szívesen elfogadna. Hát gondolhatod, mekkora tálcával kapott.... :)

2014. febr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adtam senkinek.

Nem álltunk olyan jól anyagilag, hogy megtehettük volna, inkább a fiúnkra költöttük azt a pénzt. Ez egyébként a dolguk, ezért kapják a fizetésüket. De ettől függetlenül sokan elvárják. De én azt gondolom, hogy sokkal jobban állnak anyagilag, mint mi, éppen ezért a fiamra költve jobb helye volt annak a pénznek, amit az orvos zsebébe adtam volna. Viszont nagyon szépen megköszöntem a segítséget és a kedvességet.

2014. febr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Én sem adtam pénzt. Azért kapják a fizetésüket, h elvégezzék a munkájukat.
2014. febr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Miért kellene? Akkor kell adni, ha felfogadtad őket, hogy ők vezessék le a szülésed.
2014. febr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
3x szültem ügyeletesnél, egyszer sem adtam.
2014. febr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmész a tescoba bevásárolni, és a pénztáros lehúzza a dolgokat és adja a blokkot, adsz a munkájáért plusz pénzt?

Nem.


A hálapénzzel semmi baj nincsen, amíg az ember önszántából, hálából adja, görcsölés nélkül.


Én sem tehetem meg hogy adjak, épp eleget kell költenünk az első babára. Szívesen adnék ha lenne rá plusz keret, de nincs.

2014. febr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem muszály sőt nem vagy köteles hála pénzt adni én szerdán szültem egyik orvosnak sem adtam pénzt ugyan úgy elláttak .
2014. febr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!