Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE II: sz. Klinikán mennyit...

SOTE II: sz. Klinikán mennyit szokás adni a nőgyógyásznak, illetve a szülésznőnek?

Figyelt kérdés
Bánhidy Ferencnél fogok szülni, konkrétan rá lennék kíváncsi!?
2010. jan. 17. 00:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Szia, sok ilyen kérdés volt mostanában a SOTE II-ről. Konkrétan azt a dokit nem ismerem, de ha magándoki, akkor úgyis van "tarifája". Egyéb esetben én nem szívesen nevezném meg összeggel a neve mellett az illetőeket, mert a hálapénz nem túl legális és nem csak mi, kismamák olvassuk az oldalt. Én név (doki és szülésznő) nélkül mondok árakat: 40000 a dokinak, és 20000 a szülésznőnek. Viszont egyik sem kért, és én sem kérdeztem meg őket, hogy mennyit kérnek. Viszonylag a többiekhez képest keveset adtam, de ennyire telt. De volt olyan szobatársam, akivel közölték, hogy 80e lesz! Inkább ne kérdezd meg, ha nincs túl sok pénzed.
2010. jan. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi a dokinak 50 ezret adtunk, a szülésznőnek 30-at. Tökéletesen meg voltam elégedve mindkettővel, úgy gondoltam megérdemlik. (nem a fenti volt a dokim)

A következőt is ezzel a párossal szeretném szülni ott :o)

2010. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia. Én is feltettem ezt a kérdést itt, nem is olyan régen, de mivel nem jött rá válasz, a szülés viszont közeleg, hát megkérdeztem a doktor úrtól, mert szerettem volna tisztában lenni az árakkal. Így utólag megbántam, jobb lett volna megtudni. Nos, a doktor úr tarifája, amit nyíltan az arcomba vágott - 100 ezer forint, ha minden rendben van, és elégedettek vagyunk. És akkor még nem fogadtam sülésznőt. Szóval ha választott orvosod, meg ne kérdezd, mi mennyi, adj amennyit gondolsz, és főleg, amennyit a pénztárcád enged. Én nem fogok tudni ennyit fizetni, de így, hogy már tudom, és pont tőle, hogy mennyit kéne, azt sem mondhatom, hogy nem tudtam az árát. És így most elég ciki a helyzet.
2010. jan. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
05:52-es Ez nagyon meglepett.Nekem nem ez volt a tapasztalatom.Biztos van valami, amitől függ nála az ár.Talán ha a magánrendelésére jár valaki, akkor nem mond összeget?!
2010. jan. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves 05:52-es! Ehhez a dokihoz magánrendelésre jársz/jártál, ahol még szintén fizetsz alkalmanként, vagy a klinikára jársz hozzá?


Én a dokimhoz magánrendelésre járok, és így azt szokták mondani, hogy a terhesgondozás 10-szeresét illik adni. Nekem 6000 volt egy vizsgálat, a doki nem mondott árat, amennyit gondolunk, 50-et adtunk neki. De ebben az évben felemelte 10ezerre... hát a köv. gyerkőcnél sem fogunk még plusz 100ezret kifizetni szülésért....

2010. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én jövőhétre vagyok kiírva, tőlem 100ezret kért a nőgyógyász, szülésznőt pedig nem fogadtam mert így is sokallom az összeget!Úgy érzem ez a feladatuk!Ennyi pénzért lassan elmehetnék egy magánkórházba is szülni!

2010. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
05:52-es vagyok. Én a doktor úr magánrendelésére járok, és ott kérdeztem rá, hogy mennyi az annyi, és ott mondta ezt az összeget. A terhesgondozás 8.000.-/alkalom, tehát a 10-szerese is "csak" 80 ezer lenne. De mivel 100-ezret mondott, ahogy az előttem lévő is írta, én sem fogadok szülésznőt, mert úgy érzem, ez a feladatuk. És ha a dokim ezért a pénzért csak épp az utolsó pillanatban bukkan majd fel, hogy az ő kezébe "essen" a baba, aztán villámgyorsan összeölt és viszlát, hát nem hiszem, hogy elégedett leszek vele. Ennyi pénzért minimum ugráljon körbe, szerintem...
2010. jan. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még annyit, hogy a nekem a doki azt mondta, hogy nála nem függ az ár attól, hogy milyen simán vagy bonyolultan zajlik a szülés, sima, vagy császáros, hanem elégedettség kérdése. De nyilván a magánrendelésen mond így összeget, ha valaki úgy szül nála, hogy épp ügyeletes, akkor gondolom annyit ad neki, amennyit gondol. De így, ugye nehéz lenne épp nála szülni, mert az időzítést a babán múlik, nem az ügyeleti beosztáson... :)
2010. jan. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A magánrendelésén nem mond szülésre összeget!Tapasztaltból mondom.Sem nekem, sem sógornőmnek, sem unokatesómnak nem mondott.
2010. jan. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem pedig mondott. Hidd el, ott voltam. Én kérdeztem. És ő mondta az összeget. Akkor nem tudom mivel érdemeltem ki, hogy nekem válaszolt. Nem vagyok nagyképű, nincs "gazdag fejem", és félve mertem kérdezni, sűrű elnézéskérések közepette, mert nem tudtam, hogyan működik ez. Mindenesetre én nem ajánlom, hogy bárki rákérdezzen. Én megbántam.
2010. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!