Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Így ne vállaljuk be az apás...

Így ne vállaljuk be az apás szülést, ugye?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretném, ha a párom ott lenne velem végig. Ő az egyetlen, akit abban a helyzetben el bírnék viselni magam mellett, őt viszont nagyon. Ezt mondtam is neki. Azt mondta, hogy ő nagyon szeret, és nagyon várja a babát, de nem szeretne bent lenni. Mondtam neki, hogy gondolkodjon még kicsit rajta, ezután is azt mondta, hogy bentlesz a kórházban velem, de a folyosón. Nem akarom erőltetni, és így már én is elbizonytalanodtam. Ha esetleg mégis meggondolná magát, mostmár én nem vagyok biztos a dologban. Ha ennyire nem akarja, biztos rossz élmény lenne neki, vagy esetleg ha valami olyat lát, amit nem akart volna, félek, hogy elmenne a kedve tőlem.


Ilyen kétségek közt inkább maradjon is kint, nem? Ha esetleg meggondolná magát útközben, ezt hogy közöljem vele?


2014. szept. 24. 17:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van.

Ott lesz a folyosón, és ha engem rendbe raktak, akkor bejön a megfigyelőbe, ahol együtt lehetünk, és ha minden igaz, akkor a babánk is velünk lehet.

2014. szept. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő felednél áll, sok rosszat nem láthat. Viszont van olyan opció is, hogy a vajúdás alatt veled van (nagyon hosszú és nyomasztó tud lenni egyedül) és amikor emelik a lábad az égnek, kimegy. ezt nem lehet?
2014. szept. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Második!

Biztos lehet, de én egyrészt azért szerettem volna, hogy bentlegyen, hogy átélje azt a bizonyos pillanatot, és a fiát az ő kezébe adják először (nagyon várja, és nagyon sokat jelent neki, hogy az első gyereke pont fiú)

2014. szept. 24. 17:42
 4/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Utolsó pillanatban mégis úgy döntött, hogy bejön velem. Nem élte meg rosszul, nem bánta meg pedig szó szerint mindent látott. Jó volt nekem is, hogy ott volt.
2014. szept. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ahogy megtudtam hogy terhes vagyok megbeszéltük hogy benn lesz velem. Nem sí vitatkozott pedig rosszul van a vértől :D velem volt a vajúdásnàl és a szülésnél is. Látta a gátmeteszest is , pedig en arról nem sí tudtam :D ő mondta hogy volt ! Akkor is ott volt ameddig varrtak, meg megszultem a lepényt . ( Azt is látta :D ) addig ő fogta a lányunk at , előtte pedig ahogy megszületett a lányunk es a hasamra tették fotózott ! :) gyönyörű élmény volt neki. Nem valtozott köztünk semmi. Azert mert végig nézte a szülést . Meg ugyanolyan nőnek tart mint előtte . Iszonyatosan jol esett hogy ott volt velem! Fogta a fejem mikor nyomtam stb. Vajúdásnàl megitatott :)
2014. szept. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem erőltetni nem szabad, de ha ő úgy dönt, mégis bemegy, akkor mindenképp legyen bent. Az én párom is vacillált, de aztán egyszer egy baleset miatt bementünk a kh-ba, ő nem jöhetett be a vizsgálatra, azt mondta, annyira rossz kint várni úgy, hogy fogalma sincs, mi van bent, hogy inkább bejön. Nagyon szép élmény maradt mindkettőnknek, pedig ő is mindent végignézett.
2014. szept. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Mi is sokat vacilláltunk, én sem voltam biztos benne, hogy akarom, hogy lásson abban a szituban, végül ahogy közeledett a szülés egyszer csak már akartam, hogy ott legyen, bele is ment, de megbeszéltük, hogy bármikor kimehet, nem lesz sértődés. Végül végigvajúdtuk együtt a több mint egy napot, sokmindent látott, és nehéz volt, mégis egy nagyon fontos közös élmény. Azért az ember születésének élményét és csodáját jó átélni a maga nehézségével, szenvedésével együtt.

Erőltetni nem szabad, de érdemes együtt elkezdeni, szinte biztos, hogy nem fog kimenni közben, de ha megvan a tudat, hogy nincs odaláncolva azért akkor kellemesebb.

2014. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez esetben jó döntés ha nem megy be. Nem való minden férfinek a szülés, és nem mindenki éli meg pozitívan az egészet.

Én azt gondolom, hogy az nem jó egy férfinak, hogyha az imádott nőt látja szenvedni, és igazából nem tud hasznosan segíteni. A nők a férfira akarnak támaszkodni, de nem biztos hogy ezt a férfi is elbírja.

Az én férjem be szeretne jönni a szülésre. Én ezt nem akartam, mert tudom, hogy nehezen viseli ha szenvedek, és nem akartam hogy tehetetlen legyen mellettem.

Hagyjátok nyitva a kérdést. Ha szeretne bemehet, és amikor úgy gondolja jöhessen ki. Ha a nő görcsösen kapaszkodik a férfiba, és ezért nem megy ki, akkor az nem biztos hogy jó nekik.

2014. szept. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

az én párom is ódzkodott, de én mindent bevetettem, hogy bent legyen. (anyukájánál és nővérénél is lobbyztam - rájuk nagyon hallgat. ja meg a férfikollégáinál is, akik már túlestek apás szülésen) :)

végül is bejött, és ma már élete legszebb pillanatainak tartja az eseményt! :)


ne engedd, hogy lemaradjon a párod élete nagy élményéről!


én amúgy készítgettem már előre, hogy vannak nők, akik "becsokiznak" az erőlködéstől :) és hogy remélem, nem ábrándul ki, ha én is. de mivel a női szervezet csodás, én már előző nap folyton wc-re jártam, és már a vajúdás kezdetére - amikor még csak 20 percesek a fájások - már nem volt mit wc-znem, még pisilni se kellett. szóval nem történik baki, ha minden természetes úton megy. ja és nem is véres a jelenet. semmi ijesztő nincs.

nekem könnyű szülésem volt, még a fejem se torzult el nagyon, de azt hiszed, azzal foglalkozik majd, te milyen arcot vágsz? majd ki fog ugrani a bőréből, hogy hamarosan meglátja a kislányát! izgatott és feszült lesz a tehetetlenségtől, de közben majd aggódik is, pont semmit nem fog tudni ebben az állapotában rajtad megfigyelni.


keress embereket, akik meggyőzhetik, hogy ne hagyja ki élete nagy pillanatát, te meg ne aggódj, semmi ijesztő nem történik egy szülés alatt :)


szerintem ha ettől elmegy a kedve tőled, akkor mástól is elment volna, a férfiak csak még inkább felnéznek a párjukra, ha látját őket szülni, küzdeni, a gyermeküket a világra hozni.


aki azt állítja, hogy a szülés vette el párja kedvét a szextől, vagy egy férfi ezt állítja, hogy azért nem, mert látta szülni a párját, az valószínű önmagának, de a külvilágnak HAZUDIK. mindig más dolog van a dolgoban.


nyugi :) én a helyedben nem izgulnék, megerősíti a kapcsolatot ez az esemény, a párod meg utólag nagyon örülni fog, hogy bent volt a nagy pillanatnál :)

2014. szept. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekünk is hasonló volt a helyzet.Mondtam,h szeretném ha bent lenne velem és támogatna!aHiszen akkor válunk egy családdá.Én se akartam erőltetni.De végül bejött és végig a fejemnél állt.Vizes borogatás volt a feladata.Meg ha nekem kellett valami,akkor szólt a szülésznőknek.Nekem kint voltak a családtagjaim és amikor ő átment vissza öltözni.Mondták,h elsírta magát,h meglett a fiúnk és olyan büszke volt  Nem bánta meg,h bentvolt.Csak azt,h sose látott még így szenvedni és nem tehetett semmit,h jobb legyen  Könnyű szülést
2014. szept. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!