Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » MÁV-ban szült anyukák, akiktől...

MÁV-ban szült anyukák, akiktől NEM vitték el első éjszakára sem a babátokat, azt ti kértétek, vagy nem is akarták elvinni?

Figyelt kérdés

Én itt szültem,és első éjjelre elvitték a babámat,mondván hogy ez a szabály náluk,és azért van hogy megfigyelják hogyan alkalmazkodik,és hogy az anyuka pihenjen.

Életem leghosszabb és legbánatosabb éjszakája volt a babám nélkül,egy percet sem aludtam,csak vártam hogy reggel 6 legyen és hozzák ŐT!

Valaki nemrég írta itt,hogy neki pl nem vitték el.

Ez hogy lehet?


2010. jan. 11. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan szabály nincs hogy elvihetik a gyerekedet. Onnantól kezdve hogy megszületik te felelsz érte, és ha te nem hagyod, nem vihetik el. Talán egy-két szóváltásba belekerül, de akkor sincs joguk ezt tenni. Én nem ott szültem, hanem a bajcsyban. Este 11-kor született, fél 12ko betoltam a szobámba, és azt mondták, hogy ha nem muszáj, ne vigyem az újszülött osztályra.
2010. jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, a MÁV-ban az a bevett szokás, hogy elviszik első éjjelre a babákat. Nekem elvitték, mondjuk "nem bántam". Viszont a szobatársamnak nem. Ha kértem volna, nekem is ott hagyták volna velem szerintem.
2010. jan. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát én elég "mimóza" voltam akkor,és a saját dokim is azt mondta,hogy ez a szabály és kész.Nem mertem én ott senkvel veszekedni.

Mondjuk,én el voltam különítva egyedül voltam egy szobában,mert korábban szalmonellás voltam,és bár már rég meggyógyultam nem volt róla papírom,így nem tettek össze másokkal,és megkértek hogy a szobából ne is nagyon menjek ki. Betartottam,nem mentem ki,de nem is jött be hozzám a kutya sem. Így még alkalmam sem volt reklamálni/megkérdezni.

2010. jan. 11. 17:44
 4/5 anonim ***** válasza:
ne haragudj kérdező, de ha kéri egy anyuka, hogy ő szeretné a babát, odaadják neki első éjszakára is. Leírtad, hogy miért nem tudtál ez ügyben "kommunikálni". Egyébként én úgy kifáradtam szülés után, hogy a kötelező pihenés után is nagyon fáradt voltam, jól esett a "nyugi". De hangsúlyozom, ha szeretné az anyuka, kiadják neki.
2010. jan. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oké,én értem,hogy így van,csak nem értem,hogy akkor miért nem ezt mondják,hogy választhjatok?

Nyilván ha előre így mondják,akkor azonnal szólok,hogy el se vigyék...Igazából csak azért érdeklődök,mert kíváncsi vagyok,hogy másokkal hogy történt...


Őrület hogy ha már egy tök ártatlan kérdést is teszek fel,akkro is van valaki aki bántó stílusban tud csak válaszolni...

2010. jan. 11. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!