Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rövidlátó vagyok, -3 és -2,5...

Rövidlátó vagyok, -3 és -2,5 dioptriával. Szülhetek hüvelyi úton?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 9. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem -5ös a szeme, 2x szültem hüvelyi úton.
2014. ápr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Anyának hasonló, mint nekem, ő császározva volt, igaz, neki szemműtéte is volt előtte.

2014. ápr. 9. 11:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem a dioptria a mérvadó (azt hiszem, tán 6-os felett küldenek automatice vizsgálatra), hanem a szem, szemfenék állapota, esetleges nyomás, sérülések, műtét... De legbiztosabb, ha elmégy a szemészetre, megvizsgálnak, és ha szerintük a császár javallott, adnak róla papírt.
2014. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Emiatt valszeg szülhetsz, de mindenképpen beszélni kell a szemészeddel.
2014. ápr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 9. 12:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a szemem, annyi, hogy el kellett mennem a terhesség alatt szemészeti vizsgálatra. Minden rendben volt, kaptam egy papírt, hogy hüvelyi szülésnek szemészeti akadálya nincs.
2014. ápr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Julie S ***** válasza:
Nekem is hasonló a dioptriám és hüvelyi úton szültem. Senki nem foglalkozott a szememmel előtte. Mondjuk ez utóbbi nem biztos, hogy annyira pozitív dolog. Viszont egy ismerős anyukának a magas vérnyomása miatt vizsgálták a szemét.
2014. ápr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5.25-tel szültem kontaktlencsében. Előtte el kellett menni szemfenék vizsgálatra, szülés közben (a tolásnál) végig csukva kell tartani a szemed. De az reflexből is csukva van olyankor.
2014. ápr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem a dioptria számától függ a dolog, hanem a szemfenék állapotától.-6-ossal szült egyik ismerősöm.
2014. ápr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem -11 és -11,5 volt a szemem anno, 2 gyermeket szültem természetes úton. Annak idején (22 és 16 évvel ezelőtt) nem foglalkoztak annyira ezzel a dologgal. 2002-ben lézeres szemműtétem volt, 125%-os látást sikerült elérni. Viszont 5 évvel ezelőtt ismét várandós lettem. A nőgyógyászom (nem a régi) a biztonság kedvéért elküldött szemészetre. A szemorvos nagyon alapos vizsgálat után megkérdezte, hogy miképpen szeretnék szülni. Mert, ha császárt választom, szívesen hozzájárul egy írásos javaslattal, tudniillik semmi baj nem volt a szememmel. Valóban, mint már előzőleg is írták, a sérüléseket, szemfeneket nézik elsősorban. Az orvos szerint minden kismamának meg kéne vizsgálni a szemét, mert egy látszólag egészséges szemnél is lehet szülés alatt probléma. Így még 2 babát szültem természetes úton. össz 4-et. Most jelen pillanat 40 évesen -1,5-ös mindkét szemem.
2014. ápr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!