Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pozitív gondolkodás mennyire...

Pozitív gondolkodás mennyire segíti szülés menetét?

Figyelt kérdés

mindig próbálok úgy gondolni rá,hogy:nem félek,minden rendben lesz nem fog fájni,gyorsan túl leszek rajta!

szerintetek ez befolyásolja a dolgokat?

39hetes vagyok.


2010. jan. 15. 13:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon sokat számít!!!!!!Nem is hinnéd mennyire.

Számtalanszor leírtam itt a tapasztalatom, leírom mégegyszer.

Első perctől kezdve úgy álltam az egészhez, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga és neki ki kell onnan jönnie, nekem ebben a lehető legtöbbet kell segíteni.

Burokrepedéssel indult a szülésem, oxitocint kaptam, fájdalomcsillapítót nem kértem, de még 14 óra után is mosolyogtam a szülésznőre és a férjemmel is viccelődtünk. aa szülésznő teljesen el volt ragadtatva...Csak arra gondoltam, hogy ami most történik az jó!!!!Mert jó is!!!!!Jól csinálod, a lehető legjobban! Ha megfogadsz egy jótanácsot: a legnagyobb fájdalom közben is arra gondolj, hogy első szülői feladatod: segíteni őt, hogy kijusson és ha valaminek az életben, akkor ennek értelme van.

Kívánom, hogy továbbra is így tudj hzzáállni és llegyetek nagyon boldogok!!!!

2010. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget számít.

Én az elejétől fogva mindig mondogattam, h minden rendben lesz, a babának, h ügyes lesz ő is.

4 és fél óra alatt szültem, az első babámat:)

2010. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a 9 hónap alatt annyira pozitív voltam, hogy csak :) Nem féltem a szüléstől, minden a lehető legjobban alakult, a baba és az én egészségem is. Aztán a vártnál 2 héttel korábban elfolyt a vizem....28 órát dolgoztunk a Picimmel, hogy kijöjjön....végülis kijött :) Ordítottam, a férjembe kapaszkodtam, FÁJT nagyon (semmi érzéstelenítőt nem kaptam, a 28 óra alatt nem ehettem, aludni sem tudtam, képzelheted, hogy fáradt voltam....).

DE: megérte és bármikor újra csinálnám, mert az érzés, hogy odateszik a pocidra és kézbe veheted a Babádat..... megismételhetetlen, csodás pillanat :)

Szóval, ha úgy vesszük, nálam sajnos nem jött be.... De drukkolok, hogy nálad így alakuljon :)

2010. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Vajúdás alatt tudatosíts: "Ez most azért fájt ennyire, mert ezzel fájással 3mm-t nőtt a méhszájam!! "


Tolási rész alatt vizualizálj: "Igen, most megint kintebb nyomtam a babám! "


Ezek a mondatok nekem sokat segítettek, remélem neked is hasznodra lesznek! :D

2010. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Bármit tervezel,hogy gondolni fogsz rá,szerintem nem fog ott eszedbe jutni.

A legfontosabb az orvossal és a szülésznővel való együttműködés.Ha elhiszed,hogy ők csak segíteni akarnak,követed az utasításaikat,akkor minden rendben lesz.


5 hós baba anyukája

2010. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sokat számít.

Én készültem, gondolkodtam, olvasgattam, hogy kb. tudjam, mire készüljek.

És bár szanaszét szakadtam, mert gyorsan jött a manó, én nem ezen sopánkodtam, örültem neki, tettem amit lehetett a gyógyulásomért és csak azt tudom, hogy amint kibújt a lányom, kértem a következőt.


Ha pozitívan állsz hozzá, akkor sokkal könnyebb elviselni mindent.

DE! Nekem sokat számított, hogy a dokimban maximálisan meg tudtam bízni, meg hogy a világon a legfontosabb ember ott volt mellettem (férjem). Együtt mindenre képesek vagyunk, ezt is megcsináltuk :-)

Ha félsz, akkor a félelmedet valósítod meg, és mindent megnehezítesz. Én azt tapasztaltam, hogy az agy igenis tud teremteni, úgyhogy vigyázni kell, mit kívánunk.

Annyi, hogy a negatív dolgokra is kell készülni. Jó tudni, mikor csinálnak császárt, mi az a mellgyulladás és hogyan kell kezelni, de csak infod legyen róla, félelmed ne.

Szép szülést kívánok neked és boldog babázást!

7 hónapos kislány anyukája

2010. jan. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!