Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszésnek lehetnek...

Császármetszésnek lehetnek szövődményei, úgy mint a normál szülésnek pl méhsülyedés, vizelettartási probléma, aranyér stb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Normál úton szültem, mindenhol azt olvasni, hogy az a legjobb. Viszont saját magamon tapasztalom ennek a hátrányát, illetve itt is egyre több fórumot olvasok, ahol a normál úton történő szülés után lettek gondok. Akár házasélet, akár vizelet, bármi.

Szóval szerencsére nekem azért annyira nem vészes, de azért az alsó szerveim megsüllyedtek, bár tünetet nem okoz, remélem ez nem csak annyi, hogy még nem okoz. Nincs vizelettartási problémám szerencsére, remélem nem is lesz. Aranyerem is lett, bár úgy néz ki elmúlt.legalábbis nincs tünet. Próbálom az intimtornát is.

Szóval ilyesmire lennék kíváncsi, hogy császár után valami akármi van-e. Soha nem olvastam még olyan fórumot, hogy császár után valami szövődmény lett volna csak ezért kérdezem.

Félre ne értsetek, nem a császárt akarom sztárolni, hogy az semmiség, pusztán arra vagyok kiváncsi, hogy az után is vannak-e akik panaszkodnak olyanra amit az okozott.

Tudom van a heg, na ez a normálnál is van, én sokat repedtem és volt gátmetszés is, nyilván ezek is érzékenyek sokáig. Szülés után napokig rosszul voltam, alig birtam ülni, menni.

Nem bánom, hogy így alakult, mert mindketten egészségesek vagyunk és ez a legfontosabb. De kíváncsi vagyok :)


2014. márc. 3. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

más következményi vannak pl gyakori a sérv utána, de bármi lehet ami hasi műtétnél. Az érzéstelenitönek is sokszor van maradandó következménye pl hátfájás, migrén

Itt vannak még infok:

[link]

2014. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Csaszar utan barmi lehet, ami a normal huvelyi szules utan. Emellett hegesedes, hegszetvalas, az altatasnak illetve az erzestelenitesnek is van kockazata. Ezen kivul a csaszarral valo szulesek szama behatarolt-max 3- huvelyi uton pedig barmennyi lehet.
2014. márc. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Az általad említett problémák nem a szülés, hanem a terhesség miatt alakultak ki, ezért éppen annyira elöfordulnak császáros szülés után is.

Több császáros ismerösnek is vannak ilyen gondjai, csak nem igazán beszélnek róla.


Az intimtorna tényleg használ, csak soha nem szabad abbahagyni.

2014. márc. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Annyi a különbség, hogy a hüvely nem tágulhat ki, nem sérülhet.
2014. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Császárral szültem, programozottan, tehát nyugisan zajlott. Aranyerem lett, a heg felett egy kb. centis rész pedig érzéketlen lett.
2014. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igazából az ihlette a kérdésem, hogy egy fórumozó nemrég indított egy ilyesmit, hogy nemrég szült és inkontinencia panaszai vannak, meg a hüvelyében kilóg valami.

Nekem is a hüvely bemenetnél látszik valami, innen tudom, hogy méhsüllyedésem van, és a hólyagom is sülyedt. voltam dokinál és szerencsére enyhén.

Akkor császárnál is vannak gondok. :)

Tényleg inkább a normál szülés után írnak, ha van valami, még soha nem olvastam császárral szültet akinek gondja van valami ilyesmi.

De igaza van annak aki írta, hogy a terhesség alatt is kialakul ilyen. Lehet, csak akkor még nem okoz panaszt pl aranyér, szülés után vettem észre a wc papíron, de úgy tűnik valahogy elmúlt, vagy tünetmentes.

2014. márc. 3. 18:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Sajnos a császár után is lehetnek gondok, pl. az aranyér elég gyakori. Eleve nagy nyomás éri a terhesség alatt az alsó területeket, + kisebb hely marad a többi szervnek, a belek összezsúfolódnak. Vastablettát is szoktak kapni, így gyakori a székrekedés és minél többet erőlködik az ember, annál nagyobb az esély rá. Sokszor olyan lassan alakul ki, hogy észre sem lehet venni, csak egyszer az ember megtapintja (mert teljesen tünetmentes is akár).

Akkor a méhsüllyedés is előfordulhat, genetikai okok is rásegítenek, így nem feltétele a hüvelyi szülés (pl. a hátrahajló méh egy plusz rizikótényező, gyakoribb a megsüllyedés lehetősége).

Akkor a császárnál másféle szövődmények is vannak, pl. összenövések, hegszétválás, érzéketlenség, ahogy előttem írták.

2014. márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

aha értem, köszi neked is :)

nekem hátrahajló is a méhem, akkor lehet ez is elősegíti a süllyedést.

2014. márc. 3. 20:44
 9/13 anonim ***** válasza:

Én csak a saját tapasztalatomról tudok beszélni. Császárral szültem, de semmi nem emlékeztet rá (mármint a fiam persze :) ), egy hajszálvékony sima fehér csíkon kívül, a férjem múltkor alig vette észre, amikor kérdezte, hol is van :) gyermekágyi vérzésem alig volt, a dokim kitisztította a méhemet, nem volt kivezetve hasi drénem sem, a szülést követő napon 1 ágyasban voltam rooming in rendszerben, a fiam végig velem volt. 1 hét után már szinte semmi bajom nem volt, de 24 óra után óráról órára jobb lett. Szülésznőm mondta, hogy ne várjam meg amíg fáj, kérjem a fájdalomcsillapítót, nem kell szenvedni. Mire kiment a spinális hatása már tolták belém infúzióban, 12 órára nehezen ment a felkelés, azt túl kell élni, de nem haltam bele, igyekeztem sokat tologatni a gyerkőcöt a kórház folyosóján, hogy könnyebb legyen a felépülés, nem feküdtem el. Tejcsi is lett 4. napra és 20 hónapja szoptatok, 7,5 hónapig szinte csak anyatejes volt. Mivel odalent nem történt semmi, olyan, mint régen, vizelettartási problémám az első 2 hétben volt, de tüsszentésre és ha leguggoltam, nem éreztem. Picit jobban megérzem a frontokat talán, de nem nevezném migrénnek. Ha lesz tesó, szebb szülést és gyermekágyas napokat nem kívánhatnék.

Egy korábbi válaszolónak: egy ismerősöm a 4. babáját szülte komplikáció mentesen császárral. Mármint mind a 4 császárral született, 2,5-3 év korkülönbségekkel.

2014. márc. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszi neked is választ

amúgy tegnap olvastam egy cikket, csak sajna nem találom....

hogy külföldön a természet elfuserálásának tartják a normál szülést és inkább császároznak a belső szervek változása miatt. Megpróbálom megkeresni.

2014. márc. 4. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!