Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg előfordul olyan, h...

Tényleg előfordul olyan, h császárkor nem jól adják be az érzéstelenítőt, nem hat semmit és az anyuka mindent érez? Nem szokás ezt ellenőrizni? Ismerősömnél ellenőrizték h megfelelően van-e érzéstelenítve.

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 13:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy orvostan hallgató ismerősöm mondta, hogy abba a fájdalomba belehalnának az emberek. Részletesebben mondta, de már nem tudom visszaidézni. Valahogy úgy mondta, hogy van érzéstelenítés, meg fájdalomcsillapítás is, de én nem vagyok orvos...
2014. aug. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Áprilisban szültem és én vitatkoznék azokkal akik azt mondják, hogy ilyen nincs. De van! Valamit nagyon elrontottak nálam, mert éreztem, ahogy vágnak. Nagyon fájt. Kérdezték, hogy mi a baj és mondtam, hogy érzem és fáj. Elkezdték tesztelni, hogy tényleg érzem-e (szerintem egy tűvel) elkezdték szurkálni a hasamat én meg mondtam, hogy mikor érzem a szurkálást. Erre közölték, hogy elaltatnak. Így sajnos a további eseményekről lemaradtam.
2014. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
Előző vagyok. Valamennyire azért biztos, hogy hatot az érzéstelenítő, de még így is nagyon fájt, ahogy vágtak.
2014. aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon friss élmény. Engem is csipkedtek ellenőrzés céljából, sokáig éreztem is, így az asztalt megdöntötték úgy, hogy jobban lógjon a fejem és így a vágást nem éreztem, csak azt, ahogy húzzák szét a bőröm (de ez nem fájt, csak ráncigálást éreztem) plusz azt éreztem, amikor a gyomorszám környékére belekönyökölt a doki... na az nem volt kellemes, de mondom a vágást, varrást nem lehetett érezni.
2014. aug. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"a műtét kivitelezhetetlenné válik, mert reflexes mozgások, defense marad a hasfalon, tehát NEM LEHET operálni nem megfelelően érzéstelenített beteget. Aki ilyet állít, hazudik."


Ehhez még csak orvosnak sem kell lenni. Józan paraszti ész.

2014. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
26%
Aki azt mondja, hogy nem lehet, azzal szívesen cseréltem volna, hogy élje át helyettem milyen érzés :)
2014. szept. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Már leírták. Nyomást, húzást, feszítést lehet érezni. Ettől még teljesen érzéstelenítve vagy, fájdalom nincs. De sokan azt hiszik, hogy csak az a normális, ha SEMMIT nem érzékelnek egyáltalán és pánikolnak, fájdalomként élik meg. Ha tényleg fájna, akkor mozognál, feszítenél, összerándulnál, nem lehetne műteni, nem tudnának vágni, dolgozni benned, gyakorlatilag megölhetnének, az akaratlan mozdulataid miatt. Egyszerűen lehetetlen, hogy érezd, ha tudnak műteni. Nem csak a gépen látnák az értékeidet, hanem azt is látnák, hogy mi történik a testeddel/testedben.


Aki írta, hogy később beindult a szíve stb. Ja persze, felspannolta magát és bepánikolt. Komolyan basszus, bárki elhiszi, hogy ha ÉRZI az ember, ahogy vágják fel kívül belül, pakolgatják a szerveit, akkor 1. nem abban a szent percben vannak testi reakciók, ahogy ezt megérzi. Ha egy tű szúr meg, vagy valami forrót érintesz, már akkor is azonnal elrántod magad, megfeszülsz, ha fájdalom ér a tested azonnal reagál, azonnal. 2. Képes mozdulatlanul ott maradni, a kiabáláson kívül nulla mozgással bármivel? És akkor most csak az akaratlagosról beszéltem, amit olyan fájdalomnál, amivel ez járna senki sem tud elnyomni, de még ott van az akaratlan is, a reflexek.

2014. szept. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
16-os, viszont téged el is altattak. Itt elsősorban azokról van szó, akik meggyőződéssel állítják, hogy végig csinálták neki a komplett műtétet úgy hogy gyakorlatilag nem voltak érzéstelenítve.
2014. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Oké, hogy a végén elaltattak, de azért az altatás előtt nem volt kellemes. Mondjuk máig nem értem, hogy miért nem nézték meg rendesen, hogy elvagyok-e zsibbadva. Mikor nézték, hogy érzem-e a szurkálásokat mondtam, hogy igen. Vártak egy kicsit és már vágtak is. Azért arra kíváncsi lennék, hogy miért nem hatott az érzéstelenítés.
2014. szept. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!