Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszésnek lehetnek...

Császármetszésnek lehetnek szövődményei, úgy mint a normál szülésnek pl méhsülyedés, vizelettartási probléma, aranyér stb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Normál úton szültem, mindenhol azt olvasni, hogy az a legjobb. Viszont saját magamon tapasztalom ennek a hátrányát, illetve itt is egyre több fórumot olvasok, ahol a normál úton történő szülés után lettek gondok. Akár házasélet, akár vizelet, bármi.

Szóval szerencsére nekem azért annyira nem vészes, de azért az alsó szerveim megsüllyedtek, bár tünetet nem okoz, remélem ez nem csak annyi, hogy még nem okoz. Nincs vizelettartási problémám szerencsére, remélem nem is lesz. Aranyerem is lett, bár úgy néz ki elmúlt.legalábbis nincs tünet. Próbálom az intimtornát is.

Szóval ilyesmire lennék kíváncsi, hogy császár után valami akármi van-e. Soha nem olvastam még olyan fórumot, hogy császár után valami szövődmény lett volna csak ezért kérdezem.

Félre ne értsetek, nem a császárt akarom sztárolni, hogy az semmiség, pusztán arra vagyok kiváncsi, hogy az után is vannak-e akik panaszkodnak olyanra amit az okozott.

Tudom van a heg, na ez a normálnál is van, én sokat repedtem és volt gátmetszés is, nyilván ezek is érzékenyek sokáig. Szülés után napokig rosszul voltam, alig birtam ülni, menni.

Nem bánom, hogy így alakult, mert mindketten egészségesek vagyunk és ez a legfontosabb. De kíváncsi vagyok :)


2014. márc. 3. 16:29
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Meg van :)

[link]


"Az orvosi indok nélküli, előre eltervezett (elektív) császármetszés kérdése megosztja az orvostársadalmat. Nyugaton – ahol régóta erősebb a verseny a betegekért – számtalan orvos keresi az igazolását annak, hogy a hüvelyi szülés a természet elfuserált találmánya. A fő érv ellene, hogy károsítja a medencefenék izmait, inkontinenciát okoz."

2014. márc. 4. 07:57
 12/13 A kérdező kommentje:

Persze ez csak egy kiragadott mondat, de elgondolkodtató szerintem.

De ezen a honlapon is vannak császáros szövődményekről szó.

2014. márc. 4. 07:58
 13/13 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a természetes szülés a természet elfuserált találmánya???? El ne higgyél ekkora baromságot! A nyugati orvoslás egyre inkább a technokrata megoldások felé halad, ahol az ő kényelmük számít és közben ráfogják, hogy ezt az anyák akarják. Na persze, főleg, hogy butaságokkal telebeszélik a fejüket. A szülés a világ legtermészetesebb dolgainak egyike, akkor is, ha vannak kockázatai. Nem előírás az inkontinencia, az intim torna igenis, használ, de tényleg rendszeresen kell csinálni.

Maga a terhesség is okoz süllyedést, hiszen nagyon nagy súlyt kell cipelnie. Főleg ikreknél.

2015. febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!