Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek kipróbáljam...

Szerintetek kipróbáljam milyen a vajúdás? (dönthetek)

Figyelt kérdés
Téraránytalanság miatt lesz császárom? Ma beszéltem a dokival, azt mondta a következő viszgálatig döntsem el szeretnék-e 1-2 órát vajúdni és úgy császároz, vagy pedig egyből műtő. Első terhességem nem tudom hogy döntsek :) szerintetek?
2014. jún. 19. 20:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
51%
1.5 napot vajudtam, es szo nelkul vajudnek megegszer ennyit.
2014. jún. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam, hogy csak kivették belőlem a babát. Már 2 éves, makk egészséges és kifejezetten nyugodt gyerek. Az első napokban is az volt.
2014. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
31%

En 59 orat vajudtam, es a gyerekem olyan sokkot kapott, hogy 3 napig csovon etettek, es utana is meg egy hetig volt csecsemoosztalyon. Ennyit arrol mennyire hasznos a vajudas.

Kerdezo, ha szeretned megtapasztalni a poklot, vagj bele. Annyi elonyod van, hogy tuti nem fog a vegtelensegbe nyulni...talan a babat is felkesziti vmire, ki tudja.

Mindenesetre azt en is erdekesnek tartom, hogy az orvos hagy dobteni egy ilyen kerdesben. Gyanitom ennek inkabb pszichologiai oka van...sokan ereznek csalodast csaszar utan, hogy pikk-pakk meglett a baba, es nem volt szuleselmeny. Lehet, hogy o erre gondolt, hogy szeretned atelni az elso szakaszt is.

En amugy a sz.r szules ellenere is, most mar inkabb termeszetesen uton szeretnem megszulni a masodikat, pedig az elsonel meg nagyon szerettem volna csaszart...szoval nem tom. Pokol, gaz, de tulelheto...vagj bele! Egyszer at kell elni. :)

2014. jún. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

prog császárral szültem, nem vajúdtam,

de én vajúdnék 1 órácskát szivesen, hogy legyen egy halványka fogalmam a szülésről, nem csak annyi hogy visznek a műtőbe és kiszedik.....

a szülésindítástól nem lesz baja a babának

2014. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,attól hogy valaki pokoli fájdalmasnak ítélte meg a vajúdást,nem feltétlenül az mindenkinek,csak eltérő a fájdalomküszöbünk,és vannak akik amúgy is szeretnek túlozni. Én pl a közelében sem voltam annak a vajúdás alatt,hogy az a pokol lenne,nem akartam elájulni meg hasonlók,és még sokan mások sem. És szerintem is van szerepe,más mintha csak úgy kikapják belőled a babát.
2014. jún. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

???? Szülésznő vagyok, soha-soha nem indítunk szülést elektív császármetszés után, baromság, hogy sokkot kaphat a gyerek. Felesleges vele vesződni, 1-2 óra oxitól kínlódhatsz ugyan, de semmire nem mész vele. Sőt.


BAromság, hogy szükséges pár órát vajúdni, a férjemet is megkérdeztem azért, ő orvos, ugyanezt mondta.

2014. jún. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Még egy: a mi lányunk császárral született, baromi nyugodt, a kórházban is átaludta az éjjeleket, és otthon is, most 2 éves, egy tündér.
2014. jún. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Azért azokról is meg van a véleményem akik hagytak 59 órát vajúdni,tudtommal már 24 óra vajúdás után is nagyon megnő a fertőzésveszély..
2014. jún. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Én a szülésélmény megtapasztalása miatt mondanám, hogy vajúdj valamennyit. Az én szülésem normálnak indult, 6 Ora vajúdás után jött a sürgősségi császár. Gyönyörű volt a fájdalommal együtt, sokat tanultam magamról, a férjemet még jobban megismerhettem, az orvisom végig mellettem volt, úgy éreztem, szükségem volt arra az óriási gondoskodásra, amelyet minden oldalról tapasztaltam. Ráhangolódtam azalatt a pár óra alatt az anyaságra. Friss, császáros vágással úgy szoptattam műtét után fél órával a kisfiamat, mintha mindig is ezt gyakoroltam volna. Jó volt vajúdni. A következő szülésnél is szeretnék.
2014. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Én kipróbálnám.

Két császárom volt, sajnos egyiknél sem tapasztalhattam meg milyen egy fájás.

Az elsőnél szivárogni kezdett a magzatvíz, és mivel nem voltak fájásaim, bekötötték az oxitocint. 8 órán át folyamatosan kaptam, de egy centit nem tágultam, és egy enyhe görcsöm se volt, viszont a fiam szívhangja leesett, úgyhogy vittek is a műtőbe.

Másodjára pedig már program császár volt az első miatt, ott meg semmi oxitocin, betoltak a műtőbe, és már kinn is volt a lányom.

2014. jún. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!