Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Pécsi Szülészeti Klinika...

A Pécsi Szülészeti Klinika tényleg ilyen rossz?

Figyelt kérdés
Itt elég sok rosszat olvastam róla, hogy futószalag az egész, az orvosok-nővérek bunkók meg stb., nem foglalkoznak a betegekkel...

2014. okt. 5. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Én csak szülés után költöztem vissza Pécsre, nem mertem vna itt szülni.

Ismerősöm szült, 1 db normális dokiról számolt csak be. Az ápolónők b.unkók. 6 ágyas szobák, a folyosón közös wc és zuhanyzó...

Meg amiket olvasni... Meghalt a baba mert beszorult az anyába, úgy gondolta a doki, h ki fog férni aztán mégse...

Áááá... Nekem halálfélelmem lett vna ha itt szülök. :S

De biztos vannak jó tapasztalatok is, főleg ha vkinek van fogadott dokija.

2014. okt. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A dokik nagyon zsebbe dolgoznak? A nőgyógyászok, gyerekorvosok? ?
2014. okt. 5. 15:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Pécsen szültem, nem volt fogadott dokim, egy fiatal nőt kaptam orvosnak, jó fej volt mindenki. A nővérek is aranyosak voltak.

A szülőszobák nagyon szépek, otthonos-hangulatos.

Na a csecsemős nővérekről megvan a véleményem, rettenetesen bunkó volt az összes, egyetlen egy kivételével aki az utolsó nap volt ott. 6 ágyas szobák vannak saját fürdővel és wc-vel. A terhes osztályon vannak 6 ágyas szobák folyósós wc-vel és fürdővel.

Azt leszámítva, hogy a kisfiam majd 3 napig éhezett mert nem voltak hajlandók tápszert adni csak az utolsó nap, összességében nem volt borzasztó az ott létem, és maga a szülés sem.

Másfél éve szültem ott, 2 héten belül újra szülök, mostmár biztos nem fogom hagyni hogy bunkózzanak velem a csecsemősök és ha kell én magam viszek be tápszert a kislányomnak.

2014. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Csecsemős ápolók tajparasztok, ez igaz. Az szülésznőkről is megvan a véleményem... mikor voltak ott ilyen kis tanulócsajok, elég durván viselkedtek velük.

Onnantól kezdve velem hiába jópofi valaki, ezek után elgondolom, miket mondhat a hátam mögött, mondjuk jól kibeszél, hogy nem voltam síri csendben szülésnél, vagy besikerült a barnamaci vagy akármi. Rossz szájízzel gondolok ilyenkor rájuk.

Arról nem beszélve hogy! Míg várakoztam az egyik szobában szülés előtt... felfedeztem, hogy az ágyon, amit ugye lepedő fedett, alatta szivacs helyett is lepedő volt. Ez még nem is lett volna gond... csak hogy ilyen vérfoltok voltak rajta, amin látszott, hogy kicsit megdörzsölgették vizes valamivel, hogy nem látszon annyira, de áthúzni már fájt volna.

Ott ültem az ágy szélén vajúdva, míg másvalaki vére ott figyelt a lepedő alatt - lehet hogy finnyás vagyok, de ilyenkor olyan hányingerem lesz.

Nem szóltam persze,1. szülés előtt épp eléggé kétségbe van esve az ember, nem hiányzik még bunkó bánásmód is mellé... de ezek után fizetek is ha kell és a világvégére is elutazok, de oda többé a lábam nem teszem.

2014. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En semmi rosszat nem mondhatok, bar eltem a lehetosegeimmel. Pl fogadott doki, privat szoba. Vannak 1 es 2 fos privat szobak sajat furdovel. Persze fizetos. Rosszul sikerult a szulesem. Sok vert vesztettem, nehez volt a felepulesem, gyermekemet pedig oxigenhiany erte. Tisztaban voltak ezzel az az apolok, csecsemosok es maximalisan odafigyeltek. Hozzateszem, h szerintem amilyen az "adjonisten" olyan a "fogadjisten", tehat az, h hogyan bannak veled, sokszor azon mulik, h te hogyan viszonyulsz. Gyermekem amugy szerencsere egeszseges lett vegul. Tortenetesen nagyon szep baba is volt, mi is kedvesek es halasak (szavakban) voltunk, a csecsemosok pedig csak ugy kilincseltek nalunk, h kell-e valami. Volt aki kulon kert minket a muszakbeosztasnal, mert szimpik voltunk. Mindenben segitettek.
2014. okt. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt saját dokim de nem tudott eljönni a szülésre, az ügyeletesnél szültem. Sajnos az én szülésem nem sikerült túl jól, nagyon sokat szenvedtem, indították a szülést de kb egyből 2 perces fájásaim lettek, így kínlódtam 5 órát...a babámnak a végén leesett a szívhangja, kb 3-4 orvos ugrált körülöttem, nagyon kedvesek voltak, császár lett a vége, velem nagyon sokat törődtek, nem is féltem. Utána az intenzíven is segítőkész volt az összes nővér, de hát igen, a gyerekágy nem leányálom a csecsemős nővérek között is van aki bunkó de vannak nagyon rendesek is, ki kell fogni:D Alapvetően én nem mondanám rossznak a pécsi szülészetet én nyugodt szívvel fogok itt másodjára is szülni.
2014. okt. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sajnos hatalmas csalódás volt nekem is a klinika. :( Az orvosok és a nővérek többsége kiégett és nem túl kedvesek az anyukákkal.Ha van fogadott orvosod akkor az javít egy picit a helyzeten, de nem sokat. Elhiszem, hogy futószalagos lett a munka a CSOK. meg a Babaváró hitelesek miatt, de akkor is....ez egy olyan szép szakma, lehetne ezt jobban is űzni. Néha olyan érzésem volt, hogy kb. egy krónikus osztályon is nagyobb a lelkesedés mint itt ahol nap mint nap új életek születnek. A csecsemősök no comment...segítséget ne nagyon várjon tőlük az ember. Ha nincs tejed akkor simán üvölthet a gyerek, mert így jártál...ezt a rooming-in-t is szerintem az ő megkímélésük miatt találták ki, de akkor legalább lehetnének cukibbak ha már kevesebb a melójuk. Nővérek között akad kedves is, orvosokkal kapcsolatban viszont semmilyen jó tapasztalatot nem szereztem ,de barátnőm sem aki múlt évben szült itt. Lekezelőek, a vizitek tessék-lássék módra működnek, rezidensekkel íratnak zárókat akik szegények sok esetben nem is találkoztak az adott beteggel, tájékoztatás pedig nulla hiába kérdezel...maximum jól lecsesznek mint egy kisdiákot. Remélem másoknak jobbak a tapasztalatai, de én a 3. gyerkőcöt már nem itt szeretném majd megszülni.

Szigetvárt és Mohácsot sokan dicsérik, szerintem ott fogok majd most orvost választani.Kár a klinikáért...állítólag régen nagyon jó kis hely volt ez...de mi történhetett ami miatt így megváltozott minden?!

Ha pontoznom kellene akkor 10-ből 3 pontot adnék nekik. :(

2020. ápr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!