Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jahn Ferenc (Délpesti) kórház...

Jahn Ferenc (Délpesti) kórház szülészetéről írjatok légy szíves véleményeket, tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Gátvédelemmel lehet szülni? Nagyon szorgalmazzák a császárt? A babákat csak üvegfalon keresztül láthatja apuka, nagyszülők? A köldökzsinór elvágásával, fürdetéssel a szülés után nagyon sietnek, vagy anyuka hasára teszik kicsit a picit? Apuka bejöhet szüléskor? A baba veletek lehetett éjszaka?

Melyik orvost, szülesznőt ajánlanátok? Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 10. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az én orvosom Dr. Csütörtöki Attila volt, egy barátnőmé szintén. Nagyon-nagyon jó véleménnyel vagyunk róla! Lelkiismeretes nagyon! Az én vajúdásom a magzatvíz elfolyásától a baba megszületéséig 12 óra volt, egyáltalán nem szorgalmazta a császáros szülést. Nekem nem tették a hasamra, de az én kisfiamnak sajnos vákuumal kellett segíteni megszületni, leálltak a tolófájások valamiért, a pici meg már útban volt kifelé, nem a doki hibája volt. A picit emiatt egyből átvették az orvostól vizsgálatra. De ez is olyan szerintem, hogy ha előre mondod, biztosan rád teszik ha kéred és a szülésnél rendben is volt minden.

Sokat volt bent nálam a szülésznő is, nagyon rendes volt! Viszont a nevére sajnos nem emlékszem.

Apa is bent volt végig a vajúdásnál, szülésnél, ez bevett szokás ott. Viszont nem ő vágta el a köldökzsinórt, kicsit meg volt ijedve, ugye a vákuum miatt megszeppent.

Én nem beszéltem a dokival gátvédelemről, nem kértem. Ha kéred, az orvos biztosan figyelembe veszi.

Nagyon klassz szülőszobáik vannak, egészen 21. századi :)

A gyerekágyas osztályon reggel 6-kor hozzák a babát ki neked, délelőtt elviszik őket mérni kb 1 órára, utána visszaviszik neked és este 11-ig ott lesz veled. Éjszakára elviszik. 2-4-6 fős szobák vannak. Van 1 személyes is és oda bemehet apa is, de az pénzbe kerül, nem tudom most hogy mennyi, de nem kevés. Én 2 ágyasban voltam és áldom az eget hogy nem kértem 1 ágyast, első baba volt és rossz lett volna egyedül. Igen, apa és mások üvegen keresztül láthatják csak, de hidd el, az első pár napban ez nem is baj! Nehogy elkapjon egyből valamit.

2014. okt. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Még mindig az 1. válaszoló vagyok.

A doktor úr mondta hogy végez gátmetszést, én nem ellenkeztem. Nagyon lelkiismeretesen, szépen varrt meg utána! Persze nyilván nem kellemes egy ideig a gátseb, viszont miután begyógyul, még csak meg se érezni a helyét. Párom pl nem is tudja egyáltalán hogy hol volt :) Pedig vol hogy próbálta kitapogatni.

2014. okt. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is a Jahn Ferencben szültem 2012-ben, és másfél hét múlva ott fogok megint ott fogok. (progi császár)

Fogadott orvosom volt/van, ő már nem dolgozik a kórházban állandó jelleggel. A szülésznő az ügyeletes volt, nagyon rendes, empatikus, segítőkész.

Mi egy profi, modern szülőszobában voltunk, kád, labda, franciaágy, minden volt benne. Kislányom rohamszüléssel jött, nem volt idő gátvédelemre, de szerintem a szülésznők hozzáállását nézve el tudom képzelni, hogy megoldható.

A kislányomat még a köldökzsinór elvágása előtt a hasamra tették, apa elvághatta volna, de nem merte. Nem tudott nem részt venni a vajúdáson, szülésen, mert rögtön befogták, feladatokat kapott.:). Fürdetés, ellátás után visszaadták egy kicsit, majd a megfigyelési időre (2 óra) elvitték a csecsemősök.

Én alapítványi egyágyas szobát kértem. Adnak egy csekket, amire annyit fizetsz be, amennyit gondolsz, de általánosságban legkevesebb 20 000ft-ot szoktak adni.

Apa bármikor bejöhetett, a baba egész nap, és éjszaka is veled lehetett, akár éjszaka is. Hát a fürdőszoba tisztasága nem volt éppen tökélete, kicsit penészes, kicsit vízköves volt. Én szerettem, hogy saját wc, fürdőm van.

A csecsemősök, nővérek között volt ilyen is olyan is, szimpi is, és kevésbé szimpi is.

Összességében meg voltam elégedve a hellyel.

2014. okt. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, bocsi a sok szóismétlésért, de írás közben a kislányom pakol le az asztalról, így többfelé figyelek :)
2014. okt. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz:)


3-as, a 20ezer forint naponként értendő?

2014. okt. 10. 22:21
 6/13 anonim ***** válasza:

Én a Jáhn Ferenc Szülőotthonban szültem -meg lehet kapaszkodni- 1977-ben.Teljesen véletlenül,tervezetlenül,mert a közelben indult meg a szülés.Első gyerek volt ,gyönyörű kislány lett,Júliának hívják.Nem volt idő nemhogy gátvédelemre,de semmire,pillanatok alatt megszületett,a repedést szépen összevarrta a doktor.Pénzt nem fogadott el.1977.

Akkoriban a papa egyáltalán nem lehetett ott,még évekkel később sem,pedig fogadott orvossal is kértük.

DE egyik gyerek se várta meg a fogadott orvost.Az ügyeletesek mindig lelkiismeretesek,rendesek voltak.

Most szeretném végre megtalálni az orvost és szülésznőt ,akik segítettek.

Bocs,de kikívánkozott;tudom,hogy ma nem segít.

2014. okt. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6-os, örülök, hogy leírtad :) én 1976-ban születtem, igaz nem ott, de mindig jó az akkori évekről olvasni:)
2014. okt. 11. 08:14
 8/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nem naponként, hanem azt mondták, hogy összesen illik ennyit adni a 3 napért. Mi ennyit fizettünk be a csekken.
2014. okt. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 H_Vivien ***** válasza:
100%
3 hónapja szültem a Dél pestibe, szintén Dr. Csütörtökinél. Egy rossz szavam nem lehet rá. 12 órát vajjúdtam, mindent megpróbált, hogy ne császár legyen a vége, indító zselé, burokrepesztés, oxitocin. Aztán sajnos a ritka méhem miatt csázár lett. Pikk-pakk megvolt, gyönyörűen varrt össze, lelkiismeretes doki, örülök, hogy Őt választottam. Párom végig bent lehetett volna, ha bírta volna, de már az infúzió bekötésétől rosszul lett. Készültem rá, így anyukámmal szültem. Végig velem lehetett. A szülésznő is nagyon drága volt, javaslom Zsófit, egy fiatal lányzó, de nagyon kedves és nagyon ügyes. Sok sikert és komplikációmentes szülést :)
2014. okt. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Valaki el tudná küldeni nekem privátban Csütörtöki doktor elérhetőségét? Illetve, hogy mikor lehet a kórházban felkeresni?


Jó szülesznőt is tudnátok ajánlani és az elérhetőségét elküldeni?


Előre is nagyon köszönöm!

2014. okt. 12. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!