Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rossz szem miatt császármetszé...

Rossz szem miatt császármetszés kinek volt, mit tudtok róla?

Figyelt kérdés

Ezeket tavaly mérték az optikába: j: m04,50, cyl:2, ax:4, cor.min:7,28, cor.max:7,48, cor.átl:7,38, nyers vízus:o

b:m05,25, cyl:2,5, ax:6, cor.min:7,25, cor.max:7,51, cor.átl:7,38, nyers vizus:o

szemüveg: j:m3,75, cyl:1, ax:180, pr:0, pr tengely:o, mono pd:29, vízus:1

b:m4,25, cyl:1,25, ax:180, pr:0, pr tengely: o.o, mono pd29, vízus:1

Nem tudjátok hogy a dioptria és a cylinderen kívül a többi mit jelent? Megyek ma a szemészetre, csak úgy be vagyok tojva, nehogy császározni kelljen a szemem miatt, hogy próbálok ezeknek utána nézni, googleban nem sok sikerrel, hát ha ti tudjátok mik ezek, legalább előrébb lennék, vagy mit tudom én :) 21 hónapja szültem természetesen akkor nem is mondták hogy nézessem meg a szememet, csak kedden mondta a védőnő, ma megyek.



2014. márc. 20. 08:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem ezek számítanak, retinát néznek, szemfenék vizsgálatot, szemnyomás. Ha nem szülhetsz természetesen, akkor rá fogja írni a papírra, amit ad.

Szólj, hogy szülés miatt jöttél.

2014. márc. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem "szóló" már megjegyezte, nem a dioptria számít, hanem a retina. Egyik ismerősöm nagyfokú rövidlátó (-12,00 dioptria)és mivel nem volt semmilyen elváltozás szemfenekén, és természetes módon szülhetett, és meg is született a kislánya, és nem lett az édesanya szemének sem baja.
2014. márc. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!