Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki 40 felett szült, sikerült...

Aki 40 felett szült, sikerült valakinek a hüvelyi szülés? Ha igen, hányadik baba volt? Megírnátok részletesen, milyen volt? Gátvédelem volt, ha igen mennyire sikerült?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt állította, 40 felett 0,5% a siker a hüvelyi szülésre, amit alig hiszek el. A nagymamám 41 évesen szült, igaz, már nem első babát, de neki nem okozott gondot a dolog, sőt, semmiféle gátmetszés nem volt. Ezért érdekel mások tapasztalata.

2014. szept. 12. 20:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
8-as vagyok: a válaszokat lehet értékelni a kérdések után hasznosság szempontjából. Mi az ami nem hasznos a válaszomon? Leírtam a szülésemet. Miért lettem lepontozva? Nem értem. Attól, hogy valakik szerint öreg vagyok a szüléshez attól még a válaszom lehet hasznos, hiszen a kérdésre válaszoltam.
2014. szept. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan nem voltam még még 40, de közel voltam hozzá, első gyerek. Az egyetlen megkülönböztetés a korom miatt a több szűrővizsgálat volt, de ezeket szerintem huszonévesen is megcsináltattam volna( pl down szűrés). Problémamentes terhességem volt,egészséges voltam, a dokim ugyanúgy állt a szüléshez mint bárkinél, hogy ha odajutunk, és minden rendben megy, akkor hüvelyi, ha nem ,akkor császár, ez ott dől el. Minden rendben ment.

Egyébként a kórházban a császáros és a sima szülős anyukák teljesen vegyesek voltak kor szerint.

2014. szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is durvan valaszolt az elso valaszolo. Nem a velemenyet kerdezted, hanem egy kerdest tettel fel.

Csak hogy erositsem a "kulbbot" az eslo valaszolo ki nem mondott velemenye alapjan az oregen szulo nok klubbjat en most varom a masodik babamat. Epphogy elmultam 40 egy hettel...szoval szep kis szulinapi ajandekot kaptam!

En drukkolok mindenkinek kortol fuggetlenul, ha gyermeket szeretne! ...es lehet a test oregnek szamit egyeseknek, de egyesek sem tudhatjak mit hoz nekik a jovo...en csaszarral fogok szulni, bar kerdeztek, hogy akarom-e termeszetesen. 36 evesen szultem az elsot, a gondolozban ugyan mondta a dokim, hogy tul kicsi vagyok hogy meg tudjam szulni...de azert en megprobaltam. Nem sikerult.

Nekem van egy b.nom - csak hogy az idegeit borzoljam az elso valaszolonak - aki 45 evesen szult. Siman.

Sajnos nem mindenkinek sikerul a 20-as eveiben megtalalni a megfelelo partnert arra, hogy gyermeke legyen...van akinek kesobb sikerul.

2014. szept. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
Én 40 évesen szültem a 3.-at(az elsőt 20 évesen,a 2.-at 35 évesen).Bár mindhárom terhességem elsőre összejött,könnyű is volt,a 3. volt a legkönnyebb.Se rosszullét,se álomkór,se semmi.A szüléseim?Az első 4 óra(az 1. fájástól)mini-2 varratnyi-gátmetszéssel.16 évvel később a 2. szülésem 3 óra volt,se gátmetszés,se repedés,se semmiféle sérülés.A 3. szülésem volt a leggyorsabb:cakkumpakk 2 óra.Itt se kellett se gátmetszés,se semmiféle beavatkozás(nem is sérültem).Nem tudom,nálam szó se volt császárról.A dokinőmnek is 3 gyereke van,a legkisebbet 39 évesen szülte....
2014. szept. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%

Én 37 évesen szültem az első gyermekemet, a másodikat 39 évesen fogom. Egyik terhességnél sem volt/van semmiféle komplikáció, és fel sem merült a császármetszés a korom miatt, a terhesgondozás során sem volt ennek jelentősége. Gátvédelem nem volt, repedtem/vágtak elég alaposan, de rohamszülésem volt, olyan gyorsan, és hirtelen jött a baba, hogy nem nagyon volt idő rá. Az első szülésem után sem gondolom, hogy bármiféle hátrányban voltam a felépülés tekintetében a korom miatt.

Természetesen én is úgy gondolom, alapvetően van optimálisabb kor is a szülésre, de szerencsére az orvostudomány folyamatosan fejlődik, változik.

2014. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a normális válaszokat! Amúgy én is így gondolom, hogy akár sikerülhetett volna nekem is, de ami miatt császár lett, az miatt 25 évesen is császárra került volna a sor.

Olvastam a webbeteg-en, hogy egy norvég tanulmány még mindig marad kb. 50% esély arra, hogy problémamentes lehessen egy 40 éves kor körüli nő szülése. Ebben lehet első és többedik szülés is, de első szülésre sem fog hirtelen 0,5%-ra esni az arány. Az orvosom sajnos alapból gyűlöli a 40 felettieket, mivel meddőségis orvos (lombikos) és 40 felett a lombik esélye valóban alacsony, ebből indul ki állandóan. Nekem sem sikerült a lombik (volt 5), majd egyszer csak spontán sikerült egy teljesen problémamentes várandósság. Nem hiszem, hogy semmi realitása nem lett volna a természetes szülés iránti vágyamnak, de sajnos nem úgy sikerült. Viszont nagyon örülök, hogy sokaknak igen! :-)

2014. szept. 13. 15:10
 17/20 A kérdező kommentje:

... hogy egy norvég tanulmány szerint ...

Bocsi, kihagytam egy szót.

2014. szept. 13. 15:11
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos "utalja" a 40 ev feletti noket...???!!!! Oszinten....Akkor menjen el kutato orvosnak! Nem az a dolga, hogy utalja oket! Az a dolga, hogy segitsen. Egy no 40 evesen huzza le magat a klotyon?! Annyi mindenfele sors van. egy orvosnak nincs joga - senkinek sincs joga - megitelni a masikat...kivancsi vagyok mit gondol a doki a 15-7 evesek abortuszarol...oket is gyuloli?! Soha nem tudhatjuk mit hozhat nekunk a jovo es a Karma...amit hordozunk magunkkal, a masokhoz valo viszonyulasunkkal, szavainkkal. En azt is tudom, hogy sajnos nem mindenkinek adatik meg az alapveto intelligencia es a kepesseg az elfogadasra. De legalabb ha mar ostoba valaki (diplomaval is) fogna be a szajat!

Sajnalom, hogy nem sikerult ugy, ahogy tervezted. De a nagyszeru az, hogy van egy egeszseges gyonyoru kislanyod! Megertem, hogy valaszt keresel. az emberek meg csak emberek. Nem mindenki jut el az empatia bizonyos fokara...de a doki kiverte most nallam a biztositekot.

En az Egyesult Allamokban szultem az elsot es varom a masodikat. 36 voltam es a dokim valamikor emigralt Romaniabol...millioszor elmondta, hogy be kell irja - advanced maternal age azaz elore haladott korban levo - megis mindig elmondta, hogy a nok jo resze manapsag 45 evesen szul, ne is torodjek vele. Na ez a pozitiv hozzaallas es az igazsag. Pedig a doki 67 eves!!!

2014. szept. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Ez az orvos tipikus meddőségis orvos, aki csak a sikerre és a könnyebbik út választására hajt. Azt sajnálom, hogy nála maradtam, de csak azért, mert régóta ismertem és reméltem, jól kijövök vele. Nem is lett volna baj ebből, ha nincs a sok beszólása a koromra. A kórházi orvosok nagy része meg már nem tud semmit a régi, bábaszemléletű szülésekről. Ha még a várandósság végén észrevette volna, hogy rossz a baba tartása, talán azon lehetett volna javítani vmit, talán nem, nem tudni, sajnos az arctartást nem lehet kitapintani szülés előtt, úgy tudom. De nem fogom soha megtudni, hogy az esetleg nem-e következménye volt a magas egyenes állásnak, a baba nagyon akart küzdeni, de vhogy "kibicsaklott" a nyaka és onnan nem tudott visszatérni eredeti pozíciójába. Ezek már csak elmélkedések, sajnos úgysem vezetnek sehova, már nem nagyon agyalok ezen, előre kell nézni.

De amúgy én sem szándékosan halasztottam ilyen későre a babavárást, a sors így hozta és voltak egyéb nehézségek is. Az előtte lévő életemet azonban nem bánom, minden így volt jó, ahogy volt. Lesz mit mesélnem a kislányomnak. :-)) Remélem, ő hamarabb tud majd családot alapítani, mint én. Azért akárhogyan is nézzük, igenis képes egy 40 feletti nő babát kihordani és szülni, de azért nem ez a legideálisabb kor, kétségtelen. De vannak előnyei is.

2014. szept. 16. 20:22
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm 40 évesen szülte az első gyerekét a Szent Istvánban. Szóba sem került a császár egész terhesgondozás alatt. A szülés is teljesen rendbe, minden probléma nélkül lezajlott, sőt három évvel később a második babáját is minden gond nélkül szülte hüvelyi úton.
2014. szept. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!