Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elég durva szülés utáni...

Elég durva szülés utáni depresszióm van! Mikor leszek jobban?

Figyelt kérdés
2014.07.26.án szültem meg a kisfiam, a kórházban már olyan szarul voltam csak bőgtem egész nap a gyerek nem akart szopni meg csak sírt sírt... nem bírtam vele ki vittem a csecsemősöknek éjjelenként... aztán haza értünk olyan sírógörcs jött rám órákon keresztül remegtem és bőgtem :( aztán 5 napig itthon volt a párom ő látta el a picit és monta addig pigenjek... amikor elment dolgozni ez este volt és elkezdett sírni a baba nem bírtam átmentem szomszédba anyósomhoz és szóltam neki hogy csináljon valamit mert nem bírom, akkor aznap este elvitte magához és azóta is ott van a baba mert én nem akarom látni nem akarok már gyereket én nem bírom ezt hogy sír meg nem tudom ellátni :( ha ketten maradok a gyerekkel olyan agresszív és ideges leszek remegek :( járok pszihológushoz heti egyszer szedem a kedélyjavítókat meg rengeteg nyugtatót de ugy érzem semmit nem javulok... 2 hónapja... inkább egyre rosszabb mert már fürdetni sem megyek át, eddig azt megcsináltam de már azt sem akarom... nem akarok tudomást venni a gyerekről!!! örökbe akarom adni de párom nem engedi... elegem van és szégyenlem magam hogy ilyen vagyok... :( de nem tehetek róla egyszerűen nem bírom !!!!!! ha meg nem szedem be a nyugtatót megőrülök!!!! annyira rákaptam egyszerre beveszek 5-öt is!!! :(

2014. szept. 28. 23:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
21%
Esküszöm, rossz még olvasni is...nem kellett volna szülnöd:S
2014. szept. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
egyébként sajnos már a kórházban elrontják a dolgot azzal, hogy lepasszolják a gyereket. az embernek 3-5 napja van elsajatitani az ujszulott gondozast, de csak nagyon keves csecsemos erzi hivatas beli kotelessegenek, hogy ne csak elrendezze a gyereket, hanem segitse tanacsokkal az uj anyat. az en babam nagyon nehezen szopizott az elejen mert fajt a sebem és nen találtunk kényelmes pozt. a csecsemosok ahelyett hogy segitettek volna kivitték tápszerezni, én pedig rendeseb megutaltam a szoptatast. aztán mikor hazaértem, a férjem erőltette a szoptazást, vettünk párnát, kerestünk tejszaporito modszereket tehát megtanultam szoptatni. most már csodálatos dolognak tartom. arra akarok kilukadni, hogy talán neked sem lepasszolni kéne a babát, hanem megtanulnod bánni vele és akkor megszeretnéd. megkerni anyosodat, mutassa meg hogy kell lecsititani, elaltatni, jatszani vele. szerencsere most egy jobb idoszak van, kevesebbet fog sirni, elkezd jatszani, nezelodik, tobbet eszik, jobban alszik. ez a legjobb idoszak hogy osszerazodjatok. persze ez csak akkor működik, ha valóban változtatni szeretnel a helyzezeden.
2014. szept. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
83%

Sürgősen fordulj pszichiáterhez, kórházba kell feküdni gyógyszerbeállításra! A te esetedben ez most kötelező és életmentő! A szülés utáni depressziónak hormonális és idegrendszeri okai vannak, aminél nem a pszichoterápia az elsődlegesen választandó kezelési mód. Mondom ezt neked pszichológusként, aki a legritkább esetben javasolja a gyógyszert. Viszont ez az az állapot, ahol most muszáj! Nem örökre, hanem átmenetileg.

Be kell feküdni, rendbe fognak hozni!

2014. szept. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Ezt még olvasni is szörnyű :( kívánom,hogy hamar meggyógyulj!
2014. szept. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Igen.olvasni is szornyu.nagyon nehez lehet...terhesseg alatt hogy alltal a babahoz?vagy akkor mi den oke volt?remelem meggyogyulsz minel hamarabb,mert mar ket honapot igy is nelkuloznir kellett a babadnak.pedig neki te vagy a legfontosabb!:-)
2014. szept. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
10 hónapos a babám, még mindig nem vagyok teljesen jól. Nem szedtem semmit, és nem is voltam agresszív, csak sírtam sokat, ill. el-elvesztem a türelmem, de akkor leteszem őt, és kifújom magam. Szerintem a kezelésed nem túl jól vezetik... esetleg keress valakit, aki segít leállni és megnyugodni.
2014. szept. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
69%
Nálad már elég komoly a probléma. Júniusban született a kislányom és be kell valljam az első 2-3 hét nehéz volt. Ingadozott a hangulatom, volt amikor megnemtörténté szerettem volna tenni a dolgot, volt amikor a kezemből sem akartam kiadni. Szerencsére ez csak 2-3 hétig tartott. Kezelésre nem volt szükségem. Amikor ideges voltam, inkább a párom vette fel a babát és tudatosítottam magamban, hogy ezt a gyereket MI akartuk és nem Ő akart megszületni, valamint azt is, hogy Ő egy magatehetetlen kicsi ember, akinek én kell, hogy jelentsem a biztonságot. Szerencsére egy kiegyensúlyozott nyugodt és vidám baba lett. Néha sírok, amikor rám nevet (persze örömömben).
2014. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Borzalmas amit írsz...

én hasonlóan voltam mint te...azaz ez durva kijelentés én csak napi szinten sírtam, az első napokban estem kétségbe hogy én ezt nem bírom csinálni...nem nem akarom csak nem vagyok készen...ez 3hétig tartott addig megkértem a párom maradjon itthon, mert csak akkor jött rám mikor egyedül voltam...azt igazán az segített hogy egyedül maradtam a picivel. azóta minden rendben, szoktam feszült lenni de inkább csak az álmosságtól de picit sose "bántottam" miatta. és mikor feszült vagyok csak ránézek a fiamra és látom milyen gyönyörű és tudom csak én kellek neki (meg az apja), ez erőt ad és elmúlik minden feszültség és újra mosolyogva nézek rá hiába aludtam csak 2-3órát 48óra alatt :)

remélem rendbe jössz, mert így nem csak a gyerekedet veszíted el de a férjedet is...végülis a közös gyereketeket bántod. szőrnyű hogy van ilyen.

2014. szept. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Nem tudnál dolgozni és a férjed maradna a babával?

A többi meg ugyanaz, amit előttem leírtak sokan, gyógyszer és szakember kell.

Akarod, hogy másképp legyen, tudd szeretni? Vagy a régi életedet akarod vissza? Van még esélyed, hogy jó anya légy, de gyorsan kell változnod.

2014. szept. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Annyira sajnállak, engem is megérintett második szülésem után a depresszió , már a kórházban rosszul voltam, próbáltam segítséget kérni ( nem tudtam aludni egyáltalán , amire a válasz ez volt "majd egyszer összeesik anyuka, és kialussza magát) , senki nem vett komolyan, amitől még rosszabbul éreztem magam, és egyedül, és fojtogatott a kétségbe esés... és senki sem segített, csak Anyukám azzal, hogy zokogtam a telefonba, és ő meghallgatott, nyugtatott, hogy nem vagyok őrült,miden rendben lesz, mondjam csak el mit érzek... ha ő nincs, biztosan becsavarodok... na most te ennél sokkal durvábban belekeveredtél, és borzasztó lehet... de felismerted, már csak jó szakembert kellene találni, sajnos nincsenek a helyzet magaslatán az orvosok... higgy magadban, adj időt magadnak, a lehető legjobban tetted azzal, hogy elmondtad mit érzel, s nem a babádat gyötörted... csak magadra figyelj, és hamarabb gyógyulsz! Férjed kitart melletted? Akartátok a babát?
2014. szept. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!