Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mikor már otthon...

Szülés után mikor már otthon vagytok, nektek hogy teltek a napjaitok, tényleg olyan borzalmas mit ahogy mondják? Kellett a segítség a nagyszülőktől hogy ott legyenek, mossanak vasaljanak, főzzenek?

Figyelt kérdés
Valaki azt vallja,hogy eltudja látni magát és a babát,szoptatja 2 óránként aztán alszik ő is mikor a baba és ezzel úgy eltelnek a napok.Valakitől meg azt hallom,hogy horror az első félév,mert semmit nem tudsz megcsinálni segítség nélkül.
2014. márc. 17. 08:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
73%

Még nincs gyerekem, de elképesztő számomra, ahogy egyes anyák döngetik a mellüket, hogy így a nevelés, meg úgy a nyámnyilaság. Anélkül, hogy eszükbe jutna, hogy mindenki másképp éli meg a szülést és esik túl rajta.

Aki könnyen szül, gátvédelemmel, rendben megjön a tej, nem lesz mellgyulladása, és a férj otthon tud maradni (és még akar és képes is segíteni!), elhiszem, hogy jól elvan.

Aki császárral szül, esetleg szövődménnyel, kínlódik a szoptatással (a gyerek egész nap üvölt mert éhes vagy fáj a hasa), esetleg még maximalista is (és bántja, hogy nem csillog-villog a lakás, nincs elég tej), plusz a férje sincs otthon, vagy ha otthon van, nem segít és még róla is gondoskodni kell, az meg szégyellje magát, hogy nem tökéletes!!!


Komolyan, attól lesztek jobb anyák, hogy másba belerúgtok még kettőt, és éreztetitek vele, hogy milyen szar alakok, hogy képtelenek zökkenőmentesen megoldani egy ilyen helyzetet?

Vagy a saját szánalmasságotokat próbáljátok ezzel leplezni?


(Tisztelet a kivételeknek természetesen.)


Mindemellett szerintem azért van a család, hogy amikor valakinek segítségre van szüksége, KÉPES LEGYEN ELFOGADNI is. Nem azért, mert maga nem képes mosni meg főzni, hanem azért, mert könnyebb, ha valaki segít. Nem csak adni kell tudni. Mert más is pont olyan örömmel ad nekem, mint amilyen örömmel én adtam neki, pusztán azért, mert segíteni akartam, nem azért, mert az illető életképtelen.

Én igen, minden könnyebb, ha van - túlzásba nem vitt - segítség.

Vagy aki nem óhajt segítséget elfogadni, mert ha beled*glik is megcsinálja egyedül, az adni sem képes?

Mert akkor már mindent értek.

2014. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
64%
Kedves utolsó! Mi a baj?
2014. márc. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 21-es válaszoló!

Abszolút egyetértek Veled!

Érdekes, mert ez a kérdés egész nap a fejemben volt meg a hozzászólások is... Én sem értem azokat akik csak azért sem fogadják ela segítséget, vagy hazakuldik azt aki segíteni szeretne. Miért???

Ha más nem is, maga a segíteni próbáló ember társasága nem esik jól?

És aki azt írta, h Ő egyedül is el tudja vinni a gyerekeit a vedonohoz statuszra és ott látja h mennyi ember erre nem képes, mert csak kiserovel tudja megoldani. Miért? Ha a férjem épp ráér, és könnyebb ha ketten megyünk, utasitsam el, csak azért mert végül is ezt egyedül is el tudnám intézni?

Nekem jól esik a segítség és nem érzem kevesebbnek magam e miatt!


Nem szoktam ilyen hevesen reagálni, de ezek a válaszok most kihoztak belőlem!

2014. márc. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Igazatok van utolsók, de van más indok is a segítség elutasítására. Ha én hagynám, hogy az anyósom tóbbet segítsen, mint amennyit muszáj, akkor feljogosítva érezné magát arra, hogy beleszóljon az életünkbe. Ez tapasztalat. Szóval, inkább egyedül oldom meg a mindennapjainkat, minthogy felborítsam a családi életünket azzal, hogy a férjem anyja miatt, vagy vele vitatkozzak.

Szóval megvan az előnye annak, hogyha nincs segítséged, és a böjtje is, de annak is, ha sok segítséget kérsz vagy fogadsz el. És mindkét esetben árthatsz is a gyerekednek, és jót is tehetsz vele.

2014. márc. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
15. és 18. vagyok. Nem azért küldtük haza az anyukámat mert "döngetem a mellem" hogy milyen tökös csaj vagyok, hanem mert szerettünk volna pihenni. Igen, a férjem ki tudott venni egy hét szabit, nem voltam addig egyedül, de onnantól igen. Egyébként építkeztünk, és anyukám már előre bejelentette hogy ő itt lesz, így majd a férjem tud falazni stb, sőt a napjainkat is elég szépen el akarta irányítani, hogy mikor szoptassak, hogyan pelenkázzak, elvégre ő már 3 gyereket felnevelt. És folyton b..szogatott hogy pihenjek, ne keljek fel, holott az égvilágon semmi bajom nem volt, vágytam a friss levegőre (késő tavasz volt), söprögettem, főztem volna, de csak hallgattam hogy majd ő mindent megcsinál, pihenjek. A gyerek minden nyikkanására ő pattant fel, holott én vagyok az anyja, és el tudtam látni, és még a kezembe sem vehettem mert pihennem kellett volna. Na ettől bennem felmegy a pumpa (akármennyire is ciki mások szerint), és nem vagyok köteles elviselni. Még azt is megmondja hogy mit egyek, és mennyit, és ha nincs meg az adag akkor: el fog apadni a tejem. Najjja, ő tudja, egy gyerekét se tudta szoptatni, én meg még adtam is másnak. Már 19 éve önálló vagyok, független a szüleimtől, mindent meg tudtam/tudtunk eddig is oldani a férjemmel, így nehezen viselem ha valaki ideköltözik hívás nélkül a nyakunkra és mindenhez osztja az észt. Lehet lepontozni. Ez nem csak az egón, magamutogatáson stb múlik, ahogy páran írták, és nem vagyok köteles senki b..szogatását hallgatni még éjszaka is, két héten keresztül, mert annak csak nagyon rossz vége lett volna. Így most szent a béke, max naponta egyszer kapom a sok-sok felesleges utasítást és tanácsot telefonon keresztül, szépen lenyelem, és az élet megy tovább.
2014. márc. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Persze, megértem amit írtatok kedves utolsó válaszolók, de azért a Ti esetetek (főleg az utolsó válaszolóé) eléggé sarkalatos! Így én sem szeretném elfogadni a segítséget.
2014. márc. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
53%
Én könnyen szültem gátvédelemmel. Az első héten Férjecske volt itthon, a második héten anyukám, a harmadik héten anyósom :) igazából nem lett volna szükség rájuk, de annyira szerettek volna itt lenni, én meg imádom őket (igen, még anyóst is :D ), szóval örültem nekik. A lányunkkal igazából én csináltam mindent, ők csak beszélgettek velem, ami nagyon jól esett ...és mindig hoztak nekem valami finomat, péksütit, csokit, gumicukrot :D
2014. márc. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Elvileg kellene, de ha nincs, úgyis megoldja az ember a dolgokat.
2015. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Férjrcske? :D

Nemár, na...

2015. jan. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!