Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy repesztenek burkot?...

Hogy repesztenek burkot? Fájdalmas? Mindenkinél csinálják?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 05:28
1 2
 1/15 anonim válasza:
74%
Burkot csak annak repesztenek, aki (a fájásai gyakorisága miatt) már bement a kórházba, de a magzatvize még nem indult meg. EGYÁLTALÁN NEM FÁJ!! Valami kis kampós eszközzel (ha jól láttam:-) ) csinálják, bár őszintén szólva nem láttam sokat a hasamtól... Azért kell ez, mert így, mivel nem lesz víz, ami a babát tovább "lebegtesse" a hasadban, muszáj lesz a picurka fejének még jobban beilleszkednie a szülőcsatornába. Szóval ezzel meggyorsítják kicsit a folyamatot. Ja, és még arra is jó, hogy lássák: nem kakilt-e bele a baba a vízbe, mert akkor ugye sokkal gyorsabban kell cselekedni. Ne félj a burokrepesztéstől, ennél kevésbé semmi se fáj se a terhesség, se a szülés során:)
2009. dec. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Fájások nélkül is indíthatják ezzel a szülést-nekem kétszer így indították,azonnal beindultak a fájások is-.Egy ollóval kicsípik a burkot,semmit nem lehet érezni,egyáltalán nem fáj.
2009. dec. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

nyugi nem fáj egyeltalán.ugy ahogy az elöttem írok írták,egy csipesszel kicsipik a burkot,és hirtelen távozik a mvíz.olyan érzés mintha bepisiltél volna.


könnyű és gyors szülést,és persze egészséget kívánok.


4 hós gézengúz nyukája.

2009. dec. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem fáj! Ha nem mondják, észre se veszem, hogy történik valami. Illetve abból de, hogy elöntött a langyos víz.

Nekem voltak fájásaim, de magától nem repedt a burok (már be volt ékelődve a baba is), ezért repesztették. Utána vagy 2 órahosszával megszületett a kisfiam.


A lányomnál elment a magzatvíz magától (éjszaka arra ébredtem, hogy el vagyok ázva teljesen).


Végülis én úgy mondanám, hogy akkor repesztik, amikor a szülés már előrehaladott állapotban van, de a burok még nem akart megrepedni magától (régen születtek burokban is babák, de az nagyon veszélyes), vagy ha valami veszély fenyegeti a babát vagy a mamát, ezért sürgetni kell a szülést.

2009. dec. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én pont így jártam,mint az utolsó válaszoló a kisfiával.Fájásom volt,csak a burok nem repedt meg.A szülésznőm burkot repesztett(kis kampós valamivel)és rá bő 2 órára meg is született a pici.
2009. dec. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem mesterségesen indították a szülést, rá kb 2 órára burkot repesztettek (ahogy én láttam, egy hosszú tű féle volt, amit matatás közben felvezetett a doki, aztán már csurom magzatvíz volt minden. egyáltalán nem fájt, szinte észre sem veszi az ember mi történik, csak a matatást)és ezután majdnem 7 óra múlva született meg a baba.
2009. dec. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem repesztettek, mert erős fájásaim voltak, de nem akart elmenni a magzatvíz.

Nem fájt egyáltalán.

Viszont azt a kütyüt ne nézd meg, amivel csinálják, mert akkor nem fogod megengedni, hogy használják. Tiszta horror kinézetű valami. Nekem már a burokrepesztés után mutatták meg, a doki előbb nem akarta, még jó :)

2009. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Burkot csak annál repesztenek, aki már min.2-3 cm-re nyitva van.

Abszolút nem fáj, észre sem venni.


Első babámnál 6 centi voltam, amikor repesztettek. Doki még kézzel tágított és fél óra múlva megszültem.


Másodikat tablettával indították, majd amikor beöntés után 6 centire kinyíltam, repesztettek. Nem fájt abszolút- viszont a fájások pokolian felerősödtek utána, amik már a tolófájások voltak, de nem nyomhattam még. Ettől függetlenül repesztés után 40 perccel, 1 fájásra kinyomtam a kisfiam.

2009. dec. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. dec. 29. 19:57
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem fájt egyáltalán. Oxitocint is kaptam utána, de nem lettek fájásaim, és nem is tágultam, szinte nem is volt nyitva a méhszájam. Úgyhogy császár lett.
2009. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!