Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van koztetek olyan aki rosszul...

Van koztetek olyan aki rosszul van a szulestol?

Figyelt kérdés
Magatol a szules folyamatatol vagyok rosszul olyan megalazo egy nonek beontes,az a sok ver,fajdalom. Mar felnott ember vagyok, megis igy gondolom.Volt valaki aki igy erzett? Ti hogy kuzdottetek le ezt az erzest?
2014. okt. 22. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a beöntés, egyáltalán nincs sok vér és a fájdalom a szülés velejárója. Akkor megalázó, ha nem érzed magad biztonságban azok között, akik között szülsz. Keress támogató környezetet és olyat, aki meghallgatja az érzéseid, nem csak a lukra néz rá és várja a csodát! Mert lehet meghitten, barátok közt is szülni, elfogadó környezetben, a megalázottság érzése nélkül!
2014. okt. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem sok vér volt komplikáció miatt. Akkor már olyan pcsafáradt és kimerült vagy, hogy nagy ívben teszel a szociális elvárásokra.

Másrészt úgy voltam vele, hogy nekik ez a munkájuk, napi 20 ilyet látnak. Ha nem bírnák, nem dolgoznának ott. Ha mégis gusztustalannak tartják, akkor meg az ő problémájuk, nem az enyém.


A férjem mondogatta, hogy nem biztos benne, hogy jó-e, ha bejön, mert elég gusztustalan a folyamat. Mondtam, hogy oké, fejhez ülhet és bármikor kimehet vagy elhányhatja magát, ahogy jól esik.

Végül lábnál ült, többet látott, mint én és nem zavarta - ezen ő is meglepődött.

2014. okt. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Nem értek egyet vele, hogy gusztustalan a folyamat. Mindenki másképp éli meg, semmi gusztustalant nem érzünk sem én, sem a férjem, csodálatos volt. Az is fura számomra, hogy olyan párok vállalnak gyereket, akik pisilni sem mernek egymás előtt, és izgulnak, mit fog látni és hogy fogja feldolgozni a nagyŐ, ha így látja.
2014. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényleg úgy kell felfogni, hogy a gyermek születésének folyamata megalázó?


Szerintem egy kórházban sok minden sokkal durvább ennél. Ennek a folyamatnak a végeredménye egy csoda, amit akkor és ott - szülés közben - pont nem úgy él meg az ember, hogy jaj...véres lett a lábacskám, hanem ez van, ez az élet rendje, valahogy ki kell jönnie annak a gyereknek.

Tőlem az orromon keresztül is kiszedhetnék, akkor sem érezném megalázónak.

Lehet nem épp a kedvencem a szitu (mert én sem vagyok oda a vérért), de hogy megalázó lenne...hát nem semmiképp.

2014. okt. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Nekem ilyenek nem jutottak eszembe a szüléssel kapcsolatban.. Én vártam. Aztán szülés közben mér haza akartam menni, de ez sem megalázottság miatt volt :D.

Semmi extra nincs benne, pár nőgyógyászati vizsgálat. A kitolásál meg már pont lesz*rod h hol van vér és mennyi :)! Beöntés amúgy már nincs, kúp van amit magadnak adsz be. Ha leborotválod magad eőtte ügyesen akkor hozzád sem nyúl a szülésznő, szóval nincs semmi megalázó benne!


Az egyik válaszolóont nem értem, mi a h akik nem pisilnek egymás előtt minek vállalnak gyereket? Ez hogy függ össze?? Életemben nem pisiltem a párom előtt, meg tudom oldani egyedül, nem épp nőies ezt előtte intézni.. a szülés meg kicsit más!

2014. okt. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ennyi erővel megalázó lehetne az is, ha baleset után darabokból raknak össze.

Ciki, vagy nem ciki, annak a gyereknek valahogy ki kell jönni. Az orvos meg azért van, hogy segítsen. Naponta látnak szülőnőt, nekik nem tudsz újat mutatni. :-) Közben meg túlélés a tét, nem nagyon fog téged sem érdekelni hogy nőies vagy-e :-)

2014. okt. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak annyit szeretnék helyesbíteni a korábbi hozzászólásokkal kapcsolatban, hogy nem minden kórházban van kúp beöntés helyett, bőven van még olyan, ahol a beöntést alkalmazzák, pl. ott is, ahol én fogok szülni.


Kedves Kérdező!

Megértem az aggályaidat, én is idegenkedem ettől az egésztől, legszívesebben itthon szülnék egyedül, ha az is lenne annyira biztonságos, mint kórházban.

Én még sehogy nem küzdöttem le, küzdök vele folyamatosan, remélem, ha odakerülök, már nem lesz időm ezzel foglalkozni, és az egészből talán nem is ez a lényeg, hanem a végeredmény. Próbálok erre koncentrálni.

2014. okt. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miert kell lepontozni azert mert van bennem annyi noiesseg h nem jarok wc-re a parommal?? biztos en vagyok a hulye!! XD
2014. okt. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!