Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros kismamák, volt...

Császáros kismamák, volt valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

19.-én született meg a kisfiam császárral. Sajnos nem voltak felhőtlenek a dolgok.

33+5 héten elment a magzatvizem, beindult a szülés, sajna nem ment simán. 14x próbált adni epidurális érzéstelenítést a doki sikertelenül, mert csak a bal oldalam zsibbadt le a jobb nem. Ezután altatva sürgősségi császármetszést kaptam.

Mivel nem emlékszem semmire, szülés után kicsit stresszes is voltam, csak 4 napra rá mondták el a történteket. Kisfiam nem vett levegőt születéskor ezért oxigént adtak neki és újraélesztették. Ez nagyon lesokkolt engem lelkileg. Vizsgálatok után mondták, hogy minden rendben van a babával, aminek örülök is persze. De a kérdésemre, hogy meddig nem kapott oxigént nem tudtak válaszolni.

Utána voltak még problémák, babám gyomor és bél fertőzést kapott amitől véres volt a széklete, infúziót kapott amivel kitisztították a gyomrát és a beleit, szerencsére most már nincs semmi gond vele, tápszert kap.

Császár után 5 nappal kiszedték a varratokat a hasamból. Rá 2 napra kinyíltam kb. 3-4 centire. Orvos látott, azaz csak megnézte, nem varrták össze, hagytak így nyitva, hogy tisztuljon ki. Hasi uh-on voltam, nincs felgyűlve szépen tisztul azt mondták. kezembe nyomtak 8 napra elegendő kötszert és elmondták a férjemnek, hogyan és mit csináljon majd jöhettünk haza.

Már nem folyik annyira, remélem kitisztult rendesen és hamar helyre jön. Bár nagyon durván viszket, fertőtlenítővel kezeljük.

Babám még a kórházban van, még nem veszi fel a teljes étel mennyiséget üvegből mert félúton elfárad, elalszik. Akkor hozhatjuk haza ha rendesen fog tudni enni üvegből. Picike a szája, szoptatni nem tudok, nem is akarok addig amíg meg nem gyógyul a hasam és elmúlik a gyulladás a szervezetemben. Addig fejek, hogy ne apadjon el, de nem kapja meg.

Immár 10 napja császároztak, de a hátam úgy néz ki mint egy szivárvány. Csomók még mindig vannak benne, mennem kell majd vizsgálatokra és kezelésre.


Nagyon féltem a babámat, remélem hamar hazahozhatjuk és nem lesz több gond.


Jó leírni a problémáimat, nem fárasztani akarok senkit, csak jó kiadni magamból. Jobb inkább olyanokkal megosztani és megbeszélni a dolgokat akik hasonló helyzetben és helyzeten mentek keresztül.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. máj. 29. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Te jó ég szegény, Te aztán átéltél akkor minden rosszat... Hasonló tapasztalatról nem tudok beszámolni, de kívánok Neked és a babának jó egészséget!
2014. máj. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem maradhattál bent a kórházban, hogy a baba mellett lennèl? Be jársz hozzá?
2014. máj. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Atya ég, nagyon megrázott amit írtál! Döbbenetes!!!! Nekem rendben volt a császárom, szóval nem nagyon tudok ehhez hozzászólni. Csak le akartam írni, hogy sajnállak titeket! Nincs baba mama szoba?
2014. máj. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Van baba mama szoba de sajnos mint betelt és nincs hely. Mivel korábban érkezett ezért a koraszülött osztályon van még és nincs rá lehetőség amúgy sem, hogy külön baba mama szobába legyünk ha még lenne is üres hely. 2x került vissza inkubátorba, először mert véres volt a széklete, ezért infúziót kapott, hogy kitisztítsák neki a gyomrát és a beleit. Szerencsére utána minden okés volt és kivették, másodjára azért került be mert besárgult. De most 4 napja szerencsére kikerült az inkubátorból és már csak az étkezésre kell gondot fordítani. Szakaszosan emelik az adagját minden étkezésnél, tehát nem egyből kap nagy adagot. Jelenleg 45ml-t kap, de sajnos csak önmagától 30-35ml-t tud cumisüvegből a többit csövön kapja orrán keresztül. Az orvos szerint, ha önállóan rendesen fogja tudni megenni az adagját üvegből akkor jöhet haza. Remélem mihamarabb meglesz és jöhet haza. Nagyon jó baba, nem sírós, eszik alszik. Olyan gyönyörűen tud nézni a hatalmas kék szemeivel, olyankor elfelejtem a problémákat amik voltak, bár a sírás az még olyan könnyen előjön nálam.

Köszönöm mindenki válaszát!

2014. máj. 29. 13:36
 5/15 anonim ***** válasza:

Én is császárral szültem. Sürgősségi volt nekem is, rossz nst értékek miatt (később kiderült köldökzsinór volt a nyakán), és még harántban is volt a babám. Nem volt kicsi, majdnem 3 kg volt.

Már előtte is bent feküdtem, minden nap több nst, mondogatták, hogy nem túl jó, ismételtették velem többször, aztán egyszer csak jöttek, hogy rossz, annyi időt alig hagytak, hogy felhívjam a férjem, összepakolni a szobatársam és a nővérek pakoltak. Nem altattak, az altatóorvos plusz még egy nővér végig a fejemnél állt, mert elég sokkos állapotban voltam, nem igazán készültem fel erre, úgy volt, ha befordul, akkor szülhetek természetesen.

A babával minden oké volt, 24 órát feküdnöm kellett, addig külön volt, 3 óránként hozták be, aztán mielőtt áthelyezték volna hozzám, valami fertőzést találtak és másik osztályra került emeletekkel fentebb... Szerencsére pár nap után kiengedtek.

2014. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha elfogadsz egy jó tanácsot!

Ha hazajön a kórházból a fiad, mutasd meg minél előbb egy Dévényes szakembernek!

2014. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ne aggódj minden rendben lesz nálatok is. Én is mikor fáj a sebem vagy előtörnek a rossz emlékek csak arra gondolok, hogy alakulhatott volna rosszabbul is. Kitartás! Mekkora súllyal született?
2014. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 aHermann ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj minden rendbe jön! A babádnak is helyre kell még rázódnia.

Nem semmi amin átmentetek. Kifogtál két gyengébb orvost (anesztes, nőgyógyász).


Van hasonlóság a kisfiunk születésével, de nem lett ennyire drámai, mint a tied.

Nálunk is 34. hétre jött a baba, sos életmentő császárral. Epit kaptam, így tudtam sokkos állapotban is, hogy mi történt. Nem biztos, hogy ez a jobb. Mikor kikapták a babát, már tiszta lila volt, és nem sírt fel. Ki kellett tisztítani a járatokat. Mikor másnap megnéztem még egy nagy lila folt volt a mellkasán. Nekünk mondjuk jól alakultak a dolgok a császár után, mert kb. 2 napig kapott légzésrásegítést, utána csak melegíteni kellett. Az evés nálunk se ment zökkenőmentesen, és néhány nővértől is kaptam olyanokat, hogy sírva mentem az ágyamhoz vissza. (Aztán a rendesebb nővérektől megtudtam, hogy ők sem tudták nagyon etetni.) Nálunk 20ml volt a rekord (mondjuk anyatej). Aztán mivel napi 6x ezt megette, hazaengedtek. Itthon nyugodt körülmények között egy pillanat alatt növelte az adagokat. Most már 3,5 éves örökmozgó. A fejlődése kicsit megkésett, mi jártunk mozgásfejlesztésre, és most beszédfejlesztésre. (esetleg majd emiatt nézzetek rá neurológussal, hogy később ne legyen gond)


A császáros sebet se értem. Mi az, hogy 5 nap után vette ki a varratot??? Nekem az elsőnél 8 nap volt (pont határeset), a másodiknál meg bő 10 nap. Az orvosom aki sebész is, mondta, hogy hiába a felszívódó cérna, meg egyebek, az a jó a sebnek, ha szépen össze tud forrni. Semmi baj nincs, ha 10 nap után veszi ki.

2014. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorúan olvastam ami veletek történt. :( Nekem is császárom volt, mert téraránytalanság miatt nem tudtam a fiamat megszülni. Addig addig vártak, hogy a fejecskéje elakadt. Rángatták szegényt, két orvos vette ki. Minket a védőnő és gyerekorvos küldött el a korai fejlesztőbe 3 hónapos korába, mert még nem tudta átfordítani a fejét. :( Ott szárnyai alá vett minket egy Katona módszerrel foglalkozó gyógytornász és pár alkalommal rendbe hozta a nyakiját. Dévényesről sajnos nem tudok véleményt mondani, de hallottam hogy nagyon jók. De mivel szegény babád nem vett levegőt biztos meg fogja nézni egy fejlődésneurológiával foglakozó orvos és el fog mondani mindent. Jó egészséget mindkettőtöknek. :)
2014. máj. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

Szomorúan olvastam a ti történeteiteket is. Elég durva, hogy ti is min mentetek át.

Kicsifiam 33+5 napra született, 2270g-al. Sajnos azóta vesztett a súlyából, tegnap is -20g, tegnap előtt -10g.. 45ml-t próbálnak adni neki de sajnos tegnap is 20ml-él már hányt. Már nincs inkubátorban, rendes kiságyban van. Most próbálunk több időt és energiát fektetni az etetésbe természetesen, hogy hízzon és egyen rendesen idáig nem szerencsésen mentek a dolgok. Folyamatosan próbálkozunk a kenguru öleléssel bár nem hinném, hogy hasznos lenne de azért csináljuk.

Szülésről még annyit, hogy amikor elfolyt a magzatvizem és rám törtek a fájások, sajnos nem tágultam ki annyira amennyire kellett volna csak 2 ujjnyira a baba meg már ki akart volna jönni ezért beszorult a feje a szülőcsatornába ahol sajnos sérült a feje. Császár után pukli volt a fején szegénykémnek. Fejröntgent és vizsgálatokat is csináltak, szerencsére hamar elmúlott neki és nincs semmi gond a bucijával. Én is kifogtam egy bunkó nővérkét aki ráadásul hozzá tette, hogy az én hibám, mert nem kellett volna erőlködnöm. Bár így vissza gondolva a nagy fájásokkor mit kellett volna tennem... ez rosszul esett nekem..

Sajnos szoptatni nem tudok. Tejem nincs, max 5ml jön le de reggel is próbálkoztam, folyamatosan erőltetem, csinálom de pár csepp tej ami kijön semmi több..

Minden bizonnyal amikor hazajön, elfogom vinni privát orvoshoz teljes kivizsgálásra.

Azt hiszem a gyomrom kivan, nagyon fáj, főleg akkor amikor jövök el tőle akkor görcsölök is. Rossz itthon nézegetni az üres kiságyat amiben jelenleg csak egy maci foglalja a helyet.. Lehet hülyén hangzik de amikor nem vagyok vele érzem az illatát, nem csak a kezemen hanem amúgy is.

2014. máj. 30. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!