Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy mondhat egy szülésznő...

Hogy mondhat egy szülésznő olyat, hogy "kakiljon"? Teljesen semmibe veszik az ember önbecsülését?

Figyelt kérdés

Tehát nem azt mondja, hogy nyomjál, hanem, hogy k..., már bocsánat.

Hallottam egy szüléstörténetet és ez volt. De hogy az istenbe mondhatnak ilyet egy többdiplomás nőnek?


2014. okt. 10. 18:43
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak kérdező, lehet h sikerült összekaparnod egy diplomát, de nagyon buta ember vagy mégis. Hiába írsz bármit, rettenetesen buta vagy. Sőt minél többször válaszolsz, annál biztosabb a dolog, hogy ritka unintelligens ember vagy.

Még annyit, te biztos, hogy nem szültél még soha, de inkább ne is tedd.

2014. okt. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted a szülészeten, szülés közben kit fog érdekelni a diplomád?
2014. okt. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van diplomám, sőt nem is akármilyen eredménnyel végeztem, és nem is akármilyen szakon. Mégis ember vagyok, nem fingok rózsaillatút, és nem aranytojást tojok reggelente. A vajúdásom utolsó részében csak azt magyaráztam, hogy bepisilek, ne haragudjanak, de ide pisilek. Aztán egyszer csak kiszakadt belőlem egy jaj ne bekakilok felkiáltás. Nah itt mondta a doki, hogy megvizsgál még egyszer, és valószínűleg nyomhatok. Ezután a technikát való igaz, hogy ezzel a hasonlattal magyarázta, de mi mással tudta volna? Van más tevékenység ami hasonlít rá? Mit tudna mondani? Hogy gondolj egy virágos mezőre kis pillangókkal, és pihegj, majd csak kibújik a gyerek?
2014. okt. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés szánalmas. (Nem kevésbé a kérdező.)

A szülés állítólag fáj. Nagyon. Nem mindenkinek, de a jelentős többség így nyilatkozik. Ha nem alternatív módon szülsz, fölraknak egy szülőágyra, kengyelbe teszik a lábad, és ha nincs fogadott orvosod/szülésznőd, nagyjából az nyúlkál beléd, aki arra jár. Mindeközben ömlik a magzatvíz, a vér, esetleg pisi, olykor még kaki is. (Egyszer láttam placentát is fésztufész, nincs az a kaki, ami gusztustalanabb látvány lenne, egyébként a végén jó esetben még az is távozik, ráadásul pont ugyanazon a lukon, ahol előtte a kisbaba!) Namármost, ebben a helyzetben szerintem is megdöbbentően alpári dolog, amikor a szülésznő azt merészeli mondani (mindeközben erősen drukkolva anyának és babának egyszerre), hogy „kakiljon!”. Én, amilyen érzékeny vagyok, biztos el is sírnám magam, ha nekem ezt mondanák, miközben elöl-hátul folyik (vagy épp már kifolyt) minden, ami csak folyhat, és más vágyam sincs, csak hogy elmúljon végre a fájdalom...

Nem is értem, hogy merészelik… Főleg egy diplomásnak! Hogy nem nyílik meg alattuk a föld!

Persze lehet, hogy a szülésznőképzésben be kellene vezetni külön diplomás/érettségizett/szakmunkás frazeológiát, ahol a „legyen kedves préselni!” és a „sz..jál vazze” fokozatok közül kellene a szülésznőnek kiválasztani az adekvát formulát, az előzetesen benyújtott közoktatási dokumentumoknak megfelelően.

Röhej.

2014. okt. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%
:) utolsooo ez jooo :D
2014. okt. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt mindenki kiakadt a többdiplomás szón.nem csak az érettségizettek!!!
2014. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm, ilyet nekem is mondtak, amikor a fiam született. Ja, de akkor még érettségim sem volt, csak szakmám, lehet, hogy azért :D Azóta már van diplomám, a második pedig folyamatban van. Kíváncsi vagyok, a következő szülésemnél merik-e majd mondani :D De előtte kitapétázom a szülőszobát a végzettségeimet igazoló különböző dokumentumokkal, csak hogy tudják, mihez tartsák magukat :D

Kérdező, besz*rok rajtad komolyan... Hogy lehet ilyen hülyeségen fennakadni?

Amúgy igen, mindenki fennakad azon, hogy te itt azzal jössz, hogy egy többdiplomás nőnek miért mondanak ilyet, mivel a diplomák száma egyáltalán nem releváns információ ebben a kérdésben. Vagy a három általánost végzett sokszoknyás cigányasszonynak mondhatnak ilyet, de neked nem? Vagy hogy gondoltad? Azzal tisztában vagy, hogy szülés közben, hogy is mondjam, kissé más tudatállapotba kerül a legtöbb nő? Éppen ezért adnak nekik pofonegyszerű utasításokat. Ez egy ilyen buli.

2014. okt. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
Sztem nekd a hajadra a diplomaidat kerdezo
2014. dec. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
*kend
2014. dec. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!