Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen élmény volt az 1...

Kinek milyen élmény volt az 1 ső szülés? Még van bőven időm, de nagyon bevagyok sz@rva az egésztől! Ez normális? Más is van. Volt így? , vagy csak én vagyok ilyen? 16 hetes kismama

Figyelt kérdés
2014. jún. 19. 21:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugi,más is van így,sőt elég sokan. Normális,hogy tartasz az ismeretlentől. Én mondjuk a végén paráztam be nagyon,a 36.héten,addig lefoglalt az aggódás,hogy nehogy korababa legyen (voltak problémák).De igyekeztem pozitív dolgokra gondolni a szüléssel kapcsolatban,elképzeltem,milyen lesz,és hogy minden rendben lesz. Nem olvastam rémtörténeteket,anyukámat hallgattam meg,aki könnyen szült engem. Arra gondoltam,ez egy természetes dolog,a nők így vannak kitalálva,hogy ezt meg tudjuk csinálni. Nekem ez bejött,meg is nyugodtam,és a szülésem úgy zajlott le,ahogy elképzeltem. Fájásokkal indult,amik egy sima mensis görcs erősségűek voltak,fokozatosan erősödtek és sűrűsödtek,én a végén mikor már nagyon fájt,azt se éreztem végülis kibírhatatlannak,nem akartam fájdalomcsillapítót,vagy ilyesmit,szóval nem volt szörnyű. Nekem a magzatvíz nem folyt el akkor se mikor már egyperces fájásaim voltak,akkor burkot repesztettek,és utána kb félóra múlva kint volt a babám. Gátvédelemmel szültem,pár pici repedésem volt csak. Szülés után pár órával semmi bajom nem volt már,csak annyi hogy éhes voltam :-) Szóval nekem jó élmény volt. A félelmed normális,és nem egyedi eset,de próbálj meg minél többet a pozitív dolgokra koncentrálni. Boldog babavárást!
2014. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szülés előtt vagy utána mondjuk 1 évvel bárki is azt mondta, hogy "ne aggódj, nem fogsz igazán emlékezni a szülés fájdalmára", arra úgy néztem mint egy félőrültre!

Mi az, hogy nem emlékszik valaki arra a fájdalomra? - gondoltam.

Aztán telt-múlt az idő, és rájöttem, hogy a szülési fájdalom - bár nem törlődik - de "átalakul". Már nem úgy élem meg, mint akkor. Már rég nem számít, hogyan és mennyi idő alatt bújt ki a lányom.

Most már csak az van, hogy szép, okos, nagyszájú, édes, az én csodám.

Mondom ezt úgy, hogy nem épp kellemes a szüléstörténetem. De túl vagyok rajta, és az idővel átértékelődött minden.


Előtte lenni nehéz persze, az ember fél az ismeretlentől.

De túl leszel rajta. Tudod, nincs mit tenni, valahogy ki kell jönnie. S ki is fog, te pedig boldog anyuka leszel!

2014. jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki így van ezzel, főleg azért mert nem tudod, hogy mi vár rád. Nekem nem volt egy álomba illő szülésem (25 órán keresztül 5 perces fàjások, kézzel tágítás, oxitocin után remegés+hányás, belül és kívül is varrtak, karfiol nagyságú aranyér, a varratszedés úgy fájt, azt hittem megőrülök), de az a kis csöppség minden fàjdalmat megér és feledtet az ember.

Hasonló szülést kívánok, mint amilyen az első válaszolónak volt!

2014. jún. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
*rel
2014. jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem volt jó élmény sajnos. Mondtam is, hogy többet nem szülök.

Azóta eltelt pár év, és még két babám született. :)

Én mindig be voltam előtte tojva a szüléstől, az elsőnél azért, mert nem tudtam mi vár rám, a másodiknál azért mert tudtam mi vár rám, a harmadiknál azért, mert mi van, ha másképp történik.

Hát no, ez van. Tiszta dili az agyam, de csak rászántam magam újra és újra. Bár most már közöltem elég lesz! :D

2014. jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
rossz. (de ennek is megvolt az oka, szóval egy jól választott kórházzal, orvossal, stb nem kell annak lennie.) viszont az, amikor a hasadra teszik a babád és életedben először megpillantod, tényleg felejthetetlen és csodálatos érzés.
2014. jún. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem fogok mellebeszelni... Nekem csodalatos elmeny volt a szules. Gyors es konnyu. Sokat segitett h olyan emberek vettek korul, akik nem arasztottak el a szornyubbnel szornyubb szules torteneteikkel. Rengeteget olvastam a temaval kapcsolatban es neztem szulos videot is. Nekem kellett a felkeszuleshez. A nagy napon mar tudtam h mi fog tortenni, csak arra kellett koncentralnom hogy szepen vegyem a levegot es el tudjak lazulni. Ez abszolut sikerult is. Este'tizkor ertunk be a korhazba es hajnali fel haromra a karomban volt a baba. Fajdalomcsillaitas nelkul icipici repedessel. A baba harom es fel kilos volt. Szoval ilyen is lehet egy elso szules... Remeljuk, Neked is ilyen csodas elmeny lesz. A lenyeg h engedd, h tortenjenek a dolgok, ezt a nok osztonosen erzik. Ha kiabalni kell kiabalj, ha magadba zarkoznal, akkor vonulj felre. Sok sikert!!!! :)
2014. jún. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A tizediknél már csak nevetni fogsz az egészen
2014. jún. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
hát én is még szülés előtt állok. 31 hetes vagyok. De...eddig bennem egy pillanatnyi para nem volt miatta. arra gondolok hogy könnyű szülésem lesz, ügyes és erős leszek. a férjem ott lesz mellettem, vigyáz majd rám, nem lesz semmi gond, és csak idő kérdése, de már úton van a fiam. tehát én izgulva és türelmetlenül várom. :) próbáld átprogramozni magadban a dolgot.
2014. jún. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

nekem a félelem nagyobb volt

féltem amikor megindultak a fájások, már óbégattam, hogy neee megint jön, amikor egy ápoló szólt, hogy el kell fogadni a fájást és a babát ne stresszeljem vele, mert érzi

aztán amikor már ezerszer felnéve sem volt körülöttem senki, eljött egy pillanat amikor azt gondoltam én feladok már mindent, ha orvos nélkül szülök, akkor úgy szülük, ha belehalok, akkor belehalok.

és amikor így mindenről lemondtam, már átmentem egy ködbe, abba az euforikus állapotba amiről írnak, amikor félig vagy csak magadnál, már észre sem veszed a fájást és amikor szólnak hogy csússzon lentebb lábakat fel, mert most szülünk, akkor már csak annyi jött gondolatként, hogy ja? szülünk? az már meg sem hatott.

szóval pozitívat csalódtam.

2014. jún. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!