Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor mit érez egy nő?

Szüléskor mit érez egy nő?

Figyelt kérdés

Fájdalom mellett érez e még valamit pl: hányinger rosszullét, vagy csak sima fájdalom, ami mennyire erős?

Mennyire tud ebbe kifáradni a nő - én mondjuk attol félnék hogy nem lenne elég erőm megszülni, mekkora nyomás kell oda, erő? Meséljetek erről részletesen... :)



2014. ápr. 12. 00:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

én csak annyit hallottam eddig, hogy olyan, mintha nagy wc-zni kellene, így indul be (nem a vajúdás, hanem a konkrét szülés)

és kell a levegő azzal nyomsz, azt préseled le a hasadba, ezt méhösszehúzódás előzi meg illetve segíti


a méhösszehúzódások között szünet van és előfordulhat, hogy mondjuk kint a baba feje, de akár 2 percet is várni kell így, amíg nem jön a köv.méhösszehúzódás (remélem ilyenkor az orvosok egyes kórházakban nem kezdik el erőltetni a folytatást, én nemigen bízom bennük...)


meg kb annyira fáj, hogy 10 es skálás 1000-es-et ér.


van aki végigérezte a babát, a fejét, a vállát, ahogy halad ki a szülőcsatornán


én még nem voltam, csak gyűjtöm az infókat, eddig ennyit tudok

2014. ápr. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden szülés más. Soha nincs két egyforma szülés. Van aki több mint 24 órát vajúdik míg nagy nehezen megszüli babáját. Van aki gyorsan letudja a szülést is. Van akinek hányingere van, van akinek erős menstruációs görcsök vannak. Kinek mi.

Mindenki a saját személyes tapasztalatát tudja csak elmondani.

Ahogy én is. Nekem elég érdekes volt a szülésem. A szokásos vizsgálatra mentem be a kórházba, mert az orvosom behívott, hogy nézzük meg miért hordom már lassan 2 héttel túl a terhességet. Semmi tünetem nem volt, se rosszullét, se görcs semmi. A legnagyobb gondom az volt, hogy augusztusban nagy meleg volt, és állandóan szomjas voltam. Amikor bent a doki megvizsgált, csak lesett. Hiszen már teljesen kitágultam, ilyen esetben már szülni szoktak. Gyorsan feltettek az ágyra, és a dokim intézkedni kezdett. 15 perccel később a karomban tartottam a fiamat. Csak egyszer sziszegtem fel, amikor a gátat vágta. Hogy fájt-e? Mielőtt a szülőágyra kellett feküdnöm kaptam infúziót, és pár perc múlva enyhe menstruációs görcsöm volt. Olyan amit az ember megérez, hiszen görcsöl, de még nem vesz be görcsoldót. Hát én gyorsan, és enyhe fájdalommal éltem át a szülés izgalmát.

A húgom 5 évvel később szült. Ő 12 órát vajúdott, kínlódott, végül mégis császározták, mert a húgomnak nagyon lesett a vérnyomása. Ő ahogy mesélte, nagyon kínlódott..


Szóval nincs két egyforma szülés, ezért nem is érdemes beleélni magunkat abba, hogy nagyon fog fájni..

2014. ápr. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én az első pár nyomáskor nem jól vettem a levegőt, ezért azt éreztem, mindjárt megfulladok. A szülésznő magyarázta el gyorsan hogy lélegezzek és akkor jobb volt. Amúgy a nyomás nekem egyáltalán nem fájt. Hányingerem csak a szülés után volt. Akkor viszont nagyon. Azt tudo még,, hogy szülés közben párom törölgette a homlokom hideg vizes kendővel és az nagyon jól esett.
2014. ápr. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Próbálja mindenki körülírni a fájdalmat, de igazándiból csak az érti, aki már átélte. Megpróbálhatod a lehető legnagyobb fájdalmat elképzelni, de annál jobban fáj:D És tényleg, egyszerűen nyomnod kell, még ha nem is akarsz, akkor is nyomsz:D De mikor konyomtad, megszűnik abban a pillanatban a fájdalom, azért, mert a szervezet nem jelez tovább, hogy ki kéne nyomni a gyereket, így nincs tolófájás, nincs fájdalom. És ez ugye nem egy olyan dolog, hogy sérülés miatt fájtál, mert ha pl belédáll egy kés, nem csak addig fáj, míg benned van, hanem utána is, de ez ugye megszűnik, mert maga a szervezet kreálta a fájdalmat. De mikor nyomsz, közben nem fáj. Legalább is nekem közben nem fájt, viszont ugye pár másodpercig tartanod kell a nyomást, és mikor abbahagyod, rögtön jön a következő fájás. A végén már egymást érik. És nem kell megijedni, ha azt érzed, hogy nem tudod, hogy egyáltalán jól csinálod e, jön e egyáltalán kifele a gyerek:D Csak lent kell nyomni, nem a gyomorba:D A légzésre tényleg oda kell figyelni, én lassan, mélyeket lélegeztem, amit a filmekben mutatnak, hogy kicsiket kell lélegezni, az szerintem hülyeség, nekem tutkeráj megfájdult volna a fejem:D

Elfáradni meg attól függően fogsz, hogy egyrészt mennyire birod a strapát és mennyi ideig vajudsz. Nekem egyik nap reggel kezdett el folyni a magzatvizem, kicsit több, mint 24 órával lett meg a lányom, de közben nem fájtam végig. de ugye végig fenn voltam, és onnan még kábé12-15 órát nem aludtam, mert csak estére tudtam pár órát aludni. Szóval én inkább akkor éreztem magam már fáradtnak-álmosnak. Emlékszem, meglett a lány, férjem meg kidőlt a kanapén és elaludt ülve, én meg mondom a szülésznőnek: "ő fáradt?, akkor én mit mondjak?:D"

Általában azt mondják, van egy pont, mikor úgy érzed, nem birod tovább, ezt én elértem, de ezen a holtponton túl lehet jutni, csak rá kell szólnod magadra. Egy jó tipp: ha apuka benn van, és eltűröd közelségét és igényleg is, jó, ha előre szólsz neki, hogy ösztönözzön. Megbeszéltek előre jeleket, hogy ha szorítasz egyet a kezén, akkor az mondjuk azt jelenti, szomjas vagy....mert igazándiból megszólalni nemigen lesz időd és erőd:D Szerencsére egy szempillantásomból tudta a párom, mit akarok, de lehet legközelebb megbeszélnénk jeleket, esetleg a lehetséges kimeneteleket. Már ha egy szülésen átesel, tapasztaltabb vagy, és tudod, hogy esetleg legközelebb máshogy kéne.

2014. ápr. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én hánytam párszor, de állítólag az normális, egyszer csak úgy a vajúdás alatt, és kétszer a burokrepesztés után. Tény, hogy nagyon fáj a vajúdás, de ahhoz képest, amiket hallottam én nem éltem meg annyira, tehát a 10-es skálán 1000-es szerintem túlzás. Inkább 10-es skálán 20-ast mondanék. A kitolás már nem vészes a vajúdás után, arra a fájdalomra nem is emlékszem, csak az erőlködésre. Viszont nagyon nagyon kifáradtam testileg és lelkileg is. Napokig izomlázam volt.
2014. ápr. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
En vidaman vartam a szulest, "ugy dontottem" gyors, konnyu szulesem lesz. Baratok, rokonok mar elore sajnaltak: "jajj, a szules nagyon gaz, nagyon, nagyon". Haragudtam, h miert akarjak elrontani a kedvem, meg mit karognak. Gondoltam, persze faj, majd nyomok kemenyen, kiugrik a gyerek, boldogsag. Hat hiaba nyomtam, nyomtam, meg a szemeim is bevereztek, pedig becsuktam. A gyerek nem ugrott ki, hanem elakadt. Nyomtak a hasam, 3 iranyba vagtak, megis tovabb repedtem, vegul vakummal rangattak ki szegenyt. (Mindenfele erzestelenites nelkul...) Kozben azt gondoltom, nem baj, a labamat is levaghatjak, ha ugy ki tudjak szedni. Majdnem meghaltunk. Rengeteg vert vesztettem, hetekig segitsegre szorultam. Tetezte a dolgot egy 1,5honapig tarto mellgyulladas, 4 level antibiotikum es hetenkenti biopszia segitett. Mar a sebeszi kitisztitadt fontolgattak, amikor javulni kezdett. Ilyen is van.
2014. ápr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hááááát. Nekem nagyon durva mensi szerű fájdalom volt. Azt hittem , fájni fog nagyon, de kibírom simán, naaaa,ekkora fájdalomra nem számítottam. Úh szenvedtem rendesen. :/ :)

Amikor jött a fájás, a gyomrom 3-szor begörcsölt tőle, úh hányás lett a vége. Szóval hányingert nem éreztem, csak hirtelen gyomorgörcs és hányás.

Amikor már közel volt a vége, éreztem, h a baba feje nyom ott lent.

Amikor bújt ki, de még a szülőcsatornában volt, akkor én nem éreztem, h halad kifelé, hanem nagyon durva feszítő érzés volt a feje, mintha egy nagy dinnye lett vna a hüvelyemben. :)

Nekem éjjel folyt el a magzatvizem, előtte nem aludtam, és másnap este született meg. Tehát több, m 24 órája nem aludtam, de úgy nyomtam, mint a fene. :D Meg is dicsértek. Tényleg mindent beleadtam. Azt hittem, nem lesz erőm a nem alvás , a sok oxi, meg a sok szenvedés miatt, de volt. :))) Akkora erővel kell nyomni, amekkorával csak bírsz. :)

Amikor meg lett a baba, megvolt a 2 órás együtt lét vele és a párommal, utána a szobában nem aludtam el, nem fáradtságot éreztem, hanem megkönnyebbülést, h túl vagyok rajta.

2014. ápr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hát én éreztem hányingert is, meg volt olyan amikor azt hittem, hogy mindjárt elájulok. Amúgy maga a szülés nekem olyan volt, mintha mindenem ki akarna szakadni belülről. Egyébként tényleg egy nagy székelési inger. (Amíg nem szültem nem hittem el) Eléggé rossz érzés. A végén annyira kifáradtam, hogy remegett az egész testem, és nem tudtam abbahagyni.
2014. ápr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én a szülés előtt két napig már alig aludtam, mert ha feküdtem, akkor mindig fájt a hasam. Harmadik nap reggel indultunk hétkor a kórházba, csak a rendszeres fájásokat éreztem. Egykor folyt el a magzatvíz, erősödtek a fájások, hányingerem is lett, de nem jött ki semmi. egy ágyra támaszkodtam, mert nem tudtam feküdni. Délutánra, a sok nem alvás, meg az egész napos fájdalom és állás miatt, nem voltam magamnál, nem is emlékszem semmire.. Állítólag négy körül mondtam is a férjemnek, hogy nem fog ez simán menni.. És tényleg: nem jöttek a tolófájások sem, hiába a meleg víz, felment a vérnyomásom is. Császár lett. Ja, és nem tudom, hogy azért lehetett e fájdalmasabb a vajúdás, mert arccal előre beakadt a kisfiam a szülőcsatornába..
2014. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én a vajúdás alatt hánytam, általában nagyon szenvedek a hányástól, hát az utolsó pár órának az volt a legkönnyebb része. Egyébként a derekam akart kiszakadni a fájásoknál, se mozdulni, se megszólalni nem tudtam. De azért a 10-es skálán 1000 az én esetemben is túlzás. Szerintem inkább állóképesség kell hozzá, mint magas fájdalomküszöb.

A kitolásnál azt éreztem, hogy szétszakad lent mindenem. Égető érzés is volt mellette. Tényleg olyan érzés volt, mintha egy zsák lennék, amit széttépnek éppen. :) Igyekeztem ettől elvonatkoztatni, és nyomni a fájásoknál. Székelési inger is volt természetesen. Nem is tudtam mást csinálni, csak nyomni. Mikor jött a tolófájás, automatikusan összegörnyedtem.

Nem volt gátmetszésem, kívül minden ép maradt, belül viszont szakadt minden, a baba válla a méhszájba akadt, és végighasított. Egy órán át varrtak, az sokkal rosszabb volt, mint a szülés.

2014. ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!