Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szépnek élte meg a szülést...

Aki szépnek élte meg a szülést, hol szült?

Figyelt kérdés
Nekem horror volt. Keresem azt a helyet, ahol mások szépnek, harmonikusnak élték ezt meg. Mindegy, hogy állami, magán vagy bármi... meséljetek, milyen volt, hogy zajlott, mi volt jó, mi volt rossz! Minden érdekel!
2014. márc. 17. 09:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szfváron szültem. De egyébként teljesen mindegy, hogy hol szülsz, azt mondják fejben dől el minden.

Az első szülésnél működött, egy nyikkanás nélkül sikerült a vajúdást végigküzdenem. Mindig arra gondoltam, hogy ha jött egy fájás, hogy lesz még ennél erősebb is, és hogy én ezt úgyis kibírom. Nem akartam megkérdezni, mekkora a baba becsült súlya, nehogy megijedjek.

Szülés előtt jártam kismama jógára, és az ott tanult relaxációt alkalmaztam. Gondolatban nem a szülőszobában voltam, hanem épp a Tátrában a hegyek között....stb.

Nálam ezek a dolgok bejöttek, most is megpróbálom ugyanígy csinálni.

2014. márc. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én Budapesten a Bajcsyban szültem, nincs rossz emlékem róla, a beöntés kellemetlen volt, és az, hogy teltház miatt szülés után sokat kellett várni a szobai elhelyezésre, de az jó volt, hogy a férjem ott lehetett, folyamatosan a közelben volt az orvos, a folyosó végén ült valahol, de minket nem zavartak, a lámpát lekapcsolták csak halvány fény volt, egy labdán ültem, néha a szülésznő megnézte az oxi infúziót, megkérdezte milyen gyakoriak a fájások, a szülésnél pedig az orvoson kívül ő volt és a végén egy nő jött a babát vitte fürdetni, a szülésből az utolsó 10 perc volt a legfájdalmasabb, a gátmetszést teljesen elérzéstelenítette annyira hogy még a varrást se éreztem. Terhesség alatt nagyon féltem ettől, mindig azzal biztatott, hogy ő azért van ott, hogy segítsen, másokkal együtt, és ez így is volt, tényleg segített amikor csak kellett. Mindig mondott mindent, mikor nyomjak, hogy vegyem a levegőt, stb. A kórházzal és a csecsemős nővérekkel már nem voltam ennyire megelégedve, de ettől függetlenül örülök, hogy ott szültem. Te hol szültél?
2014. márc. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szent Imrében szültem Bp-en, nagyon szép emlék, az orvosom és szülésznőm is szuper volt, semmit nem erőltettek, nem sürgettek, kivárták, míg megszületik a babám, rögtön rám tették, nem vitték el mérni meg ilyesmi csak sokkal később.
2014. márc. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

SOTE II-n szültem, és nem a helyszínnek, hanem az orvosomnak, és a szülésznőnek köszönhetem, hogy nem éltem meg horrornak.

Bár a fájdalom az durva volt, de mindenki jól állt hozzám, és kedvesen, amikor egy pici komplikáció volt, azonnal reagáltak, szakszerűen, és minden rendben lett.

Apuka is végig bent volt, és ahogy írják, a babát is rámtették. Utána vitték mérni, bebugyolálták, és az apukájánál volt, amíg engem varrtak.

2014. márc. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az enyém is borzalmas volt. Hülyeség. hogy fejben dől el. Nekem olyan fájásaim voltak, hogy egy fájással egy ujjnyit tágultam, még a hajamat is téptem kínomba.


Most a Péterfyben fogok szülni, jó orvossal és szülésznővel és EDA-val. A gerincérzéstelenítésről sok jót lehet hallani, és ebben a kórházban alapból adják. Én nem értem, miért kellene szenvedni egy szülésnél, mikor a fogorvosnál is kapunk fajdalom csillapítót. Pedig a két fájdalmat össze sem lehet hasonlítani.


Akik itt szültek, még csak jókat hallottam. Nem egy luxus kórház, de az orvosok nagyon jók.

2014. márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az enyém horror volt (az első) :( Budapest, Péterfy, EDA-val. Rutin hüvelyi szülés. Az EDA okozta a legtöbb bajt, leálltak tőle a fájásaim.


Ajánlom figyelmetekbe a "Szülés, ahol én irányítok" című könyvet és a hipnobirthing tanfolyamot!


A kicsit az Istvánban fogom szülni. Remélem ez nem csak hüvelyi, de valóban szép, természetes szülés lesz, az egyik barátnőm kettőt szült ott, annál az orvosnál és úgy, ahogy én is szeretném! :)

2014. márc. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szfváron szültem. Mindkét szülésem pozitív élmény volt. Nem gondolom, hogy helyfüggő, inkább szülésznő és orvos számít. Nem jártam kismamatornára, meg semmi egyébre, nem is készültem nagyon a szülésre, gondoltam lesz, ami lesz. Hagyták a természetes medrében folyni a szüléseimet, nem kaptam oxyt, fájdalomcsillapítót, és ennek ellenére azt mondom, hogy pozitívnak éltem meg mindkét szülésemet.
2014. márc. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kecskemét, ügyeletes orvos, ügyeletes szülésznő! Le a kalappal előttük, azóta is imába foglalom a nevüket. Egy élmény volt. Igaz az utolsó órában kaptam oxitocint, amitől borzalmas lett, de a világ legkedvesebb szakemberei vettek körül így egy hatalmas élmény lett :)
2014. márc. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
En bp.szent istvan.a korhaz szemlelete miatt valadztottam.doki szuleszno fogadott volt.vegig azt csinaltam ami nekem eppen jolesett.kad/labda/bardasfal/seta.semmit nem eroltettek.igazi haboritatlan szules volt.majdnem 4kg volt a pici sikerult a gatvedelem is a szuledznonek koszonhrtoen.vegig biztonsagban eteztem magam..koldokzsinort csak akkor vagtak el amikor mar nem luktetett.utana hagytak ket orat minket a szuloszoban.ami negativum az a gyerekagyas osztaly.szerettem volna egy agyas szobat h a parom is bent maradhasson de nem volt ures ezert egy ot agyasba kerultem.abban az allapotomban ez olyan rosszul erintett h elsirtam magam.viszont masnap hazaengedtek az osszes szobatarsam es egy oriasi szobaban voltam egyedul avtorpikemmel.:-)a vegere tendesen unatkoztam.:-)peterfyrol annyit h a bnom ket honapja szult ott edaval merz ott alapbol toljak az emberbe.fel se allhatott a szuloagyrol nagyon nehezen viselte.17orat vajudott.en is 12orat de nem mindehx h hogy telik az az ido.bocsi a hibakert de a babam a kezben alszik ezert neha felreutom.:-)
2014. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Bp-en az ÁEK-ban - régen MÁV Kórház - szültem, ügyeletes orvosnál. Toxémiás voltam, végig Nst-n voltam, nem állhattam fel, de így is szép emlék maradt annak ellenére, hogy az Edát 2x adták be, mert az elsőt nem jó helyre szúrták :-(. Viszonylag gyors, 8 órás szülésem volt, ebből az első 2 óra fájások nélkül telt el, mert a magzatvizem folyt el. Odafigyeltek rám, az orvos szülés után is többször is megnézett, a 6 hetes kontrollra is hozzá mentem vissza.


Te hol szültél?

2014. márc. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!