Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valamelyikőtöknél olyan,...

Volt valamelyikőtöknél olyan, hogy személyesebben ismerte az orvost? Pl. szomszéd, iskolatárs, család barátja Mennyivel volt így másabb a szülés?

Figyelt kérdés
2014. szept. 28. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen ismerőshöz még egy nőgyógyászati vizsgálatra sem tudnék elmenni. Utána meg ülünk a vasárnapi ebéd felett és kedélyesen cseveg a férjemmel? :) ÁÁá, nekem ez nagyon furi.
2014. szept. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosok nem szokták sem magukat, sem családtagjaikat gyógyítani. Ugyanez vonatkozik egyéb kapcsoataikra is. Az orvos beteg kapcsolat azért nem ugyan az, mint az, hogy a gázszerelő szomszéd megjavítja a kazánodat vagy a villanyszerelő rokon kicseréli a lakásodban az elromlott villanykapcsolót. Tehát ez életben nem túl sok példa lehet az általad említett szituációra.
2014. szept. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor én vagyok az élő példa: A nőgyógyászom a bátyám osztálytársa volt középiskolában és később évfolyamtársa az egyetemen. Én pont ezért mentem hozzá, mert megbízom benne. A szülés semmivel sem volt másabb, mint egy idegen dokival. Pont ugyanúgy fájt! :-) Szóval nem kaptam kitüntetett figyelmet.
2014. szept. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az az orvos, akihez terhességem alatt jártam, a szomszédunk volt. Együtt nőttem fel a gyerekével. Eszembe sem jutott, hogy ne őt válasszam, hiszen ismerem, szeretem és megbízok benne. Mivel szülést ő nem vezet, ezért egy másik ismerős orvost kértem meg a programcsászárra. Nem bántam meg, éppolyan kedves és figyelmes volt velem, mint az életünk más területén.
2014. szept. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem választunk ismerős orvost, akkor én eléggé meg lettem volna lőve, hiszen én is az vagyok, a férjem is, apósomék is, igazából mindenki körülöttünk. Nagyon nem orvos ismerősünk nincs is. Ha idegen kollégához is mész, teljesen más kapcsolat alakul ki köztetek, mint egy nem orvos pácienssel. Szóval nekem abszolút baráti összejövetelek voltak a szüléseim. :D
2014. szept. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az orvosommal egy utcában lakunk.Most várom a második babánkat és egyértelmű volt,hogy ismét hozzá megyek (2 terhesség között is hozzá jártam) Nem mondom hogy jó barátok vagyunk,de kellemesen el tudunk beszélgetni a vizsgálatok alkalmával.Nemrég kórházban voltam,minden nap bejött pár percre :)

Szerintem a többi betegével is hasonlóan bánik.

2014. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!