Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azokat kérdezném, akik egy...

Azokat kérdezném, akik egy kicsit igényesebbek! Mennyire kellemetlen "odapakolni" a szülőágyra?

Figyelt kérdés
2014. szept. 27. 19:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Erre talaltak ki a beontest.... Amugy meg a szemelyzetet nem erdekli, csak teged. Ok nem fognak semmi megjegyzest tenni, siman csak eltakaritjak.
2014. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Mi köze az igényességhez? Aki nem kapott beöntést valami miatt, de összevissza nyomkodják, annak a beleiből is kinyomják, ami benne van. Kicserélik a lepedőt (ha volt), letakarítják, amit kell, és megy tovább a szülés.
2014. szept. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Amikor a gyermekemet világrahoztam, a fájdalom és az öröm váltakozott az agyamban ezenkívül arra koncentráltam, hogy mindent a lehető legjobban tudjak csinálni (jókor nyomni, lélegezni stb.) ill. a gyerekkel minden rendben legyen, eszembe sem jutott, hogy vajon odapakoltam-e és rajtam kívül mindenki más így volt ezzel a kérdéssel. Amúgy előtte kaptam beöntést, így "nagy" baj nem lehett. Biztros távozott más is a magzatvizen kívül, de akkor és ott nem érdekelt. Nem tudom egy ilyen élethelyzetben ki számít igényesnek, aki kikéreckedik közben WC-re? Elég hülyén tetted fel a kérdést, mellesleg kicsit idegesítő is a stílusa...
2014. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Az igen.

Szerinted az igénytelen, aki nem tartja kellemetlennek a szervezete normális reakcióját? Sőt továbbmegyek. A szervezet lebutított reakcióját, hiszen a beöntés jócskán tompítja a problémát.


Nekem két gyerekem van. Azonban lehet igénytelennek tartasz, de én meg se kérdeztem, hogy volt-e ilyesmi. Nincs jelentősége. Ha volt akkor azt teljesen természetes módon kezelték. Ha meg nem, akkor nem. Nem bonyolult ez annyira, mint amekkora kérdést csinálsz belőle.

2014. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Én igényesnek tartom magam, de mégis volt "szerencsém" a dologhoz.

Kaptam beöntést, kb 3/4 órát wc-n voltam, meg zuhanyoztam, h véletlenül se történjen meg a dolog a szülés közben.

De megtörtént... Nagyon durva tolófájások, nyomtam mint a fene, h végre kint legyen a baba. És hát... sikerült. Letörölték és kész, egy szót nem szóltak.

Akkor gondoltam magamban, h fúúúú de gáz ez. Meg még amikor eszembe jut akkor cikinek tartom, de nem én vagyok az első és az utolsó, aki így jár.

És ez nem igényesség kérdése.

A szüléskor kben sem azon kattogsz, h jajj ez milyen kellemetlen és jajj én tök igényes vagyok, semmi vér, veríték, hányás... :)

2014. szept. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Igényesség?!? Kórháza válogatja. Van, ahol a protokoll része a beöntés, van, ahol kifejezetten nem, és van, ahol fakultatív.

Tudod, az úgy van, hogy ha marad széklet a végbélben beöntés ide, vagy oda, és a kitolási szakhoz érsz, akkor az így is, úgy is ki fog jönni. Ha igényes vagy, ha nem. Ilyen a dolog fiziológiája. Semmi köze az igényességhez. És mivel a kórházi személyzet ezzel tisztában van, nekik nem kifejezetten kellemetlen egy ilyen szituáció. Neked se legyen az!

2014. szept. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem igényesség kérdése, egyszerű fizika. Ha megnyomod a fogkefémes tubust, abból is kijön a fogkrém. Nah ugyanilyen a végbél is. Ha nyomast gyakorol rá a gyerek, és van benne széklet, igenyesebben salakanyag, akkor bizony kijön. Én igenyesnek tartom magam, mindig frissen borotválva mentem dokihoz, előtte attöröltem magam intim törlőkendővel, mégse éreztem volna cikin magam, ha sikerül odakakilnom a szülőágyra. Egyszer sima vizsgálat közben sikerült kicsit bepisilnem, mert inkontinencia gondjaim voltak, akkor kellemetlenül éreztem magam, a doki nyugtatott.

Nehogy azt hidd, hogy igénytelen, akivel baleset történik a szülőágyon.

2014. szept. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Elhiszed nekem, hogy ott akkor nem ez fog foglalkoztatbi? Egy kisbabát fogsz világra hozni elég nagy fajdalmak közepette! Azt szerintem meg sem érzed ha épp kicsúszik más is!
2014. szept. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%
Kaptam beöntést,de őszintén lövésem sincs,hogy vajon oda kakáltam-e vagy nem.Nem emlékszem ilyenre,nem is mondta senki,de annyira magamon kívül voltam,hogy akár észre sem vehettem,és szerintem ezzel a többség így van.
2014. szept. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
33%
Szülés közben nem akarok megfelelni senkinek. Ők nyújtanak szolgáltatást nekem azzal, hogy segítenek. Aggódjanak ők, hogy hogy áll a hajuk, vagy mennyire kell pisilniük. Ne keverjük a szerepeket! Nekem nem aggodalmaim,hanem elvárásaim vannak a személyzettel szemben.
2014. szept. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!