Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért vágatják le a kismamák...

Miért vágatják le a kismamák szinte mind szülés előtt a hajukat?

Figyelt kérdés

Én biztos sajnálnám a derékigérő erősszálú, dús hajam.

Tudom, hogy sok gondja van az embernek, de heti kétszer megmosni azért csak belefér (akinek nem olyan zsírosodó fajta).


2014. febr. 22. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Egyetlen kismama ismerősöm sem vágatta le a haját, ahogy én sem.
2014. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az én környékemen mindenki, olyan is akinek amúgy szép, jó fajtájú haja van.
2014. febr. 22. 20:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mijor 7 hos volt a lanyom en akkor vagattam rovidebbre mert nekem is hosszu derekig ero dus hajam van. Es mindig osszefogva hordtam szinte mert amikor a gyerekkel foglalkoztam mindig belelogott mindenbe, aztan h alkandoan osszefogva volt annyira nehez volt a hajam h allandoan fajt a fejem ahogy huzta a fejboromet. Sajnaltam nagyon de szep lett igy is es mar most ha visszanovesztem nem lesz olyan pici a gyerek h utban legyen :-). Idom mindig volt rendbe tenni. :-) pedig vasaltam is mindig.
2014. febr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Én nem vágattam le szülés előtt sem, és azóta sem. (derékig érő) 10 hónapos a fiam. Ha vele vagyok, össze van fogva a hajam, ha épp nélküle vagyok, akkor kibontom.
2014. febr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
ismerös is levágatta. ö azért, mert nagyon hullott a haja, és mindenütt a méteres hajszálai voltak. nekem vállig ér a hajam, én mindig pothajat varratok hozzá, hogy hosszabb legyen. :D
2014. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem találkoztam ezzel. Mind a két gyerekem nagy melegben született, akkor sem vágattam le. A másodiknál igaz, rövidebb hajjal estem teherbe, mint az elsőnél, de maradt végig a hossza. Ismerőseim közt csak egy van, aki levágatta szülés előtt nem sokkal, de szerintem ez belefér.Én levágattam már a hosszú hajamat nem terhesen is, van aki néha levágatja, ha pont szülés előtt, akkor így történt. Nem látok összefüggést.
2014. febr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Idorol-idore felteszi valaki ezt a kerdest...

1. Van aki praktikussagbol

2. Van aki a hajhullas miatt

3. Van aki az eletenek megvaltozasat szimbolizalja vele, ami nem feltetlenul jelent anti-noiesseget, es anti-igenyesseget, csak valtozast es kesz.

En nem vagattam le, sot epp novesztem. 4 honapja szultem.

2014. febr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akkor vágattam le, hanem amikor kb 7 hónapos volt a kisfiam. 3 oka volt: 1. már régóta rövid hajat akartam, 2. a kisfiam mindig a hajamban kapaszkodott, 3. mindenhol a kihullott hajam volt és nem akartam, hogy azt egye. Ennyi, ez legyen mindenkinek a magánügye :) (Egyébként a rövid haj, több időt igényel szerintem. Én mindig copfban hordtam, így rövid hajjal sokkal nőcisebb vagyok :))
2014. febr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

én se tudok senkit az ismeretségi körömből, aki ilyet tett volna :)

de szerintem inkább szülés után vágatják le a nők a hajukat, mikor hullani kezd, vagy rákap a baba a húzogatására :)

rubint réka vágatta le várandóssága alatt a haját, de gondolom megbánta, mert pár hét után már felvarratott tincseket.


én a heim pálban láttam ilyen egyenfrizurás anyukákat;


[link]


esküszöm a három nő tök egyforma volt!!! (számomra) :)

2014. febr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 babóca0129 ***** válasza:
En levagattam szules elott 1 honappal, mivel hosszu volt es zavart. Nekem mindig is rovid hajam volt. Ja meg altalaban azerz szoktak akik levagatjak a hajukat, mert szules utan nem biztos, hogy eleg hamar eltudnak menni fodraszhoz es kellemetlenul ereznek, hogy kezelhetetlen esetleg.
2014. febr. 23. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!