Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kényszeríthetnek bármire...

Kényszeríthetnek bármire szülés közben? Mit tehetek, hogy kevésbé legyek kiszolgáltatott?

Figyelt kérdés
Elvileg semmilyen beavatkozásra nem kényszeríthetnek, nyilván hülye lennék megtagadni egy sürgősségi császárt, de pl egy borotválásra vagy a fekve szülésre miért nem mondhatok nemet? Elvileg lenne rá jogom, és mégis sokan azt írják, hogy "kötelező" a borotválás, beöntés, gátmetszés, ágyon fekve vajúdás és kitolás.. Vagy könyörögnek a szülésznőnek és az orvosnak, hogy hadd üljenek fel, és azok "megtiltják". Milyen jogon? És mit tehetnének, ha nem teszem, amit mondanak?
2014. jún. 11. 19:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Beöntés azért kell, hogy kiürüljenek a beleid, és ne a szülőágyra menjen a széklet.

Gátmetszés nem kötelező, ha nem akarod, ott a gátvédelem. Sok kórházban van alternatív szoba, azt is igénybe veheted, ha nem foglalt. Semmire nem kényszerítenek, de a helyedben az orvos tanácsát megfogadnám, mert ez a szakmája, nem te leszel az első nő a keze között.

2014. jún. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
Borotválás azért kell, hogy ha császározni kell, akkor ne akkor kelljen borotválni.
2014. jún. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tudom mi miért kell, nem arról van szó, hogy mindent ész nélkül meg akarok tagadni, mert kihaénnem, hanem érdekel, hogy miért írják sokan, hogy "nem hagyták / muszáj volt ezt vagy azt csinálni", vagy "meg se kérdezték", stb.. És vidéken sok helyen nincs alternatív szülőszoba, és sok kismama írja itt gyakorin, hogy "kötelező" pár beavatkozás, vagy esetleg eü. ok nélkül kötelezték a fekve szülésre.
2014. jún. 11. 19:44
 4/17 anonim ***** válasza:
24%

Ezekre termeszetesen kényzseríthetnek, mert ez a normális szüléshez tartozik. A borotválás szükséges higiéniai okokból, a fekve szülés meg azért, mert másként az orvos/szülésznö nem fér hozzád. Gátmetszést akkor csinálnak, ha kell, mert egyébként összevissza szakadnál, ami sokkal fájdalmasabb, nehezebben gyógyul és utána komolyabb gondjaid lesznek a hegekkel.


De ha nem tetszik a dolog, akkor jogodban áll otthon szülni úgy, ahogy neked tetszik, csak akkor ne lepödj meg, ha esetleg komoly problémák adódnak veled meg/vagy a babával.

2014. jún. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hol fogsz szülni? Lehet hamarabb tudunk segíteni a válaszokkal, ha tudjuk a helyszínt, hol, milyen lehetőségek vannak...
2014. jún. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

Nézd, úgy állnak hozzá, hogy ez "ingyen van" (pedig havi 5 rugó a TB, de mindegy), és ezért ők feletted állnak, gyakorlatilag rádkényszerítik a kórházi protokollt. És itt most nem a borotválásra gondolok, hanem pl. arra, hogy nem tudsz labdán szülni.


Bármelyik kórházban szülhetsz, én a helyedben tájékozódnék az országban, és vagy oda fogadnék orvost vagy pedig bemennék oda, mikor szülök.


Alapból abból indulj ki, hogy te kiszolgáltatott helyzetben vagy, és egy hatalomittas (ám tényleg hatalomhoz sosem jutó), kiégett 60-as nő szívesen megaláz majd téged, mert "nem úgy kell szoptatni, milyen anya maga". Ez az emberi természetből adódik. Hidd el, ő a boltban is így ordít az előtte állóval...


Magánkórházban nem gondolkodtok? Mert ha félsz, szerintem az lehetne egy jó ötlet, ott tuti az van, amit mondasz.:)

2014. jún. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
A kórházaknak meg van a maga protokuljuk, hogy az ottani orvosok mikor mit engednek és mit tesznek kötelezővé. Szigorú szabályoközé vannak szorítva az orvosok, nekik a kórházban előírtakat kell követniük. Ezeket az előírásokat némi pénzért azért megszegik. Amit te szeretnél pl. borotválás elkerülése, vagy ne kapjál beöntést ezek apró dolgok. Ha van választott orvosod vele megbeszélheted, ha nincs akkor kicsit nehezebb a helyzeted, mert az ügyeletes vagy hajlandó a te igényeidet kielégíteni vagy nem. (utána persze mehetsz a betegjogi képviselőhöz, de az már a szüléseden nem változtat) Vannak kórházak amik hajlanak a barátságos, igény szerinti szülésre pl. Szent Imre kórház, és van kórház ahol örülj hogy beléd nem rúgnak (nem mondok példát) Igen, ki vagy szólgáltatva az orvosnak, a szülésznőnek a jóindulatára, de pl. a borotválásról nem tökmindegy hogy töktelező vagy sem? Én itthon szülés előtt leborotváltam aztán kész. Beöntés nem mindegy? Inkább kapjak mint hogy oda kakáljak szülés közben mert akkor tuti elájulok szégyenemben. A fekvés részéről, hát igen, egyszerűbb kinyomni a babát függőleges pózban, de egészen amíg nem látszott a babám feje én sétálhattam, ülhettem labdán stb. utána lefektettek (fél fekvőbe) orvosnak így könnyebb, nekem "elvileg" kicsit nehezebb. Ha külön kívánságaid vannak érdemes orvost fogadni és szülésznőt. Illetve valóban van lehetőség otthon szülni.
2014. jún. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Jo orvost kell valasztani. A mult heten szultem masodszor es egyik alkalommal sem kenyszeritettek semmire. Nem volt beontes egyiknel sem, sem borotvalas, mondjuk en megoldottam azert itthon. Szulni felve szultem, de csak azert mert ugy volt kenyelmes.
2014. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%
Beöntésre nem kényszeríthetnek, de azért elég ajánlatos hidd el. Nem fáj és inkább a beöntés után a wc-n jöjjön ki minden, mint mondjuk a szülés közben a gyerekedre. Bocsi, ha kicsit undorítóan fogalmaztam, de ez is előfordul néha. A borotválás is ajánlatos. Ha nem akarod, hogy a szülésznő csinálja, akkor csináld meg otthon magad. Mondjuk nekem elfolyt a magzatvizem és nem is gondoltam arra, hogy borotválkozzak. Jó, nem volt sok szőr, de azért hagytam levágni. Nem volt kellemetlen. A 9 hónap alatt elég sokszor tettem szét a lábam idegenek előtt, hogy ez a véghajrában már ne izgasson. Szülni úgy szülsz, ahogy akarsz. Nekem hoztak labdát, de én nem bírtam ráülni. Megmondtam, hogy nem kell és kész. Amúgy a legjobb állva vajúdni, hogy hasson a gravitáció, de nekem ágyban fekve kevésbé volt fájdalmas. Igaz mondjuk, hogy így meg a babát kellett kicsit irányba fordítani, mert leginkább oldalt tudtam feküdni és Ő is arra helyezkedett el. Gátmetszés sem kötelező, de szintén ajánlott. Én repedtem volna elég csúnyán. Örök hála a dokimnak, hogy vágott. A seb hamar gyógyult és a varrat is felszívódott. Ha nem csinálja, talán még ma is szenvednék miatta. Amit tudok javasolni, hogy nézz kicsit magadba a vajúdás alatt. Tedd azt, amit jónak érzel és kényelmes neked. Ne idegesítsen fel semmi. Ne foglalkozz azzal, hogy mennyit tágultál már például. Ha figyelsz a kisbabád és a tested jelzéseire, tudni fogod mi a jó neked és ebbe nem szólhat bele senki.Persze orvosilag ne akard felülbírálni a dokidat, de mondd el neki, hogy mit érzel, hogyan akarod csinálni. Ha normális az orvos, meghallgat és segít neked, úgy, mint a szülésznők. Nekem egy dolog volt nagyon pocsék. Mondták a szülésznők, szóljak, mikor kell legközelebb nyomnom. Úgy is tettem, de hiába, mert már mielőtt szólhattam volna, "bennem" matattak és tágítottak még kézzel. Lehet, hogy ennek van valami orvosi magyarázata, de én feleslegesnek éreztem. Bocsánat, ha nyersen fogalmaztam, de hát ilyen a valóság.
2014. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos Magyarországon ilyen tekintetben a szülészetek nagyon rosszul állnak. Hivatalosan nem kényszeríthetnek, gyakorlatilag némelyik szülészet olyan mint egy középkori kínzókamra, elég elolvasni pár szüléstörténetet.

Amit tehetsz, hogy a te szülésed jó élmény legyen:

-olvass utána a tényeknek, milyen egy egészséges, beavatkozás mentes szülés

-Válassz kórházat, orvost , szülésznőt körültekintően: kérdezd ki akit felfogadsz részletesen, és beszélj olyanokkal is akik náluk szültek. Interneten is kérdezz körül, ott általában nyíltabban lehet beszélni a tapasztalatokról.

-Ha nincs a közeletekben jó kórház, de elég közel laktok a nyugati határhoz végső esetben megérné átmenni Ausztriába szülni. Pénzbe kerülne, de ott emberiebbek a kórházban.

- Készíts szülési tervet. Aki(k) melletted lesznek szüléskor azok ismerjék ezt, esetleg legyen nálatok egy példány. A kórházi beleegyező nyilatkozatokat előre kérjétek el, olvassátok át, hogy fájások között ne kapartassanak alá veled olyat amit nem értesz vagy nem értesz egyet vele.

-Ragaszkodj ahoz hogy a kísérő(i)d veled lehessenek!!!

-Ha nem idegenkedsz tőle és a feltételek is megvannak az otthon szülés jó megoldás.

Sok szerencsét, jó szülést!

2014. jún. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!