Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért tragédia, hogy ekkora a...

Miért tragédia, hogy ekkora a petezsák?

Figyelt kérdés

Hétfőn 6,6 mm volt a petezsák (múlt pénteken nem is látszott), ma (csütörtök) meg 9 mm. Azt hittem múlt héten, hogy 7 hetes terhes vagyok, de a doktornő (aki először missed ab-ra gondolt) azt tippeli, kisebb, kb. 5 hetes.

A hcg-m 1015-ről 1890-re nőtt.

De folyton a vetéléssel paráztat. Meg hogy nagyobbra számított ma mint 9 mm.

Értem én, hogy benne van a pakliban a vetélés, de annyiféle lehet a terhesség (ő maga mondta, hogy volt, akinél 8 hetesen látott először embriót). Most nem látszik még embrió, erre olyan tragikusan beszél velem, hogy komolyan, attól stresszelek már. Azon gondolkodom, hogy orvost váltok. Az 1-3 naponkénti b*sztatás helyett miért nem hagy kicsit (1-2 hétig), hátha akkor majd látunk valamit? Jó ez, hogy pár naponta turkál bennem? Néha azt gondolom, én sem jönnék elő a gyerek helyében...

38/N


2014. márc. 20. 14:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%
A hcg kétnaponta duplázódik. Ezért gondol missed ab- ra
2014. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Szerintem feleslegesen nem ijesztgetne, csak fel akar készíteni egy esetleges missed ab-ra.

Sajnos ha nem fejlődik normál ütembe, akkor előbb utóbb a szívhang is leáll. Két missed ab-m volt, mindkettő a 12. héten. Azért akar gyakran látni, mert rosszat sejt. Nem az örömödet akarja elvenni.

Azért nagyon szorítok.

2014. márc. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
47%
Nekem 3 gyerekből 2 csak a 8. héten látszódott. Szóval nyugi. Én sem értem miért vizsgál 2 naponta. Magándoki? Mrrt akkor gondolom a pénz miatt. Szerintem is válts dokit...
2014. márc. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Nekem is fura ez a nagy "figyelem". 7 hetes voltam elvileg, mikor barnázással dokihoz kerültem, még csak petezsák volt. 2 hét mulvára hívtak vissza, 1,5 héttel később mentem végül, akkor már dobogott a kis szíve :)

Szóval én is azt gondolom, hogy fölösleges naponta nézegetni,persze nehéz kivárni a 2 hetet is, de mégiscsak jobb, mint ezt hallgatni állandóan. Én dokit váltanék....

2014. márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Vilcsianyuja ***** válasza:

Nálam fordított volt a helyzet. 7 hét 4 naposan a doki 5 hét 6 napos embriót látott, és én bizonygattam neki, hogy akkor baj van, mert tudtam, hogy középidő után nem is voltunk együtt. A doki annyira biztos volt magában, hogy még szívhangot is látni vélt. A szívhang alapján megnyugodtam (bár én aztán nem láttam az ég világon semmit a monitoron, de hát a doki olyan határozottan mondta), aztán 9 hét 5 naposan mentem ismét, és az embrió ugyanúgy 5 hét 6 napos volt. Utrogestant szedtem, valszeg ezért nem indult meg spontán a vetélés. Műtét lett belőle.

Ettől még megbízom a dokimban, és azóta az ő "gondozása alatt" születtek ikreim.

Szóval én azért nem ítélném el a doktornődet, mert túlontúl borúlátó, némi tapasztalata azért lehet ilyen ügyekben. Azt esetleg megbeszélheted vele, hogy ne ilyen sűrűn vizsgáljon, a végeredményen nem változtat, akármi is legyen az. Remélem, hogy csak később fogant a babád, és minden rendben lesz!

2014. márc. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Hétfőn azt mondta, 10 mm fölött lesz látható a magzat, ebből számomra evidens, hogy 9 mm-nél nem fogja látni. Csalódott, mert "nagyobbra számított".

Tudom, hogy az 1890 nem duplája az 1015-nek, de ennek is utánanéztem: az esetek 20 %-ában nincs akkora a növekedés, csak 60% körül. Az enyém 86%-os.

Félreértés ne essék: nem zárom ki a vetélést, csak az asszisztens másodszor kérdezte meg, ráírja-e a papírra,hogy "missed"? Miért kell ez? 5. héten. A melleim fájnak, ahogy kell, és ha tuti lenne a vetélés, nem hívott volna vissza holnapra vérvételre.

Amúgy magán, de hüvelyi UH-ja nincs, így azt a rendelőben csinálja, ami szívás (és dühös is vagyok miatta), ma pl. 2 órát kellett várnom.

2014. márc. 20. 15:20
 7/25 A kérdező kommentje:
Szikhólyag van, a petezsák szabályos.
2014. márc. 20. 15:46
 8/25 anonim ***** válasza:
Kösz a lepontozást
2014. márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Te ki vagy? Mert én nem pontoztam senkit - egyébként sosem értettem, miért olyan fontos dolog a pontozás...
2014. márc. 20. 15:55
 10/25 anonim ***** válasza:
HCG-d nagyon nem jó. Ebben a fázisban még duplázódnia kell.
2014. márc. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!