Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jahn Ferenc (Délpesti) Kórház...

Bettus99 kérdése:

Jahn Ferenc (Délpesti) Kórház Szülészet?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A párommal babát tervezünk és erről a kórházról hallottam eddig a legjobbakat. A kérdésem az lenne, hogy ha nem oda tartozok, de ott szeretnék szülni, akkor oda kell járnom vizsgálatokra? Ha igen, akkor fizetősek a vizsgálatok? Kell fogadnom orvost, vagy elég ha szülésznőt fogadok?

2014. máj. 18. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

több ismerősöm is szült ott.

elmondásuk alapján nem a legrosszabb, de sok kritikát tudnék mondani a beszámolók alapján.

például:

nem engedik be csak az anyát a csecsemős részlegbe, és azt is csak akkor, ha bent fekszik a kórházban. tehát, ha komplikáció van, és a gyerek odakerül, az anya 3 óránként járhat be az újszülött kicsikéjéhez. mindezek tetejébe cukrosvizet/teát adnak, cumisüveggel a gyereknek. (nem hinném, hogy 10 ilyen babánál kettőnél több lesz 3 hónapos kora után is kizárólag anyatejes, szopizós baba)

illetve ha az anya már nem bent fekszik, de a gyereket bent tartják, akkor már be se mehet, nézheti üvegen keresztül (az erkélyről) a gyerekét.


amúgy bababarát ezt leszámítva, a látogatókat szerencsére kirekesztik a kórtermekből (nagyon jó!)

adnak ruházatot anyának, babának (ez is jó)

jók az orvosok.


de maga az elv, hogy cukrosvíz, tea, cumisüveg és 3 óránkénti etetés - csecsemőelkülönítés esetén.... hát ez durva, és bababarát kórházként merik hirdetni magukat.


ha nincs komplikáció, akkor persze semmi probléma.


oda kell járnod vizsgálatokra, ahol a jahnferencben "szültetnek" a dokik. pl. Csepeli SZTK....


a csepeli sztk-s orvosok is kérnek pénzt, 60-120 ezer, de nagyvonaluan négy részletbe is kifizetheted.


gondolom még 19 és 20. kerületi sztk-s orvosok is "szültetnek" ott.


én eddig a legjobbnak a Szent Imre (tétényi úti) kórházat tudtam megítélni beszámolók alapján.

2014. máj. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia!

én ott szültem 4 hónapja és én csak rosszat halottam ,de a szülésznőm és az orvosom is itt dolgozik így jöttem ide....nekem csak pozitív tapasztalatom van mindennel és mindenkivel:)profik!!!!elég szülésznőt fogadnod és szülhetsz itt ha kell elérhetőség adok!nekem orvosom is volt esetleg nei a számát s megadom.üdv

2014. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem adnak cukros vizet ha megkéred,hogy nee....és pláne nem cumisüvegből hanem kis műanyag pohárból max....
2014. máj. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
anyának nem adnak ruházatot ez sem igaz....aa babák vannak pólyába....
2014. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is ott szültem másfél éve. Fogadott orvosom volt, aki ott dolgozott, én a vizsgálatokra is oda jártam, bár szegedi lakcímmel rendelkeztem, de Ócsán lakom. Fogadott szülésznőm nem volt, de az ügyeletes szülésznő nagyon aranyos volt, teljes mértékben elégedett voltam vele, mindenben megpróbált segíteni. A babáknak adnak ruhát, én saját hálóingben voltam. Van alapítványi egyágyas szoba saját mosdóval is, éppen üres volt, amikor szültem, és azt kértem. Csekken kell támogatást fizetni érte, amennyit gondolsz, általában 20 000 körül szoktak. Legközelebb többágyasba megyek, mert azért kicsit uncsi egyedül, bár oda bemehet az apa is, és nem kell egyeztetned szobatársakkal, ha azt szeretnéd, hogy a baba egész nap és éjjel is veled legyen. Cukros vizet adnak kis pohárkával, de nem muszáj megitatnod vele, nekünk jól jött, mert nem szopizott a babám, tejem sem volt, így kiszáradás ellen, és a vércukra szinten tartásához jól jött (születése után alacsony volt). A nővérek és csecsemősök alapvetően jó fejek voltak, ki barátságosabb, ki kevésbé. A neonatologus orvosok ott vannak a toppon, odafigyelnek a babákra, csak úgy kell kihúzni belőlük mindent, ha valami nincs rendben. Ami negatív volt számomra, az a fürdő tisztaságának hiánya, vízkőoldót, domestost szerintem évek óta nem látott a hely, penészes volt a zuhanyzó. Összegezve azért meg voltam elégedve.
2014. máj. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Èn is Ócsai vagyok, itt fogok szülni decemberben.
2014. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Én területileg a Bajcsyba tartozom. Fogadott orvost nem szeretnék, hacsak nem muszáj. Vizsgálatokra szerintem a 17. kerületi sztk-ba fogok. Úgy tervezem, hogy ha minden rendben lesz a terhesség alatt, akkor az utolsó 6-8 hétben szeretnék szülésznőt fogadni a Délpestibe. Szerintetek ez így megoldható?
2014. máj. 19. 07:51
 8/9 anonim ***** válasza:
szülésznőt 4 héttel hamrabb is ráérsz fogadni,és igen megoldható így....Helga nevű szülésznőt keresd legprofibb....és nem kér sokat...
2014. máj. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Hú-ha, itt valaki nagyon eltévedt!

Nekem volt szerencsém az újszülött és gyerekágyas osztályhoz és az újszülött intenzív- terhespatológia osztályhoz is. Amit fentebb írnak az a Koraszülött osztály házirendjével stimmel. Ott van látogatói terasz ahol reggel 8- tol este 20:00-ig nézheti bárki a beteg babák ellátását. Itt tényleg cumisüvegből etetik a piciket akik nem tudnak szopizni, vagy nem eleget. És adnak tápszert és cukros vizet ha anyának nincs teje, vagy a baba nem tartja a vércukrát. Szoptatás az osztály szigorú napirendje miatt tényleg kb 3 óránként van este is. Közte kell is a pihenés a babáknak, mert ott betegek fekszenek és kimerülnek az evésbe is, közte vizsgálatok és gyógyszerek stb. Az ápolók nagyon segítőkészek, tényleg figyelnek anyuka lelkére is és egyénileg adnak tanácsot minden babához. A gyerekorvossal mindennap találkozol és ha változás van a kezelésben vagy a kicsinél, egyből szólnak.

Az Újszülöttön nincs cumisüveg és megkóstoltam sima forralt vizet adnak, ami nem kötelező és ezt is kispohárból. És csak üvegajtó van ahol a látogatók láthatják. Kivéve a családi egy és kétágyas szobákat ahol apa is bent lehet. És anyuka nem mehet be? Hülyeség, hát a gyerek ágy idejéig 3-4 napig vagytok bent szülés után, együtt. Éjszakára is veled lehet a kicsi, ha a szobatársakat nem zavarja. A csecsemősök ha kérdezel mindent elmondanak és megmutatnak, kicsit futószalag szerűen. Itt vadászni kell a gyerekorvost, ha akarsz tudni valamit, különben csak a hazamenetel napján beszél veled, de akkor mindent elmond.

2014. dec. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!