Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kényszeríthetnek bármire...

Kényszeríthetnek bármire szülés közben? Mit tehetek, hogy kevésbé legyek kiszolgáltatott?

Figyelt kérdés
Elvileg semmilyen beavatkozásra nem kényszeríthetnek, nyilván hülye lennék megtagadni egy sürgősségi császárt, de pl egy borotválásra vagy a fekve szülésre miért nem mondhatok nemet? Elvileg lenne rá jogom, és mégis sokan azt írják, hogy "kötelező" a borotválás, beöntés, gátmetszés, ágyon fekve vajúdás és kitolás.. Vagy könyörögnek a szülésznőnek és az orvosnak, hogy hadd üljenek fel, és azok "megtiltják". Milyen jogon? És mit tehetnének, ha nem teszem, amit mondanak?
2014. jún. 11. 19:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%

Néhány gondolat, ami eszembe jutott:

A 36. héttől rendszeresen borotváltam magam, hogy ne a szülőszobán tegyék ezt meg vadidegen szülésznők. ( Aztán menet közben derült ki, hogy nem voltam elég alapos, a szülésznő kb. 1.5 másodperc alatt húzott még egyet rajta a borotvával, de akkor abban a helyzetben a világ legtermészetesebb dolgának tűnt.)

Első szülésemkor volt beöntés.Komolyan ez volt a szülés legrosszabb élménye, ezt szívesen kikerültem volna. Erre a második szüléskor vajúdás közben volt székletem, amire a szülésznő rá is kérdezett, ellenben az ügyeletes orvos szerint szükség volt beöntésre. Közöltem, hogy majd a fogadott orvosom eldönti. Amikor értesítette az orvosomat, hogy jöjjön be, akkor "árulkodott" is, de szerencsére az orvosom nem ragaszkodott hozzá.


Kitolás közben lassultak a fájások, és mivel a kengyelbe rakott lábaim már kezdtek begörcsölni, közöltem, hogy a következő fájásszünetben rakják le a lábamat. Abban a pillanatban, ahogy vége lett a fájásnak. Egyik lábamat a szülésznő, a másikat a doki vette le és jól megmozgatták, masszírozták.


Lényeg, hogy legyél határozott, és ha nem kérsz lehetetlent, és esetleg ismered az orvost, szülésznőt, amennyire lehet, segítségedre lesznek.

2014. jún. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyedül a gátmetszés a kényes téma. Sok esetben szerintem el lehetne kerülni. Elsőnél nekem is volt, de a második itthon született, és repedésem is csak olyan kicsi volt, hogy nem is éreztem.
2014. jún. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

Magyarorszag barban balkan szuleszet van az emberi kismama jogait nevetve tiporjak sarba.

A torveny azt mondja csak azt vegezhetik el rajtad amive beleegyezesed adod ennyire egyszeru.

De lelki terror fenyegetes stb az hatasos.

A helyedben irnak egy szulesi tervet ezt leadod a korhazban szulesznoknek es az orvosoknak.

Terhesgondozas alatt atbeszeled ezt az orvossal.estleg beteg kepviselovel.

Tehat leirod ne borotvaljanak semmi beontes szabad vajudas ulve kitolas gatvedelem stb

Ha ez nem megy fogadj szulesznot es szulj otthon vagy szuleteshazban.

Itt ahol en elek semmi ilyen kotelezo musor nincs.

Az van amit a kismama akar szeretne megoldjak .

Sokan szulnek otthon ha orvosilag lehetseges.

A szulesek 95% termesztessen zajlana ha hagynak .

De inditas synto beavatkozas miatt sok a komplikacio.

2014. jún. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%

Bizonyos ésszerűség keretein belül azért számíthat a véleményed és úgymond megtagadhatod, de talán ez nem is jó szó.

Beöntést nem érdemes megtagadni, mert egyáltalán nem fáj maga a procedúra, utána persze kell menni wc-re mint egy igazi hasmenés, de legalább nem a babával jön a cucc.....

Azt hogy hogyan vajúdj is több mindentől függ, pl milyen lehetőségek vannak, hol tart a tágulás, kértél-e epidurált. Mert lehet kádban vajúdni, de csak 2 ujjnyi tágulásnál és epidurált így addig adnak, utána már ha úgy érsz a kórházba hogy már 3 ujjnyi akkor ezeket már nem adják. Ha epidurlát kérsz és persze kaphatsz mert úgy álla dolog, akkor nem engednek kádban vajúdni.

Nálunk vákumozni akartak, nem engedtem. Nem tetszett a dokiknak, de tényleg a következő nyomásra megoldódott minden és már szépen jött a gyerek. Biztos vagyok benne, ha a haladtunk volna továbbra sem akkor akár mi van, akarom vagy nem akkor bizony vákumoztak volna.

Ők a gyerek érdekeit nézik illetve persze a tiédet, ha azt látják, hogy bizony olyan értéken van a szívhang akkor úgyis ők döntenek, mindegy hogy akarod vagy nem.

De amúgy ez tényleg egy kiszolgáltaott helyzet, jönnek mennek, jön egy szülésznő benyúl, aztán egy doki ő is jön mégegy az is benyúl.

A borotválás is igazából higéniai okok miatt jobb, nem is értem miért gondolják a nők, hogy az olyan borzalmas, én mondjuk pont szülés előtt csináltam meg magamnak, akkor még nem tudtam, hogy mi lesz másnap :) így nem borotváltak, de ha hozták volna sem izgtatott volna. Úgyis ott fekszem széttett lábakkal, sőt brutálisan széttett lábakkal kell ám nyomni! Nem egy olyan terpeszben mint mikor nőgyógyászati vizsgálat van, hanem 5-ször akkorára kell nyitni a lábakat. Fáj mindnened, szúrkálnak mert infúzió kell, bizony kiszolgáltatott helyzet. De hamar túl leszel rajta, aztán jön majd más probléma és más kérdésed :)

2014. jún. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%

Ne hagyd maagd meggyozni kerdezo nem kell hogy kiszolgaltataott allapot legyen a szules.

13 valaszolo vagyok es tudom mirol beszelek ez a szakmam de szerencsere nem magyarorszagon praktizalok.

Az en kismamaaim soha nem erzik ugy nem az o kezukben van a sajat szulesuk.

Soha nem vizalok engedely nelkul soha semmit nem vegzek el ha felesleges.

Agyban rikan szul a kismama hiszen ott a szuloszek ill gugolva allva negykezlab is lehet vagy a labdan.

Infuziot nem adok mert felesleges a kismamak esznek isznak vajudas kozben szabadon.

Borotvalas nem kell csak apro kis seruleseket okoz es ez a fertozes szempontjabol meg ront a helyzeten.

Beontes hulyeseg a legtobb kismama vajudas alatt 100x megy wc re a belek magukrtol urulnek ha nem akkor majd kitolas kozben jon senkit nem zavar a dolog.

Gatvedelem termeszetes dolog nem is beszelunk rola.

halk zene felhomaly es max egy gyerekagyas aki segit nekem de o csak a vajudas vegen erkezik ha hivjuk.

Nincs maszkalas dupla vizsgalat semi megalazo vagy hangos szo em.

A kitolas alatt en a foldre telepszem es figyelem a folyamatot ami magatol is szepen halad ellenorzom a szivhangot.

Szuleskor a babat az anya maga veszi at tolem kezebe olebe a szuloszeken es kedve szerint azonnal felsiras utan megszoptatja ettol aztan jon a lepeny gyorsan nyomkodas es injekcio infuzio nelkul.

A koldokzsinort csak akkor vagja el az apa ha mar nem luktet es az abeleegyezik.

ezutan a csalad pihin kozossen minden zavaro tenyezo nelkul.Kozossen esznek beszlegetnek szoptatnak.

A szules uatn egy oraval ha kell varratokat teszek.

ha barmi komplikacio van a korhazi orvossal konzultalok es kozossen megoldjuk az orvos is mindent kizarolag megbeszeles es engedely utan vegezhet el a kismaman.

ha a kismama ugy gondolja nem egyezik bele akkor ezt megbeszeljuk vele es tiszteletbe tartjuk hiszen az o teste es amig a baba az o testeben van addig nincs ajog szerint jogunk kenyszeriteni semmire meg csaszarra sem.

Volt mar olyan eset az anya megtagadta a szugseges csaszart pedig nem tagult mar orak ota 7 cm tartott.

Tiszteletben tartottuk a donteset es lass csodat eltelt meg egy par ora maszkalt zuhanyzott es magatol haladt a szulese es spontan megszult.

2014. jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Láttam néhány szülést és volt, ahol a kismama felült közben, nem nyomták le erőszakkal és nem is szóltak. viszont állami kórházban néha nincs megfelelő felszereltség az ülés/állás/guggolás kivitelezéséhez.

Egy hagyományos, régi, nem mozdítható szülőágyon, ahol kengyelben van az ember lába, a félig üléshez, üléshez az anyának egész testsúlyával a karjaira kell támaszkodni. Ezt nem bírja sokáig. Ezért van fekveszülés. Tévedés, hogy csak így tud hozzáférni az orvos, jó orvos négykézláb, ülve szülő nőhöz is hozzá tudna férni (igaz körülményesebben) de nem adottak a lehetőségek (nem áldoznak pénzt rá, így nem is gyakorolják az orvosok másképp a dolgokat). Ez a helyzet jó 20 évig nem volt megváltozni.

Magánkórházban, fogadott orvossal, szülésznővel kell beszélni, mert ott több lehetőség rendelkezésre áll.

2014. jún. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
32%

Utolsónak: az ülés/ állás/ guggolás ,,kivitelezéséhez" nem kell semmi felszerelés, csak engedni kell.

Utolsó előttinek: kizárólag ilyen hozzáállású szakemberekkel találkoztam, mint te külföldön. Minden szülésem jó élmény volt (2 otthon, 1 császár, kis kórházban, 2 sima kis kórházban) Magyarországon nem biztos hogy mertem volna gyereket vállalni.

Kedves kérdező, neked azt tanácsolnám hogy vagy NAGYON megbízható és leinformálható szülésznőt, orvost, dúlát válassz jó hírű kórházban, vagy szülj magánkórházban, otthon, vagy külföldön.

2014. jún. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!