Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg ennyire megterhelő...

Tényleg ennyire megterhelő lesz a szülés, és a gyermekágyi időszak?

Figyelt kérdés

Bárkivel beszéltem, mindenki azt mondja, hogy mennyire megterhelő a gyermekágyi időszak.

Hogy hetekig aludni nem tudok, állni sem lesz erőm, és nem hogy főzni, de még az ételt sem fogom tudni magamnak megmelegíteni.

Tényleg ennyire szörnyű, vagy csak el van túlozva a dolog?

Mire számítsak az első hetekben?


2014. máj. 30. 09:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én is az 5öshöz tudnám magunkat hasonlítani.

19 órát vajúdtam, gátmetszésem volt, pluszba repedtem össze vissza kivül belül. Más frissen szült anyukák csak úgy jöttek mentek a khban, én meg mint egy élőhalott. A mozgásomat egy kacsáéhoz tudnám hasonlítani. Aztán hazajöttünk 3 nap múlva, elkezdődött az ordítás a fiam részéről, akinek a khban egy hangja nem volt... Tápszer felirat, biztos nem elég a tejem... Ordítás folytatódik, tápszer váltás... Eközben én szenvedtem a gátsebemmel, állva ettem, állva csináltam mindent, csak ne kelljen leülnöm mert sikítok. Az első 2-3 hétben volt, h éjszakánként 2-3 óra hosszákat sétáltam vele a szobában oda-vissza, már ösvényt jártam a szőnyegbe. De legalább így aludt, mert amint megpróbáltam letenni, vagy megálltam, folytatódott a sírás. És ugye szokták mondani, h egy újszülött csak eszik meg alszik. Hát az én fiam csak evett meg ordított. Napközben alig aludt, 2x-3x 20 perceket. Na és ez idő alatt egyek, menjek wcre stb... Elég nehéz volt az első 6 hét, de azt hozzáteszem, hogy anyukáméknál laktam akkor, ő mosott-főzött-takarított, nekem csak babázni kellett, de mit ne mondjak... Egy folyton síró gyerekkel nem volt egyszerű, el sem tudom képzelni mi lett volna, ha nincs segítségem.

2014. máj. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%
5 hete szültem, és elég nehéz szülésem volt. 22 órát vajúdtam a kislányommal, gátmetszés, repedés, brutális aranyér... Az első napokban az ülés és a járás is megterhelő volt, csak fekve tudtam szoptatni. Szerencsére hamar regenerálódtam, minden nappal egyre jobb lett, ma már nyoma sincs egy kis heget leszámítva:) A babám egy igazi álom, szinte nem is sír, mindenre van időm és segítséget sem kellett kérnem. Sokan mondják hogy milyen ügyes vagyok, pedig ez nem az én érdemem:)Ne szégyellj segítséget kérni ha szükséges, de szerintem nem dől össze a világ ha néha nincs elmosogatva, vagy hideget vacsoráztok:) A babának egy kiegyensúlyozott anyukára van szüksége elsősorban. Könnyű szülést és boldog babázást!:)
2014. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt semmilyen segítségem, hát nem volt piskóta. 2-3 hónapig azt sem tudtam melyik rendezvényen vagyok. De túl lettem rajta, bele kell rázódni, ne akarj mindent egyszerre megcsinálni. Nem is lehet.Meg kell szokni, hogy itt egy kis vasalatlan ruha, ott egy piszkos edény.Nálam ez volt.
2014. máj. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia!szerintem ha felkeszul az ember akkor tul lehet elni,szules utan ket oraval a sajat labamon mentem a helyemre..pedog ket napot vajudtam. Fozikailag en par nap utan majdnemhogy a regi voltam,az volt a nehéz mig megszokod hogy ott van egy baba 0-24ig veled,es egy boltbamenetel vagy egy evés is bonyolultta valik. Nem akkor csinalod amikor es amit akatsz hanem amikor a gyetek engedi. Nekem ez volt a nehé. Kb két harom het utan.mar jobb volt. Keszits be keszeteleket a fagyasztoba,es spajzolj be kajabol h ilyesmire ne legyen.gondod az elején..takaritassal ugy is uszni fogsz:D
2014. máj. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!