Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől,...

Nagyon félek a szüléstől, nagyon fog fájni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, már a 38.hétben vagyok és közeleg a szülés és én nagyon félek, félek a fájdalomtól, magától a szüléstől hogy milyen érzés lesz, meg hogy utána milyen lesz, már vannak jósló fájásaim és már azok is nagyon fájnak akkor mi lesz velem a szülésnél? És tényleg annyira félek hogy ezért nagyon stresszes és feszült vagyok... Amikor menzeszelni szoktam már abba beleőrültem ugy fájt :(
2014. júl. 4. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Fájni fog, de ki fogod bírni! Én arra gondoltam, hogy ha naponta nők milliói képesek rá, akkor én is :)

Nekem azonnal adtak fájdalomcsillapítót, amint lehetett, kérd te is.

És hülyeségnek hangzik, de hidd el, amint kint van a baba és odaadják, elfelejted az egész fájdalmat, onnantól csak ő fog számítani!

2014. júl. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez természetes. Mindenki fél.

Én rettegtem. Mondtam is, hogy nem lehetne, hogy valahogy "kiteleportál"? :-) De nem lehetett...

Brutális volt, nagyon fájt, de itt vagyok. Utána viszont nem volt semmi bajom. Nem vágtak, szakadtam, 4 öltésem volt a gátseben, de az csak kellemetlen volt, nem fájdalmas.

Ezen ne stresszelj előre, inkább arra koncentrálj, hogy minden rendben lesz!

Komplikációmentes szülést kívánok!

2014. júl. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon gyorsan lement a szülés, így arra sem jutott idő, hogy fájjon. Csak egy vizsgálatra mentem be, igaz túlhordtam, de amikor megvizsgáltak kiderült, hogy bár nincsen semmi tolófájásom, mégis szülök. 10 perccel később már a karomban volt a picim. Nem fájt jobban mint manapság amikor megjön a menstruációm, és picit görcsölök.(egy nos-pa meg is oldja a gondot)
2014. júl. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Na ezzel én is így vagyok..be vagyok tojva rendesen :D De ha eszembe jut csak megrázom magam és azt mondom hogy menni fog kifogom bírni könnyű és gyors szülésem lesz mert ne feled minden Agyban dől el!!!(nálunk nincs lehetőség fájdalomcsillapítóra)) 34hkm. Könnyű szülést kívánok !!
2014. júl. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
de nem is adnak semmi fájdalom csillapítót? :( vagy ha adnak akkor használ?
2014. júl. 4. 17:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Fáj nagyon, de ha nem bírod kérj epidurált. Ne stresszelj, csak a magad dolgát nehezíted meg. Sokan kibírtuk már, te is ki fogod.
2014. júl. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

2# vagyok.

Nekem eszembe sem jutott kérni akkor. De viszonylag gyorsan zajlott.

Túl lehet élni csillapítás nélkül is. Pedig én sem bírom a fájdalmat.

2014. júl. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mendez ***** válasza:
Én a gyorsabb tágulás miatt kaptam fájáserősítőt. :-( Így brutálisan fájt. Szerencsére még időben kértem epidurális érzéstelenítést, ami nagyon jól jött. Szerintem kérd nyugodtan, főleg, ha már előre aggódsz.
2014. júl. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
En 1.5 napig vajudtam, fajdaloncsillapito nelkul. Alig varom hogy ujra atelhessem, hiaba fajt nagyon. A begyulladt fogam fajdalmat rosszabbul viseltem, min ta szulest :)
2014. júl. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az elsonel nagyan szenvedtem, borzalmasan fajt. Nekem olyan fajdalmaim voltak, amit elotte el sem tudtam kepzelni, hogy letezik olyan. A masodiknal kertem epiduralt, igy egy alom volt a szules. Igy barmikod vegigcsinalnam ujra. 4 hete szultem, a felepulestol meg mindig jobban szenvedem, mint a szulestol (aranyer, gatseb).
2014. júl. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!