Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor inditják meg a szülésem?...

Hegedüsné alexa kérdése:

Mikor inditják meg a szülésem? 40+1hetes türelmetlen kismama

Figyelt kérdés
40 hetes kismama vagyok . Rengeteg fájással de az nst alig alig mutatja ki őket. A doki 2 naponta berendel nst-re, de már 2 hete nem vizsgált meg. Akkor 2 ujnyira nyitott voltam, azóta nem tudok semmit! A köldököm is kint van már teljesen kb 1 hónapja. A jobb oldalam teljesen becsípődött és semmit nem csinálnak velem! Alig birok mozogni, a pocakom még fent van, de minden 5-10 percben kemény, még akkor is amikor fekszem. Mikor inditják meg szülést? Váltsak dokit? Mit tegyek?

2014. jún. 10. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Na, nekem uez van 38+4-nél. Kérdeztem az orvost, azt mondta, h 40. héten amnioscopia, napi nst, 40+3-nál újabb amnioscopia és 40+4-nél befekvés, indítás legkésőbb 40+5-ön.
2014. jún. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én szültem, ott úgy néz ki, hogy a kismamákat, akik betöltötték a 40. hetet, befektetik a kórházba, NST-t csinálnak, magzatvizet néznek és a 42. héten indítanak, ha addig magától nem indul be. Tehát ha semmi nem indokolja a korábbi indítást, akkor megvárják a 42. hetet.

Szóval nem kell orvost váltani, ha később estél teherbe, mint ahogy a nagy könyvben meg van írva, akkor simán lehet, hogy a menzesz alapján számolt hét nem felel meg a terhesség valódi korának, tehát még nincs itt a szülésed ideje. Mert plusz-mínusz 1-2 hét mindig benne van és ezzel az orvosok is tisztában vannak.

2014. jún. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Még egy kicsit tars ki!! Szerintem orvost ne válts, ilyenkor már nem is hiszem, hogy tudnál. A leírtak alapján bármikor beindulhat a szülés, bár megértem, hogy már sehogy sem jó neked! Én 41. hét végéig vittem a terhességet, majd indították. Én azt mondom neked, hogy nyugi, ne siettesd, hátha magától beindul, hidd el, jobban jársz vele. Amúgy betöltött 40. hét után nálunk minden nap volt NST, és 2 naponta magzatvíz vizsgálat. A 41. hét betöltése után indítottak, mert utána már nagyon megnő az esélye annak, hogy valami baj történjen.
2014. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Hivatalosan kerheted, a 40. het betoltese utan, h inditsak, csak ezt sokan nem tudjak.
2014. jún. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kérnék indítást, és nem váltanék dokit. Elhiszem, hogy nehéz ebben a melegben, de nem tudok mást írni, mint hogy KITARTÁS. :D

Kérdezz rá a dokidnál, ott mi a protokoll az indításra, nálunk a betöltött 41. hét után a doki dönt.

2014. jún. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi válaszokat, csak az a rossz érzés hogy már 2 hete megse vizsgált és nem tudok konkréttan semmit....Tudom a fogantatás pontos időpontját.: 2013.09.16....e szerint már 2014.06.02. lejárt a kiiás....menzi alapján is lejárt a kiirás 06:08án!
2014. jún. 10. 12:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 41+2 héten inditottakKérd meg hogy vizsgaljon meg. Amugy a keményedések szabályosságát emlitsd meg. Nekem mielőtt inditottak mar jelentkeztek fajasok keményedésnek éreztem csak de a gép szerint nem az volt. nekem végül fájásgyengeség lett a végére.
2014. jún. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát tegnap befektettek az osztályra....voltam pose vizsgalaton...nem rendszeresek meg a fajasok...0,5mg al elkezdtek 2,6al szedtek le...eros fajasok de rendszertelenek....ha nem lesz semmi ,akkor holnap reggel meginditjak.
2014. jún. 12. 15:07
 9/10 anonim ***** válasza:
ugysejtem már babázol! gratula!
2014. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

sziasztok!!

2014.06.13 án pénteken 3360 grammal és 53 cm-vel megszületett jó nagy hajjal a kislányunk...Zoé nevet kapta! Már itthol is vagyunk a csöpséggel, nagyon jó kislány és rendesen is szopizik..Fürödni nem szeret... :)

2014. jún. 20. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!